اخبار بلاکچین

حمله هکرها به توییتر برای دریافت بیت کوین!

طبق گزارش خبرگزاری نکست وب (TNW) مشخص شد که کلاهبرداری اخیر در خصوص بیت کوین که چندین حساب توییتر را به خطر انداخته بود از طریق برنامه خارجی انجام شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

یکی از نمایندگان توییتر که نخواست هویتش فاش شود به TNW گفت حمله اخیر از سیستم توییتر رخ نداده است بلکه مسبب آن یک برنامه بازاریابی شخص ثالث می‌باشد. با این وجود این منبع ناشناس از بیان اسم برنامه خودداری کرد. وی بیان کرد هکرها برای اشتراک گذاری لینک های جعلی اهدای بیت کوین بر روی ده ها حساب توییتر، اقدام به هک کردن این برنامه بازاریابی کردند. هم چنین گوگل نیز قربانی این حمله بوده است.

این خبر یک هفته پس از آن گزارش شد که چندین کاربر معروف و سایت های معتبر نظیر ایلان ماسک موسس خودروسازی تسلا و حساب کاربری گوگل در خصوص تبلیغ کلاهبرداری اهدای بیت کوین هک شدند.

این کلاهبرداری از طریق پلتفرم تبلیغاتی توییتر منتشر شد. در این کلاهبرداری ارزهای دیجیتال نظیر اتریوم و بیت کوین به ارزش ۲۰۰ هزار دلار از کاربران به سرقت رفت.

شرکت تارگت که یکی از قربانیان است این گزارش را تایید کرد. شرکت تارگت بیان کرد هکرها از نرم افزار شخص ثالث بازاریابی استفاده کردند تا از جانب این شرکت، محتواهای کلاهبرداری خود را منتشر کنند.

کویندو (Coindoo) روز چهارشنبه گزارش داد که حساب کاربری رسمی برنامه G-suite گوگل در توییتر هک شده و تبلیغ این کلاهبرداری برای بیش از ۸۰۰ هزار فالوئر این صفحه فرستاده شده است. هکرها به کاربران وعده اهدای بیت کوین به ارزش ۱۰ هزار دلار دادند. اما کاربران برای دریافت این جایزه باید مقدار مشخصی بیت کوین (BTC) به یک آدرس مشخص ارسال می‌کردند. هم چنین آن ها اعلام کردند که برنامه G-suite هم اکنون پرداخت های بیت کوین را می‌پذیرد. هرچند این توییت پس از ۱۰ دقیقه پاک شد. گوگل تاکنون در خصوص این موضوع بیانیه ای صادر نکرده است.

از زمان هک شدن حساب های کاربری توییتر چندین روز می‌گذرد. افراد و برندهای مشهور شاهد هک شدن حساب های کاربری خود بودند. حتی ایلان ماسک‌ موسس خودروسازی تسلا نیز از متخصصان برای متوقف کردن این هکرها نظرخواهی کرده است. وی از جک پالمر موسس داج کوین (Dogecoin) در خصوص متوقف کردن ربات های سودجو کمک خواسته است.

منبع
coindoo

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا