اخبار خارجی

نشست مقامات روسیه و اوکراین در بلاروس آغاز شد

مرحله اولیه مذاکرات بین روسیه و اوکراین در بلاروس آغاز شده است و این گفتگوها می‌تواند زمینه را برای کاهش تنش‌های جهان و همچنین بازار رمزارزها محیا کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین گیپ، این مذاکرات در حالی در مرز بلاروس در حال برگزاری است که آمریکا و متحدانش تحریم‌های شدیدی را علیه روسیه و بلاروس اعمال کرده‌اند. علاوه بر این، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز اخیرا به نیروهای بازدارنده هسته‌ای کشورش دستور داده است تا در حالت آماده باش قرار بگیرند.

اوکراین گفته است هیچ پیش شرطی برای این مذاکرات وجود ندارد. علاوه بر این، دولتمردان کی‌یف، بلاروس را هم در این تهاجم شریک می‌دانند.

به گزارش اینترفکس، ولادیمیر مدینسکی، رییس هیئت مذاکره کننده روسی گفته است روسیه تمایل دارد تا به منظور جلوگیری از تلفات بیشتر، خیلی سریع توافق با اوکراین انجام شود. اوکراین نیز با توجه به اینکه جنگ با روسیه به چهارمین روز متوالی کشیده شده و حتی به پایتخت نیز ادامه پیدا کرده، خواستار عضویت فوری در اتحادیه اروپا شده است.

مذاکرات اوکراین و روسیه

تنش‌ها و تحولات سیاسی اخیر بازارهای مالی از جمله بازار رمزارزها را تحت تاثیر خود قرار داد و باعث شد این بازار در دو هفته گذشته حدود ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست دهد.

بانک مرکزی روسیه نیز امروز نرخ بهره را از ۹.۵٪ تا ۲۰٪ افزایش داده‌ است تا از قدرت روبل در شرایط کنونی در برابر تحریم‌های اعمال شده از طرف غرب دفاع کند.

خزانه‌داری ایالات متحده نیز امروز تراکنش‌های مالی با بانک مرکزی روسیه را ممنوع اعلام کرده است. نهادها و شهروندان آمریکایی از انجام هرگونه معامله با بانک مرکزی، صندوق دارایی ملی و وزارت دارایی روسیه ممنوع شدند.

در حال حاضر، تمرکز همه بر چشم‌انداز حاصل از تنش‌زدایی میان روسیه و اوکراین است و این انتظار وجود دارد که بازار رمزارزها واکنشی مثبت به آن نشان دهد. جالب است بدانید تقاضا برای دارایی‌های دیجیتال در ماه اخیر به دلیل تهاجم اخیر روسیه به اوکراین افزایش یافته است چراکه بازارهای نقدی شدیدا تحت تاثیر این جنگ و تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

CNBC گزارش داد که هیئت نمایندگان اوکراین دقایقی پیش به محل مذاکره رسیدند تا گفتگوها را با مقامات روسی آغاز کنند. اطلاعات تکمیلی در این خصوص به این مطلب اضافه خواهد شد.

به‌روز رسانی: مذاکره مقامات روسیه و اوکراین در بلاروس و در نزدیکی مرز دو کشور پس از گذشت ۵ ساعت به پایان رسید. در نشست خبری که پس از این جلسه برگزار شد نمایندگان دو کشور اعلام کردند که تعدادی از موضوعات با اولویت بالا را شناسایی و فهرستی از راه ‌حل‌های ممکن را تعیین کردند. این نمایندگان برای بررسی‌های بیشتر به کشور خود بازگشته و ادامه رایزنی‌ها برای آتش بس در نشست بعدی برگزار می‌شود. دور دوم مذاکرات در مرز بلاروس و لهستان برگزار می‌شود.

منبع
coingape

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا