اخبار خارجی

پیش بینی قیمت ۳ ارز دیجیتال برتر (بیت کوین، اتریوم و XRP)

چندین روز گذشته، خرس ها نیز وارد بازی شده اند و به بازار هجوم آورده اند در حالی که گاوها در حال ترک بازار هستند. بازار ارزهای دیجیتال در روز پنج شنبه و جمعه با کاهش قیمت روبرو شد. نرخ یا قیمت اکثر کوین ها حدود ۵ درصد کاهش یافت. بیت کوین، اتریوم و ریپل (XRP) کاهش کمتری داشتند و حدودا ۳ الی ۴ درصد افت قیمت داشتند.

حتی با وجود این کاهش قیمت، درصد و نرخ سلطه بیت کوین بر بازار افزایش یافته است و حدود ۵۲.۱ درصد است.

بیت کوین

قیمت بیت کوین دیروز صبح کمتر از ۵۱۰۰ دلار بود و سپس به ۵ هزار دلار رسید. بیت کوین توانست خط روند کوتاه مدت را که بر روی قیمت ۵۴۲۶ دلار بود را بشکند.

اگر قیمت بیت کوین در آینده نزدیک به بالای این سطح برنگردد، قیمت فروش می‌تواند با توجه به میانگین نوسان ساده SMA50 (نمودار ۴ ساعته) و SMA200 (نمودار ساعتی) تا ۵ هزار دلار کاهش یابد.

نمودار یک ساعته، شکل گیری الگوی سر و شانه (heads and shoulders) برعکس و نزولی را نشان می‌دهد. این الگو معمولا با روند معکوس صعودی همراه است و پس از آن روند نزولی وجود دارد و این چرخه همینطور ادامه دارد. انتظار می‌رود پایان شانه سمت راست منجر به روند صعودی ثابت شود. در این مورد، قیمت بیت کوین بر روی ۵۲۰۰ دلار اصلاح می‌شود.

نمودار بیت کوین

با توجه به شاخص میانگین متحرک DMA 200  تا زمانی که قیمت بیت کوین بالای ۴۸۰۰ و ۴۶۰۰ دلار باشد همچنان در روند گاوی یا افزایشی قرار داریم و بازار صعودی باقی می ماند.

در این بین، نمودار 12EMA پشتیبانی از قیمت ۵۰۵۹.۶۶ دلار را ارائه می‌دهد. اگر نمودار 12EMA بتواند از 20EMA بالاتر رود، بازار صعودی شدت خواهد گرفت. اندیکاتور MACD یک ساعته به سمت بالا و صعودی است و از ۶۰.۸۴- به سطح فعلی یعنی ۱۱.۹۵- رسیده است. این اندیکاتورها نشان می‌دهد که بازار در کوتاه مدت تمایل صعودی دارد و خریداران بیشتر از فروشندگان می‌باشند.

اتریوم

دیروز اتریوم چندین منطقه حمایتی را شکست و مهمترین آنها ۱۶۸ دلار بود. در کوتاه مدت و در نمودار یک ساعته، اصلاح کوتاه مدت را کمتر از ۱۶۰ دلار مشاهده می‌کنیم.

قیمت اتریوم

همچنین در حال حاضر خریدارها موقعیت ضعیف تری در بازار دارند. اگر فروش افزایش یابد قیمت اتریوم تا ۱۶۰ دلار که سطح پشتیبانی است کاهش می یابد. اگر خرس ها بتوانند تا قیمت اتریوم را به این سطح برسانند این خطر وجود دارد که قیمت اتریوم به ۱۵۰ دلار برسد.

ریپل (XRP)

نمودار ساعتی قیمت ریپل، کاهش کوتاه مدت با سطح مقاومتی ۰.۳۲۷۰ دلار را نشان می‌دهد. اگر در آینده نزدیک، قیمت ریپل به کمتر از سطح حمایتی ۰.۳۲ دلار برسد، احتمال شاهد شروع روند نزولی چشمگیری خواهیم بود. با در نظر گرفتن وضعیت دلار آمریکا، قیمت ریپل در حال حاضر تنظیم شده است. اگر قیمت ریپل از سطح حمایتی ۰.۳۳ دلار پایینتر رود، رسیدن به قیمت های جدید امکان پذیر نمی‌باشد.

نمودار ریپل

حجم معاملات زیاد نیست و این بدان معنا است که اگر خریداران وارد بازار نشوند، فروشندگان می‌توانند قیمت را بیشتر کاهش دهند. البته باید بیان کرد در حال حاضر نهنگ ها در بازار وجود دارند و قیمت ها نوسان زیادی دارند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا