اخبار آلتکویناخبار عمومی

ترون قدرت پشتیبانی از تراکنش های بیت تورنت (BitTorrent) را ندارد!

مدیر سابق بیت تورنت (BitTorrent)، سیمون موریس، راجع به ادغام ترون و بیت تورنت اظهار نظر کرد و گفت توکن جدید بیت تورنت با نام BTT که روی شبکه ترون پیاده شده است فقط یک ابزار تبلیغاتی است که برای تکنولوژی ترون به کار برده شده است.

سیمون موریس اعتقاد دارد که بیت تورنت یک پلتفرم همتا به همتا برای به اشتراک گذاری فایل است و قطعا توکنیزه کردن آن می تواند این پلتفرم را بهبود بخشد. او بیان کرد با ایجاد توکن برای بیت تورنت، می توان کارایی و کیفیت این برنامه را تا ۴۰ درصد افزایش داد. اما در بین صحبت هایش به نکته مهمی اشاره کرد و گفت:

مشکل اساسی این است که به نظر نمی رسد بلاکچین ترون قابلیت پشتیبانی حجم تراکنش های BTT را روی شبکه خود داشته باشد.

او در ادامه دلیل صحبت های خود را اینگونه بیان کرد:

ظرفیت های معاملاتی که ما برای BTT به دنبال آن بودیم، قابیلت انجام هزاران ترکنش در ثانیه است و این چیزی نیست که ترون بتواند از پس آن بر بیاید.

او در آخر اضافه کرد که ترون قصد دارد این تراکنش ها را در یک سرور مرکزی پردازش کند و خروجی کار را روی بلاکچین ترون به نمایش بگذارد. پس این سیستمی که ترون در پیش گرفته است چیزی جز یک حرکت نمایشی برای تبلیغات نیست و با این کار محدودیت های بلاکچین خود را از مردم پنهان خواهد کرد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

حجم معاملات دروغین!

تیم ترون به رهبری جاستین سان مدتی پیش مسابقه ای برای توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز راه اندازی کرد که ۴ ژانویه به پایان رسید و این موضوع حواشی زیادی برای ترون ایجاد کرد. بسیاری از شرکت کنندگان در این مسابقه که جوایز زیادی هم برای آن در نظر گرفته شده بود اعتقاد داشتند این حرکت با دو هدف انجام شده است:

  • جذب کردن توسعه دهنده هایی که روی شبکه اتریوم کار میکنند و کشیدن آنها به سمت بلاکچین ترون
  • در نظر گرفتن جایزه هایی با رقم بالا برای پامپ کردن قیمت TRX و جذب بازار به این توکن

علاوه بر این موضوع در حین برگزاری مسابقه جاستین سان اعلام کرد تعداد برندگان از ۵۶ پروژه به ۱۰۰ پروژه افزایش پیدا کرده است و کمترین مقدار جایزه از ۵۰۰۰ دلار به ۱۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت.

این موضوع هم باعث ناراحتی بسیاری از شرکت کنندگان شد و باعث شد این برندگان این مسابقه نیز مشکوک به تقلب و تخلف در حین برگزاری بشوند.

نتیجه گیری

با وجود تمام این صحبت ها، می توان گفت ترون در مدت اخیر، بخصوص در ۶ ماهه دوم سال ۲۰۱۸، پیشرفت های زیادی داشته و توانسته نظر کاربران زیادی را به خود جلب کند. اما این پلن های تبلیغاتی و جذب کاربر با استفاده از برگزاری مسابقه یا پلتفرم های شرط بندی نمی تواند برای طولانی مدت دوام داشته باشد و حجم معاملاتی که در حال حاضر روی ترون در حال انجام است می تواند با قطع شدن این برنامه پایان یابد. پس با وجود رقبایی قدرتمندی مانند اتریوم، اگر تیم ترون می خواهد که در دنیای کریپتو کارنسی ماندگار شود، باید در کنار این برنامه ها اهداف دیگری را هم در نظر بگیرد.

منبع
theblockcrypto

ساناز وفی

از بچگی گیمر بودم و دنیای بازی برام جذاب بود. بزرگتر که شدم با همون نگرش دنیای فانتزی، مهندس هوافضا شدم و همیشه دنبال کشف دنیاهای جدید بودم. بر خلاف خیلی از اهالی کریپتو، سال ۲۰۱۶ با اتریوم وارد دنیای بلاکچین شدم و یکی از اصلی‌ترین مباحث مورد علاقه من اکوسیستم اتریوم، اتریوم و لایه‌دوم‌ها ست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا