اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

ترون (Tron) با بیش از 50 برنامه غیرمتمرکز از اتریوم پیشی گرفت!

جاستین سان موسس ترون (TRON) بیان کرد که این شبکه بیش از ۵۰ برنامه غیرمتمرکز را پشتیبانی می‌کند و به دنبال این است که در آینده نزدیک آن را به ۸۰ برنامه غیرمتمرکز برساند.

سخنان سان پس از دستیابی این شبکه به نقطه عطف مهم در اوایل ماه جاری می‌باشد. در این دستاورد، شبکه ترون طی ۱۷۳ روز به ۱۰۰ میلیون تراکنش یعنی به طور میانگین ۵۷۸,۰۳۴ تراکنش در روز رسید.

استفاده از برنامه های غیرمتمرکز ترون

در ماه آگوست، مارتین کوپلمن موسس پلتفرم بازار پیش بینی بر بستر اتریوم با نام Gnosis.ph گفت یکی از آمارهای مهم برای اشاره به نرخ رشد پروتکل قرارداد هوشمند، استفاده و تعداد برنامه های غیرمتمرکزی است که با یکدیگر در تعامل اند. کوپلمن گفت:

عددی که مد نظر ماست مقدار استفاده از برنامه های غیرمتمرکز است. در مرحله بعد، تعداد برنامه های غیرمتمرکزی است که با یکدیگر در تعامل اند و از اینکه بر روی یک پلتفرم یکسان قرار دارند سود می‌برند. در نتیجه، قیمت اتر در گرو تقاضا برای استفاده از این برنامه ها در محیطی مطمئن، آزاد و به هم پیوسته می‌باشد.

همانند اتریوم، ترون نیز یک پروتکل قرارداد هوشمند است و ارزش آن از اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز و کاربران فعال نشات می‌گیرد.

DappRadar پلتفرمی است که اطلاعاتی در خصوص استفاده از پروتکل قراردادهای هوشمند مهم ارائه می‌دهد. طبق گزارش این پلتفرم، سه برنامه غیرمتمرکز برتر بر بستر ترون به طور میانگین ۲,۳۰۰ کاربر دارند. برای مثال برنامه ترون بت ۲,۵۰۰ کاربر فعال و ۲ میلیون تراکنش روزانه دارد.

ترون

در مقابل، سه برنامه غیرمتمرکز برتر بر بستر اتریوم به طور میانگین ۷۰۰ کاربر فعال دارند. این برنامه ها IDEX، فورک دلتا (ForkDelta) و مای کریپتو هیروز (My Crypto Heroes) می‌باشند.

پس از اتریوم، دومین پروتکل قرارداد هوشمند با ارزش در بازار جهانی EOS می‌باشد که بیشترین کاربران برنامه های غیرمتمرکز را دارد. برنامه های PRA CandyBox و EOS Knights و EOSBet به طور میانگین نزدیک به ۵ هزار کاربر دارند که بیش از مجموع کاربران برنامه های غیرمتمرکز ترون و اتریوم می‌باشند.

پیشی گرفتن در استفاده از برنامه های غیرمتمرکز

ترون احتمالا به دلیل تصاحب بیت تورنت و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز در شبکه خود، از لحاظ تعداد کاربر روزانه و برنامه های غیرمتمرکز شبکه اتریوم را پشت سر گذاشته است.

EOS و ترون طی چندین ماه پیش بیشتر بر روی مقیاس پذیری توسعه خود تمرکز کرده اند و هدف آنها پشتیبانی هرچه بیشتر از برنامه های غیرمتمرکز در این اکوسیستم است. تیم ترون اعلام کرد:

این هفته شاهد افزایش قابل توجهی از برنامه های غیرمتمرکز بر روی شبکه ترون بوده ایم و بسیاری از برنامه های غیرمتمرکز در این یک هفته عرضه شدند. کاربران فعال روزانه برنامه های تازه عرضه شده TRON Shrimp Farm و Ant Farmer، رکوردهای جدیدی بین تمام برنامه های غیرمتمرکز ثبت کرده اند. طبق گزارش DappRadar برنامه غیرمتمرکز TRON Shrimp Farm حدود ۱۵ هزار کاربر فعال روزانه دارد که از این نظر، از رکورد ۲ هزار کاربر فعال روزانه ترون بت پیشی گرفته است.

ترون رشد زیادی در تعداد برنامه غیرمتمرکز و کاربران این برنامه ها در سه ماه آخر سال 2018 داشته است. با توجه به اینکه شبکه اصلی در ماه می عرضه شد، هنوز مشخص نیست که شبکه بتواند سطح فعلی رشد را در بلندمدت حفظ کند.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا