اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

ترون خودکفا شد؛ راه اندازی بلاک چین مستقل

ترون (TRON)، دهمین ارز دیجیتال بزرگ با سرمایه ۲.۷ میلیارد دلار است. این ارز دیجیتال شبکه اصلی خود را برای انتقال به بلاک چین مستقل فعال کرد.

“روز استقلال” ترون به مناسبت انتقال به شبکه اصلی نام گذاری شده است. نسخه بتا (beta) آن در ماه مه راه اندازی شد و بخشی از فرآیند انتقال از بلاک چین اتریوم می‌باشد. برای انتقال شبکه اصلی ترون، توسعه دهندگان تقریبا ۴ هفته بر روی آن کار کردند. آنها می‌خواستند مطمئن شوند که سرمایه گذاران می‌توانند توکن های بر پایه بلاک چین ERC-۲۰ را به شبکه جدید انتقال دهند. جاستین سان، خالق ترون، در مورد “روز استقلال” این چنین گفت:

پخش زنده مراسم روز استقلال ترون هم اینک آغاز می‌شود. اگر می‌خواهید بخشی از اینترنت غیرمتمرکز و رایگان باشید به ما بپیوندید.

جان سان، پلتفرمی را برای جوامع و سهام داران بوجود آورده است تا با پخش زنده ۱۲ ساعته در جریان آخرین اطلاعات قرار گیرند. این شرکت اعلام کرد:

مقدار کمی توکن، طی پخش زنده ۱۲ ساعته به اعضا واگذار شده است تا جامعه ترون بتواند ویژگی های مختلف شبکه اصلی را آزمایش کنند.

طبق گزارشات، انتقال به شبکه مستقل می‌تواند ادعای ترون را به عنوان رقیب اتریوم محک بزند. ترون مدعی است پلتفرم بلاک چین عمومی ارائه می‌دهد که از توسعه اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApp) پشتیبانی کند. توسعه دهندگان ترون اذعان کردند، آزمایش داخلی آنها نشان داده است که شبکه ترون ۴۰۰ برابر سریعتر از شبکه اتریوم است.

توکن های بلاک چین ERC-۲۰ تنها بر روی پلتفرم اتریوم طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند و طبق استانداردهای خاصی می‌باشند. این استانداردها به آن ها اجازه اشتراک گذاری، مبادلات به سایر توکن ها و یا انتقال به کیف پول (ولت) ارزهای دیجیتالی را می‌دهد. بنابراین، بلاک چین ERC-۲۰ ساخت توکن های جدید را بسیار آسان می‌کند. در برخی مواقع وقتی از توکن در پرداخت های قرارداد هوشمند استفاده شود، ناخواسته از بین می‌روند. برای رفع این مشکل، جامعه اتریوم بر روی استاندارد جدیدی با نام ERC-۲۲۳ کار می‌کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا