اخبار خارجی

پروتکل Tranchess‌ برای رصد عملکرد بیت کوین راه‌اندازی شد!

ترنچس (Tranchess) بر بستر بایننس اسمارت چین عرضه شده و گزینه‌های رصد بیت کوین و یلد فارمینگ را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

به گزارش میهن بلاک چین و به اصل از Cointelegraph، سو ژو (Su Zhu) مدیرعامل شرکت Three Arrows Capital عرضه پروتکل دیفای ترنچس را اعلام کرد.

ژو روز پنج‌شنبه ترنچس را به عنوان یک پروتکل مدیریت دارایی‌های توکنی‌شده و معاملات اوراق مشتقه خواند.

اگرچه این پروژه در صدد این است تا به پروتکل دیفای چند زنجیره‌ای و چند دارایی تبدیل شود، اما نسخه اول ترنچس بر روی بیت کوین معطوف است.

پروتکل دیفای ترنچس

نسخه اول ترنچس، دسترسی به رصدکننده عملکرد قیمت بیت کوین را ارائه می‌دهد. از آنجایی که عرضه اولیه این پروژه بر بستر بایننس اسمارت چین است، کاربران باید BTCB در اختیار داشته باشند که همان نسخه BEP2 از بیت کوین است.

طبق اطلاعات موجود در وایت پیپر این پروژه، کاربران BTCB را با توکن اصلی این پروتکل به اسم QUEEN مبادله می‌کنند. در مقابل، سرمایه‌گذاران می‌توانند توکن QUEEN را با استفاده از USDC در صرافی‌های تحت پشتیبانی خریداری کنند.

کاربران با داشتن توکن QUEEN می‌توانند در ساب فاندهای این پروتکل یا همان ترنچ (Tranche) مشارکت کنند. اسم این ساب فاندها که تم شطرنج دارند، BISHOP و ROOK است. کافی است سرمایه‌گذاران توکن‌های QUEEN خود را به صورت مساوی در BISHOP و ROOK تقسیم کنند. ساب فاند یک پورتفولیوی مخصوص از دارایی‌ها است که سرمایه‌گذاری بر روی آن طبق اهداف خاصی انجام می‌شود.

طبق گفته سو ژو، یلد فارمینگ در ترنچس، استیکینگ تک دارایی را امکان‌پذیر می‌سازد. وی در توییتر بیان کرد:

اگر بیت کوین دارید، توکن QUEEN ایجاد کنید. اگر USDC دارید توکن BISHOP ایجاد کنید.

به غیر از یلد فارمینگ، از طریق توکن ROOK گزینه ورود به وضعیت خرید استقراضی لوریج‌شده بیت کوین نیز وجود دارد. هرچند، ژو در این خصوص گفته است: هیچگونه اجبار نقدشدن وضعیت معاملاتی یا افزایش هزینه تامین بودجه وجود ندارد.

به تبادل BTCB با توکن QUEEN، ایجاد یا خلق (creation) گفته می‌شود. کاربران ترنچس می‌توانند توکن QUEEN را نیز با نسخه BEP2 بیت کوین تبادل کنند که به این امر، رستگاری (redemption) گفته می‌شود. کاربران قبل از انجام این کار باید توکن‌های BISHOP و ROOK خود را به توکن QUEEN تبدیل کنند.

در ماه جولای، ترنچس توانست در فروش اولیه، ۱.۵ میلیون دلار از شرکت‌های 3AC, Spartan Group, IMO Ventures, Longhash Ventures و Binance Labs سرمایه جذب کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا