اخبار خارجی

پوتین نیروهای هسته‌ای روسیه را به حالت آماده‌باش درآورد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه روز یکشنبه به نگرانی‌های گسترده جهان در رابطه با استفاده از تسلیحات هسته‌ای افزود و نیروهای بازدارنده هسته‌ای این کشور را در پاسخ به اقدام آمریکا و متحدانش برای اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه این کشور به دلیل تهاجم مداوم به اوکراین در حالت آماده باش قرار داد. این نیروها، سلاح‌های هسته‌ای روسیه را نیز در بر می‌گیرند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، پوتین در استدلال تصمیم اخیرش مبنی بر آماده باش نیروهای بازدارنده هسته‌ای، به «بیانیه‌های تهاجمی» ناتو اشاره کرد. ناتو اخیرا بیانیه‌هایی را در محکومیت تهاجم تمام قدرت روسیه به اوکراین منتشر کرده است. علاوه بر این، سازمان ملل نیز تاکنون کشته شدن ۶۴ تن از میان صدها غیرنظامی را تایید کرده است؛ اگرچه این رقم بنابر منابع دیگر ممکن است بسیار بالاتر از این باشد.

رییس جمهور روسیه همچنین تحریم‌های شدید اقتصادی علیه کشورش را به افزایش خطرات پیرامون این جنگ ربط داد. روز شنبه اتحادیه اروپا تصمیم گرفت تا دسترسی برخی از بانک‌های روسی به شبکه سوئیفت را قطع کند. مهم‌تر از آن، اتحادیه اروپا وعده داده است تا بانک مرکزی روسیه را با مسدودسازی دسترسی به ذخایر خارجی آن فلج کند. میزان ذخایر خارجی روسیه در حال حاضر حدود ۶۴۰ میلیارد دلار است که بخش قابل توجهی از آن در بانک‌های G-7 نگهداری می شود.

در بیانیه مشترک کمیسیون اروپا، آمریکا، انگلستان و کانادا در رابطه با قطع دسترسی روسیه به سوئیفت آمده است که رهبران جهان غرب در برابر تهاجم روسیه در کنار دولت اوکراین، مردم این کشور و تلاش قهرمانانه آنها می‌ایستند.

علاوه بر در حالت آماده باش قرار دادن نیروهای بازدارنده هسته‌ای، پوتین کشورهای بی‌طرفی چون سوئد و فنلاند را پس از ابزار تمایل آنها به پیوستن به ناتو به حمله نظامی تهدید کرد.

در همین حال، ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین پس از مخالفت با برگزاری مذاکرات اولیه در بلاروس به دلیل نگرانی از بی‌طرف نبودن این کشور، با برگزاری مذاکرات صلح بدون هیچ پیش‌شرطی در مرز بلاروس و اوکراین موافقت کرد.

قرار بود رهبران اتحادیه اروپا روز گذشته برای آغاز کار بر اجرای قطع دسترسی روسیه به شبکه سوئیفت با هم دیداری داشته باشند. از طرف دیگر در سراسر جهان، مردم برای اعتراض به تهاجم روسیه تجمعاتی را برگزار کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در چند روز اخیر، قیمت بیت کوین از ۳۸،۰۰۰ دلار فراتر رفت و حتی در این مسیر مقاومت ۳۹،۵۰۰ دلاری را هم شکست. با این حال خریداران نتوانستند قیمت را از ۴۰،۰۰۰ دلار فراتر ببرند.

اوج نوسانی اخیر بیت کوین نزدیک به ۳۹،۸۸۸ دلار شکل گرفته است و پس از آن شاهد اصلاح قیمتی کاهشی به زیر سطوح حمایتی ۳۹،۰۰۰ و ۳۸،۸۰۰ دلاری بوده‌ایم. علاوه بر این، در نمودار ساعتی مثلث انقباضی کوتاه مدت بیت کوین با سطح حمایتی ۳۸،۸۰۰ دلار به سمت پایین شکسته شد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر زیر محدوده ۳۹،۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود و کف قیمتی در محدوده ۳۷،۰۲۸ دلار تشکیل شده و قیمت در این محدوده در حال تثبیت است.

در سناریو صعودی، مقاومتی در نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته بیت کوین و محدوده ۳۸،۲۰۰ دلاری قرار دارد. پس از آن در نزدیکی ۳۸،۵۰۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی (در روند نزولی اخیر از ۳۹،۸۸۸ دلار تا ۳۷،۰۲۸ دلار) شاهد مقاومت دیگری هستیم.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته

مقاومت اصلی بر سر راه بیت کوین در حال حاضر در نزدیکی ۳۸،۸۰۰ دلاری و هم تراز با سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصدی (کشیده شده از ۳۹،۸۸۸ دلار تا ۳۷،۰۲۸ دلار) قرار دارد و در صورت شکسته شدن، احتمال افزایش قیمت تا بالاتر از ۴۰،۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

در سمت مقابل اما اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۳۸،۸۰۰ دلاری را به سمت بالا بکشند، ممکن است درگیر اصلاح قیمت کاهشی شود. اولین حمایت پیش‌روی بیت کوین ۳۷،۲۰۰ دلار است و پس از آن حمایت ۳۶،۴۰۰ دلاری قرار دارد. در صورتی که قیمت از این حمایت پایین‌تر برود، ممکن است کاهش قیمت تا ۳۵،۰۰۰ دلار نیز ادامه داشته باشد.

در حال حاضر، اندیکاتور MACD ساعتی بیت کوین در محدوده نزولی قرار دارد و اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) نیز زیر ۵۰ است.

نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه

در نمودار روزانه قیمت بیت کوین، میانگین‌های متحرک روند صعودی خود را از دست داده‌اند و در حال تثبیت در یک روند صاف هستند. اگر خریداران بتوانند قیمت رمزارز BTC را بالاتر از این میانگین‌های متحرک نگه دارند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا سطح ۴۵٬۸۲۱ دلار رشد کند. البته در این سطح به احتمال زیاد فشار فروش از جانب خرس‌ها افزایش می‌یابد.

از سوی دیگر اگر قیمت بیت کوین نتواند از میانگین‌ها بالاتر بماند، جفت BTC/USD برای چند روز ممکن است در محدوده ۳۶٬۲۵۰ تا ۳۹٬۶۰۰ دلار در نوسان باقی بماند. از دست رفتن این حمایت ۳۶٬۲۵۰ دلار و بسته شدن قیمت زیر آن می‌تواند باعث کاهش قیمت تا سطح ۳۲٬۹۰۰ دلار شود.

منبع
coindesknewsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا