اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت ۵ ارز دیجیتال؛ بیت کوین، تزوس، استلار، کاردانو و نئو

احتمالا طی چند روز آتی شاهد نوسان قیمت بیت کوین باشیم و این ارز دیجیتال روندی را شروع کند که تاثیر آن، هفته ها باقی بماند.

تاکشی فوجیماکی (Takeshi Fujimaki) مشاور سابق جرج سوروس (George Soros) گفته است که پاول تودور جونز در صدد استفاده از این روند است. طبق گفته های فوجیماکی، سرمایه گذاری اخیر جونز در بیت کوین نشان می‌دهد که وی نگران تورم اخیر بوده و معتقد است که ارز های دیجیتال می‌توانند به نفع عرصه اقتصادی باشد.

پس از رشد و محبوبیتی چند ماه اخیر گری اسکیل، شرکت سرمایه گذاری Wilshire Phoenix درخواستی به کمیسیون SEC ارائه داده است تا صندوق قابل معامله عمومی بیت کوین را عرضه کند. اگر این صندوق چراغ سبز بگیرد، احتمالا بتواند توجه سرمایه گذاران سازمانی را به خود جلب کند.

 

در چند هفته اخیر، بیت کوین در صدد عبور از سطح مقاومتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار بوده است.

قیمت بیت کوین

بیت کوین دائما بین گاوها و خرس ها دست به دست می‌شود. گاوها در تلاش هستند تا قیمت بیت کوین را به بالاتر از سطح مقاومتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار برسانند تا روند صعودی آن ادامه یابد. از طرف دیگر، خرس ها در صدد این موضوع هستند تا سطح مقاومتی کوتاه مدت را بر روی ۱۰,۰۰۰ دلار حفظ کنند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین ۵ روز پیش، از سطح مهم ۱۰,۰۰۰ دلار به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه رسید. در نتیجه، معامله کنندگان باید به این دو سطح توجه دقیقی داشته باشند زیرا روند بعدی احتمالا پس از عبور از هرکدام از این دو سطح آغاز خواهد شد.

اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از میانگین متحرک تصاعدی ۱۰ روزه بر روی قیمت ۹۵۴۸ دلار افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد تا قیمت این ارز دیجیتال را به کانال ۱۰,۰۰۰ دلار برسانند. عبور از سطح ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار نشانه ای از آغاز روند صعودی پایدار خواهد بود.

در مقابل، اگر خرس ها امور کار را به دست بگیرند و قیمت در کمتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه حفظ شود، اصلاحیه شدیدتری به قیمت ۸۶۳۸ دلار و سپس ۸۱۳۰ دلار محتمل خواهد بود. عبور از این سطح حمایتی می‌تواند منجر به فروش بیشتر و ادامه روند نزولی باشد. با توجه به اینکه بیت کوین نتوانسته است سطح حمایتی ۹۴۵۰ دلرا را حفط کنند برخی تحلیلگران معتقدند قیمت بیت کوین به کانال ۸۰۰۰ دلار وارد می شود.

در حال حاضر، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هم چنان در حال افزایش است و این روند به سود گاوها است، در حالی که روند کوتاه مدت به دلیل فراز و نشیب های نوسان میانگین متحرک تصاعدی ۱۰ روزه به صورت غیرقطعی درآمده است.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

گاوها به خرید در کف قیمت کمتر از خط روند پرداخته بودند، اما در بازیابی قیمت با مشکل مواجه شدند.

در کوتاه مدت، خط روند نزولی به عنوان سطح مقاومتی عمل می‌کند. اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از خط روند نزولی برسد، شاید گاوها باز دیگر تلاش کنند تا قیمت را به بالاتر از ۱۰,۰۵۸ دلار برسانند.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و از خط روند عبور کند، به سود خرس ها خواهد بود. اگر قیمت در سطح پایین تر از خط روند باقی بماند، خرس ها بار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت را به کمتر از ۹۰۷۸ دلار برسانند. در صورت وقوع این شرایط، روند نزولی بیشتر امکان پذیر است.

قیمت تزوس

تزوس (XTZ) در چند هفته اخیر در کانال صعودی بوده است. هرچند در تاریخ ۱۱ ژوئن، قیمت این آلتکوین به پایین تر از کانال فعلی کاهش یافت. کندل قرمز رنگ بزرگ نشان می‌دهد که خرس ها امور کار را در دست دارند.

نمودار روزانه قیمت تزوس
نمودار روزانه قیمت تزوس

با توجه به این کاهش قیمت، تزوس به سطح پایینتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۲.۵۳ دلار کاهش یافت. هر دو میانگین های متحرک در آستانه تقاطع نزولی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی و نزولی قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که خرس ها فعال تر هستند.

اگر خرس ها بتوانند قیمت را به کمتر از ۲.۵۲۰۲ دلار برسانند، احتمالا روند نزولی آغاز خواهد شد. سطح حمایتی بعدی، ۲.۲۴ دلار است.

اگر گاوها مسیر روند قیمت را تغییر دهند و قیمت را به بالاتر از خط روند نزولی برسانند، این شرایط نزولی رخ نمی‌دهد.

نمودار 4 ساعته قیمت تزوس
نمودار 4 ساعته قیمت تزوس

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد پس از آنکه قیمت به کمتر از کانال کنونی رسید و تا سطح حمایتی ۲.۸۰۸۵ دلار ادامه یافت، فروش افزایش یافته است.

در کف قیمت، خرس ها به شدت از میانگین متحرک ۱۰ روزه دفاع کردند که این موضوع نیز یک نشانه نزولی دیگر است. اگر خرس ها بتوانند قیمت را به کمتر از ۲.۵۲۰۲ دلار برسانند، سرعت روند نزولی قیمت تزوس افزایش می‌یابد. این شرایط، فرصت فروش استقراضی را برای معامله کنندگان به وجود می‌آورد.

هرچند اگر گاوها از سطح قیمت ۲.۵۸۹ الی ۲.۵۲۰۲ دفاع کنند، قیمت تزوس می‌تواند تا ۲.۷۰ و سپس ۲.۷۵۶۸ دلار افزایش یابد.

قیمت استلار

قیمت استلار (XLM) به کمتر از سطح حمایتی کانال صعودی و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۰.۰۶۷ دلار کاهش یافته است. اگرچه این موضوع یک نشانه منفی است، اما خرس ها نتوانسته اند از این شرایط استفاده کنند.

نمودار روزانه قیمت استلار
نمودار روزانه قیمت استلار

این موضوع بیان می‌کند که گاوها در حال خرید در کف قیمت هستند و تلاش می‌کنند قیمت استلار را در کانال کنونی حفظ کنند. هرچند، خرس ها این کار را دشوار می‌کنند، زیرا در صدد جلوگیری از بازیابی قیمت و شروع روند نزولی جدید هستند.

اگر قیمت به کمتر از ۰.۰۶۸۶۰۷ دلار برسد، کاهش قیمت به ۰.۰۶۳۵۰۹ و سپس ۰.۰۵۹۴۰۴۰ دلار امکان پذیر است.

در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی برسانند، روند صعودی به ۰.۷۹۳۱۹ و سپس ۰.۰۸۶۲۷۷ دلار محتمل است.

نمودار 4 ساعته قیمت استلار
نمودار 4 ساعته قیمت استلار

اگر قیمت استلار به کمتر از ۰.۰۶۸۶۰۷ دلار برسد، احتمالا فروش بیشتری رخ می‌دهد. این شرایط می‌تواند فرصت فروش استقراضی را برای معامله کنندگان فراهم کند.

از طرف دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از ۰.۰۷۴ دلار برسانند، احتمالا روند صعودی ادامه یابد. این موضوع می‌تواند فرصت خرید را برای گاوها فراهم کند. بالاتر از خط روند نزولی، افزایش قیمت به ۰.۰۸ و ۰.۰۸۶۲۷۷ دلار محتمل است.

قیمت استلار به هر سمت پیش برود، معامله کنندگان باید مراقب اولین افزایش یا کاهش قیمت باشند، زیرا احتمال وجود تله های خرسی یا تله های گاوی به شدت زیاد است. بهتر است معامله کنندگان تا ثابت شدن قیمت منتظر بمانند.

قیمت کاردانو

قیمت کاردانو (ADA) کمی بازیابی قیمت را تجربه کرد. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۰.۰۷۲ دلار در حال افزایش است. هرچند همانطور که از روند نزولی میانگین متحرک تصاعدی ۱۰ روزه مشخص است، روند کوتاه مدت به روند منفی تبدیل شده است.

نمودار روزانه قیمت کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو

بازیابی قیمت یک نشانه خوبی است زیرا به کاردانو کمک می‌کند تا سطوح اشباع خرید در RSI را اصلاح کند.

در حال حاضر گاوها در تلاش هستند تا سطح حمایتی در سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصد بر روی قیمت ۰.۰۷۵۱۹۶۴ دلار ارائه دهند. اگر افزایش قیمت به بالاتر از این سطح حمایتی ادامه یابد و قیمت بالاتر از ۰.۰۸۰۶۸۲۵ دلار حفظ شود، احتمال دستیابی به قیمت ۰.۰۹۰۱۳۷۳ دلار افزایش خواهد یافت و پس از دستیابی به این قیمت نیز، روند صعودی ادامه می‌یابد.

هرچند اگر خرس ها قیمت را به کمتر از ۰.۰۷۵۱۹۶۴ دلار برسانند، کاهش به سطوح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ و ۶۱.۸ درصد به ترتیب بر روی قیمت های ۰.۰۷۰۵۸۱۱ و ۰.۰۶۵۹۶۵۸ دلار امکان پذیر است. هرچه کاهش قیمت بیشتر باشد، احتمال روند صعودی کمتر خواهد شد.

نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو
نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو

هر دو میانگین متحرک در نمودار چهار ساعته در حال کاهش هستند و RSI در محدوده منفی قرار دارد که گویای آن است که خرس ها امور کار را در دست دارند.

با رسیدن قیمت کاردانو به سطح حمایتی ۰.۰۷۲۰ دلار، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از خط روند نزولی برسانند. عبور از سطح قیمت ۰.۰۸۰۶۸۲۵ دلار می‌تواند فرصت های معاملاتی برای روند صعودی را ایجاد کند.

قیمت NEO

قیمت NEO در سطح مهمی قرار دارد. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۱۰.۱۴ دلار در حال افزایش است. هرچند در تاریخ ۱۰ ژوئن، قیمت این آلتکوین به کمتر از سطح حمایتی کانال صعودی رسید و این شرایط، گویای ضعیف بودن روند صعودی است.

نمودار روزانه قیمت نئو
نمودار روزانه قیمت نئو

اگرچه گاوها در تاریخ ۱۰ ژوئن در کف قیمت به خرید پرداخته اند، اما بازیابی پس از آن ضعیف بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که خریدها در قیمت های بالاتر کاهش یافته اند. نشانه منفی دیگر این است که گاوها در تلاش هستند تا قیمت را در کانال کنونی حفظ کنند.

اگر خرس ها قیمت NEO را به کمتر از ۱۰.۱۴ دلار برسانند، فشار فروش افزایش خواهد یافت. سطح حمایتی بعدی ۹.۲۱۳۹۹ و سپس ۸.۶۰۳۴۹ دلار خواهد بود.

در مقابل، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک تصاعدی ۱۰ روزه بر روی قیمت ۱۱.۲۷ دلار برسانند، بیانگر خرید توسط گاوها در سطوح قیمت کمتر خواهد بود. این موضوع، احتمال روند صعودی به ۱۲.۲۸۳۹ را افزایش خواهد داد.

نمودار 4 ساعته قیمت نئو
نمودار 4 ساعته قیمت نئو

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا قیمت را در کانال صعودی ملی کنند.

اگر قیمت NEO به کمتر از ۱۰.۱۴ دلار برسد، احتمال روند نزولی به قمیت ۹.۵۹۴۹۸ و سپس ۹.۲۱۳۹۹ دلار به وجود می‌آید. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حال کاهش است و RSI در محدوده منفی و نزولی قرار دارد. این موضوع بیانگر قدرت بیشتر خرس ها است.

هرچند اگر گاوها بار دیگر در کف قیمت به خرید بپردازند و قیمت را به بالاتر از خط روند نزولی برسانند، احتمال افزایش خرید وجود دارد. اگر قیمت بالاتر از خط روند نزولی حفظ شود فرصت خرید برای گاوها فراهم می‌شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا