اخبار بیت کوین

چرخش ۱۸۰ درجه ترامپ:‌ بیت کوین جایگاه خودش را پیدا کرده است

دونالد ترامپ (Donald Trump)، رییس جمهور سابق آمریکا و نامزد اصلی جمهوری‌خواهان برای انتخابات نوامبر ۲۰۲۴ در تازه‌ترین گفتگوی خود مدعی شده بیت کوین جایگاه خود را پیدا کرده و با توجه به پذیرش آن توسط تعداد زیادی از مردم، نیاز به قانون‌گذاری دارد. اظهارات جدید ترامپ در حالی مطرح می‌شود که وی در گذشته این ارز دیجیتال را کلاهبرداری خوانده بود.

به نقل از د بلاک، به نظر می‌رسد علیرغم طرفدارای دیرینه ترامپ از دلار آمریکا و انتقادات سابق وی از ارزهای دیجیتال، نظر وی در مورد بیت کوین تغییر کرده باشد.

وی در پاسخ به سوال مجری فاکس نیوز در مورد اینکه آیا گام منطقی بعدی برای آمریکا پذیرش بیت کوین است آن هم در حالی که این ارز دیجیتال غیرمتمرکز است و دولت نمی‌تواند روی آن کنترلی داشته باشد گفت:

من همیشه یک ارز واقعی را دوست داشتم و آن دلار است. اما بسیاری از مردم در حال استفاده از بیت کوین هستند و صادقانه بگویم این ارز جایگاه خودش را پیدا کرده است و احتمالا باید قانون‌گذاری شود. من هرروز افراد بیشتری را می‌بینم که می‌خواهند پرداخت‌های خود را با بیت کوین انجام دهند. این برای شما مسئله جذابی است و من هم به طریقی با آن کنار می‌آیم.

برخی تغییر موضع ترامپ نسبت به بیت کوین را به کناره‌گیری ویوک راماسوامی (Vivek Ramaswamy) از نامزدی برای انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا نسبت می‌دهند. راماسوامی یکی از طرفداران بیت کوین و مخالفان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است و چندی پیش اعلام کرد به نفع ترامپ از انتخابات کناره‌گیری می‌کند.

رییس جمهور سابق آمریکا پیش از این در ماه ژانویه گفته بود در صورت انتخاب شدن دوباره، هرگز اجازه انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی در آمریکا را نخواهد داد. وی در آن زمان در رابطه با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی گفت:

چنین ارزی به دولت فدرال ما کنترل مطلق بر پول شما را می‌دهد. آنها می‌توانند بدون آنکه متوجه شوید پول شما را بگیرند.

تغییر دیدگاه ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال

صحبت‌های جدید ترامپ در حالی مطرح می‌شود که وی در سالیان اخیر یکی از منتقدین اصلی ارزهای دیجیتال بوده است. وی در سال ۲۰۲۱ در گفتگوی دیگری با فاکس نیوز بیت کوین را «کلاهبرداری» خوانده بود. در آن زمان ترامپ در مورد بیت کوین گفت:

به نظر می‌رسد که بیت کوین یک کلاهبرداری است. من آن را دوست ندارم چراکه با دلار رقابت می‌کند. من همیشه گفته‌ام که می‌خواهم دلار ارز اول جهان باشد.

ترامپ در سال ۲۰۱۹، زمانی که کرسی ریاست جمهوری آمریکا را در اختیار داشت نیز نسبت به بیت کوین و ارزهای دیجیتال انتقاد کرده بود. وی در آن زمان گفته بود:

من طرفدار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال که پول به شمار نمی‌روند و بسیار نوسانی هستند و ارزش زیربنایی ندارند نیستم.

علیرغم انتقادات زیاد ترامپ از ارزهای دیجیتال و بازار کریپتو، وی در سال ۲۰۲۲ مجموعه NFT مخصوص به خودش را عرضه کرد. علاوه بر این، شرکت آرکهام مدعی است کیف پول منتسب به ترامپ در دسامبر همان سال ۱۰۷۵ واحد اتریوم معادل ۲.۴ میلیون دلار را به فروش رسانده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا