اخبار خارجی

جاستین سان: تا آخر ماه ژانویه از EOS جلو خواهیم افتاد!

جاستین سان ، بنیان گذار ارز دیجیتال ترون (TRON)، همیشه در رسانه ها فعال بوده و معمولا سر و صدای زیادی ایجاد می کند. در این مدت اخیر، او با ویتالیک بوترین، خالق اتریوم و CZ، مدیر بایننس نیز بحث های رسانه ای زیادی داشته و همواره در تلاش بوده تا ثابت کند ترون از تمام پلتفرم های مشابه قوی تر است و حتی مدتی پیش ادعا کرد که به زودی جایگاه اتریوم را خواهد گرفت. همانطور که می دانید اتریوم در حال حاضر سومین ارز برتر بازار کریپتو است و بیشترین کاربرد کل این فضا را به خود اختصاص داده است.

به تازگی جاستین سان ادعای جالب دیگری کرده و وعده داده تا پایان ماه ژانویه ۲۰۱۹، یعنی کمتر از یک ماه، از نظر تعداد برنامه های غیرمتمرکز (Dapp) روی شبکه خودش، از EOS نیز پیشی خواهد گرفت:

شبکه ترون به سرعت در حال رشد است و تا به امروز ما موفق به پیاده سازی ۸۳ برنامه غیرمتمرکز روی ترون شدیم. و حالا می خواهم این قول را به همه بدهم که ما تا اخر همین ماه از EOS که تا امروز ۲۵۹ برنامه غیرمتمرکز دارد، پیشی خواهیم گرفت.

جاستین سان در اوایل ماه نوامبر وعده داده بود که تا اخر ماه دسامبر تعداد Dapp ها از مرز ۸۰ عدد عبور خواهد کرد و البته با ۸۳ برنامه غیرمتمرکز، نشان داد که به قول خود عمل کرده است.

جاستین سان با اشاره به این موضوع گفت تیم ترون قصد دارد بخش توسعه شبکه خود را کاربر پسند تر بکند و به دنبال این موضوع خبر از برنامه Tron Arcade داد که گفته می شود نوعی بازی است و بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری جمع آوری کرده است. این برنامه به گفته جاستین سان، تمرکز اصلی بخش توسعه را تا ۳ سال آینده به خود معطوف خواهد کرد.

جاستین سان با توجه به توییت ها و گفته هایی که در فضای مجازی منتشر میکند، بیشتر به دنبال خودنمایی و تبلیغات است تا ساختن یک شبکه ایده‌ال چرا که تقریبا غالب برنامه های غیرمتمرکزی که روی ترون پیاده شده، بازی های شرط بندی و پلتفرم های بدون کاربرد هستند و قطعا در مدت زمان طولانی ماندگار نخواهند بود. اگر چه که همین برنامه ها می توانند تعداد و حجم تراکنش های روی شبکه را افزایش دهند.

البته این موضوع شامل EOS نیز می شود و از این جهت این دو پلتفرم بسیار شبیه به هم عمل می کنند. اگر ترون به طور جدی بخواهد با اتریوم رقابت کند و جایگاه خود را برای مدت طولانی در بازار حفظ کند، حتما باید راهکارهای مناسب تری پیدا کند و دست از شعار های رسانه ای و تبلیغاتی بردارد.

جاستین سان مدتی پیش، در توییتر خود اعلام کرد که می تواند تیمی از برنامه نویسان و توسعه دهندگان را دور هم جمع کند و مشکلات شبکه اتریوم و EOS را پیدا کند و به آنها بگوید. البته برای این کار خود یک شرط گذاشت و آن هم این بود که تمام توسعه دهندگانی که تا امروز روی اتریوم یا EOS کار می کردند، از آن به بعد روی ترون کار کنند! این موضوع هم به نظر می رسد در نهایت  چیزی جز یک شعار تبلیغاتی و جذب افکار عمومی به همراه نخواهد داشت.

نظر شما راجع به ترون چیست؟ آیا می توان این شبکه را رقیب جدی برای اتریوم به شمار آورد؟

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا