اخبار بلاکچین

تورنادو کش پروژه پرایوسی پولز را در تست نت آپتیمیزم راه‌اندازی کرد

کوین میکسر تورنادو کش یک پروژه تحقیقاتی به نام پرایوسی پولز (Privacy Pools) روی تست‌نت آپتیمیزم راه‌اندازی کرده است که قصد دارد با استفاده از فناوری گواه دانش صفر (ZKP)، در آن اثبات کند که آیا موجودی‌های واریز شده به آن در جرایم سازمان یافته مانند جرایم مرتبط با هکرهای کره شمالی استفاده شده است یا خیر. بدین ترتیب در صورت موفقیت این پروژه، راه برای تطبیق تورنادو کش با قوانین نهادهای نظارتی هموار خواهد شد.

به گزارش کوین‌دسک، پرایوسی پولز در حقیقت فورکی از تورنادو کش محسوب می‌شود که در تست‌نت Optimism راه‌اندازی شده است. این پروژه دقیقا مختصات تورنادو کش را دارد و کاربران می‌توانند برای میکس دارایی خود از آن استفاده کنند اما یک تفاوت اساسی وجود دارد که نحوه استفاده از ZKP در آن به نحوی است که در صورتی که یک تراکنش مشکوک به نظر بیاید، می‌توان تشخیص داد که از آن در جرایم سازمان یافته استفاده شده است یا خیر.

این پروژه از آن جهت اهمیت دارد که در سال ۲۰۲۲ وزارت خزانه داری ایالات متحده، به دلیل استفاده مجرمین و متهمان قضایی از تورنادو کش برای پولشویی و پاک کردن رد پول کثیف، استفاده از سرویس کوین میکسر تورنادو کش را برای شهروندان آمریکایی ممنوع کرد و OFAC حدود ۴۰ آدرس مرتبط با این سرویس را در لیست تحریم‌ «اتباع ویژه (SDN)» خود قرار داد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا