اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

انگلستان به قطب جهانی کریپتو تبدیل می‌شود؛ طرح جدید عرضه شد

دولت انگلستان از طرح جدیدی برای تبدیل این کشور به قطب جهانی رمزارزها رونمایی کرده است. این طرح شامل ایجاد چارچوب نظارتی پویا برای دارایی‌های دیجیتال، قانون‌گذاری و استفاده از استیبل کوین‌ها در پرداخت‌ها است. هدف از این برنامه جذب سرمایه‌گذاری‌های مربوط به این حوزه، استفاده از تکنولوژی‌ها فضای کریپتو و جذابیت‌های آن و پدید آمدن عناوین شغلی جدید در انگلستان عنوان شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوین نیوز، دولت انگلستان روز دوشنبه از ابتکارات خود به عنوان بخشی از برنامه‌های تبدیل این کشور به قطبی جهانی برای فناوری دارایی‌های دیجیتال رونمایی کرد.

این ابتکارات شامل قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها، قانون‌گذاری برای فراهم آوردن زیرساخت لازم برای استفاده از پلتفرم سندباکس برای کمک به نوآوری شرکت‌ها و استارت آپ‌ها، برگزاری رویداد کریپتو اسپرینت (اطلاع‌رسانی تغییرات قوانین نظارتی) به رهبری سازمان مرجع راهبردی امور مالی انگلیس (FCA)، همکاری با رویال مینت برای صدور یک توکن NFT و ایجاد تیم‌هایی برای تعامل و همکاری نزدیک‌تر با صنعت کریپتو است.

ریشی سوناک (Rishi Sunak)، وزیر دارایی انگلستان در این رابطه اظهار داشت:

آرزوی من این است که انگلستان را به مرکزی جهانی برای دارایی‌های دیجیتال و فناوری آن‌ها تبدیل کنم. اقداماتی که امروز از آن‌ها پرده برداشتیم، به اطمینان شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری، نوآوری و توسعه حوزه رمزارزها در کشور انگلستان، کمک می‌کند.

جان گلن (John Glen)، وزیر اقتصاد انگلستان نیز روز دوشنبه در اجلاس جهانی Innovate Finance از برنامه‌های دولت کشورش در حوزه رمزارزها سخن گفت. وی در این رابطه اظهار داشت:

ما می‌خواهیم این کشور به قطبی جهانی و بهترین مکان در جهان برای تاسیس و گسترش شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو تبدیل شود.

وی افزود:

اگر امروز یک پیام بخواهم به شما بدهم این است که انگلستان، کشوری باز برای کسب و کارهای حوزه کریپتو است. اگر قرار است فناوری‌ رمزارزها بخش بزرگی از آینده باشد، پس ما می‌خواهیم در این مسیر باشیم. اگر اکنون متعهد شویم و اقدام کنیم، می‌توانیم پیشتاز این عرصه باشیم.

طرح انگلستان برای هدایت فضای رمزارز و قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها

گلن با اظهار نظر در رابطه با طرح مفصلی که دولت انگلستان روز دوشنبه از آن رونمایی کرد، خاطرنشان کرد شیوه قانون‌گذاری رمزارزها در این کشور باید پویا باشد.

وی در این رابطه گفت:

ما نباید به قوانین به طور سخت‌گیرانه و ثابت نگاه کنیم. بلکه باید به آن به چشم یک کد قابل تغییر بنگریم. مانند کد رایانه‌ای که در صورت نیاز آن را می‌توان اصلاح و بازنویسی کرد.

وی در ادامه در رابطه با قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها صحبت کرد و گفت:

من می‌توانم تایید کنم که ما برای ورود استیبل کوین‌های خاص به چارچوب پرداختی خود، قوانینی وضع خواهیم کرد و شرایطی برای برای صادرکنندگان استیبل کوین و ارائه دهندگان خدمات برای فعالیت و رشد در انگلستان ایجاد می‌کنیم.

وزیر اقتصاد انگلستان در رابطه با قانون‌گذاری گسترده‌تر بازار رمزارز صحبت کرد و گفت:

ما معتقدیم که بازار به اندازه‌ای تغییر کرده است تا بتوانیم مجموعه گسترده‌تری از فعالیت‌ها از جمله معاملات توکن‌هایی مانند بیت کوین را قانون‌گذاری کنیم و ما در این زمینه برای بقیه بازار پیشرو خواهیم بود.

وی در ادامه به مالیات بر رمزارزها اشاره کرد و گفت:

فکر نمی‌کنم قوانین مالیاتی رمزارزها نیاز به تغییر بزرگی داشته باشد، اما به بررسی و حل مسائل مختلفی مانند وام‌های غیرمتمرکز و استیکینگ خواهیم پرداخت.

گلن هدف از این برنامه را جذب سرمایه‌گذاری‌های مربوط به این حوزه، استفاده از تکنولوژی‌ها فضای کریپتو و جذابیت‌های آن و پدید آمدن عناوین شغلی جدید در انگلستان عنوان کرد. انگلستان با انجام این طرح به اولین کشوری تبدیل خواهد شد که انجام پرداخت‌ها در آن توسط استیبل کوین‌ها به رسمیت شناخته می‌شود.

منبع
news.bitcoin

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا