تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین، یونی سواپ و مونرو؛ ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

همزمان با کاهش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، بسیاری از آلت کوین‌ها نیز گارد نزولی به خود گرفتند و با ریزش همراه شدند. در حال حاضر با بهبود نسبی بیت کوین، امید دوباره‌ای در میان سرمایه‌گذاران زنده شده و برخی آلت کوین‌ها توجه معامله‌گران را به خود جلب کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، تون کوین، یونی سواپ و مونرو در روزهای اخیر عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته‌اند و احتمال می‌رود با افزایش دوباره قیمت بیت کوین، رشد قیمت این ارزها نیز ادامه داشته باشد. در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین، یونی سواپ و مونرو را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال تون کوین

تون کوین سه روز پیش با شکستن مقاومت ۷.۶۷ دلاری خود، یک الگوی مثلثی صعودی را در تایم فریم ۱ روزه تکمیل کرد. در ادامه، روز گذشته قیمت تون کوین از حوالی ۸.۲۹ دلار پس زده شد و تا دوباره سطح شکست ۷.۶۷ دلاری آزمایش شود. انتظار می‌رود در این سطح شاهد تقابل گسترده خریداران و فروشندگان باشیم.

نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

جهش قیمت از حوالی ۷.۶۷ دلار نشان می‌دهد خریداران این سطح را به یک حمایت برای رشد بیشتر تبدیل کرده‌اند. در ادامه، خریداران دوباره برای عبور قیمت از ۸.۲۹ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، قیمت تون کوین می‌تواند رالی خود تا ۱۰ دلار را آغاز کند.

در سمت مقابل، اگر تون کوین به زیر ۷.۶۷ دلار سقوط کند، می‌توان انتظار داشت خط روند صعودی دوباره آزمایش شود. رشد قیمت از حوالی این خط روند می‌تواند دوباره روند صعودی را آغاز کند. با این حال، شکسته شدن این سطح می‌تواند با تشدید فشار فروش تون کوین را تا ۶ دلار کاهش دهد.

نمودار تون کوین تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار تون کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد جهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای هستیم. این نشان‌دهنده فرصت‌شماری گاوها برای خرید در کف است. در ادامه خریداران بار دیگر برای شکستن مقاومت سربار ۸.۲۹ دلاری تلاش خواهند کرد. شکسته‌شدن این مقاومت می‌تواند فاز بعدی رالی صعودی را آغاز کند.

در سمت مقابل ماجرا، در صورت کاهش قیمت و سقوط آن به زیر ۷.۶۷ دلار، فروشندگان دوباره بر بازار سوار خواهند شد. در این سناریو قیمت تون کوین می‌تواند ابتدا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای و سپس خط روند صعودی را آزمایش کند. انتظار می‌رود در این سطوح خریداران از تون کوین حمایت کنند.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ

قیمت یونی سواپ در تاریخ ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) از حوالی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۹ دلار) افزایش یافت و سه روز بعد به مقاومت ۱۲ دلاری رسید.

نمودار یونی سواپ تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار یونی سواپ تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

انتظار می‌رود فروشندگان با تمام قدرت از مقاومت ۱۲ دلاری که پیش از این در تاریخ ۲۶ می و ۴ ژوئن نیز از رشد بیشتر جلوگیری کرده بود دفاع کنند. با این حال، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰.۲۴ دلار) در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده مثبت قرار گرفته که نشان می‌دهد یونی سواپ در مسیر پیش روی خود، با چالش زیادی همراه نخواهد شد. در صورت عبور قیمت از ۱۲ دلار، یونی سواپ می‌تواند تا ۱۳.۳۴ دلار و سپس ۱۵ دلار صعود کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، روند صعودی متوقف می‌شود. در این سناریو احتمال آزمایش دوباره میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه وجود دارد.

نمودار یونی سواپ تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار یونی سواپ تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد تثبیت قیمت در نزدیکی مقاومت سربار هستیم. این نشان می‌دهد خریداران فعلا عجله‌ای برای فروش و سیو سود ندارند. افزایش شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای و قرار گرفتن شاخص RSI در ناحیه مثبت نیز نشان می‌دهد فعلا کفه ترازو به سمت خریداران است. در صورت عبور قیمت یونی سواپ از ۱۲ دلار، این رمزارز می‌تواند تا ۱۳.۳۴ دلار رشد کند.

در سمت دیگر، اگر قیمت از حوالی ۱۲ دلار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسد، می‌توان گفت خریداران برای فروش و سیو سود هجوم آورده‌اند. در این سناریو احتمالا قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای کاهش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال مونرو

 قیمت مونرو در روزهای اخیر در مدار صعودی قرار گرفت و از مقاومت ۱۵۳ دلاری عبور کرد.

نمودار مونرو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار مونرو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر خرس‌ها در تلاشند تا رالی مونرو را در حوالی ۱۸۰ دلار متوقف کنند. با این حال، خریداران فعلا از سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۳ دلار) جلوگیری کرده‌اند. این نشان‌دهنده خرید در کف گاوهاست و احتمال شکسته شدن مقاومت ۱۸۰ دلاری را افزایش می‌دهد. در صورت تحقق این مهم، قیمت مونرو می‌تواند تا مقاومت سربار ۱۹۰ دلاری صعود کند.

در سمت مقابل اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود سقوط کند، پیش‌بینی صعودی در کوتاه‌مدت فاقد اعتبار می‌شود. در این سناریو قیمت مونرو می‌تواند تا حمایت ۱۵۳ دلاری کاهش یابد.

نمودار مونرو تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار مونرو تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد نوسان قیمت مونرو در داخل یک کانال نزولی هستیم. افزایش دوباره قیمت از حوالی میانگین‌های متحرک رسم‌شده از تلاش خریداران برای شکستن خط مقاومت کانال خبر می‌دهد. اگر این اتفاق رخ دهد، احتمال افزایش قیمت مونرو و عبور از مقاومت ۱۸۰ دلاری افزایش می‌یابد.

در سمت مقابل، اگر قیمت مونرو به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، می‌توان گفت خریداران تسلیم شده‌اند. چنین اتفاقی می‌تواند قیمت را تا ۱۶۹ دلار و سپس خط حمایت کانال نزولی کاهش دهد. شکسته شدن این حمایت می‌تواند کنترل بازار را در کوتاه‌مدت به فروشندگان واگذار کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا