🔴 یونیک فاینانس ؛ آیا کلاهبرداری دیگری در راه است؟

یونیک فاینانس ، اسم شرکتی است که اخیرا خیلی از کاربران ما در مورد اعتبارش سوال پرسیدند به همین علت تصمیم گرفتیم که این سایت را بررسی کنیم. شرکتی که ادعا می کند سود هنگفتی از طریق بازار بورس به دست می آورد و قسمت کوچکی از این سود را به کاربرانش پرداخت میکند. سود دائمی و ۴ برابر بانک های ایرانی، البته در نظر داشته باشید که اگر زیر مجموعه داشته باشید میتوانید ۱۰۰ هزار دلار در ماه درآمد داشته باشید! ادعایی که در نوع خودش جالبه ولی اولین بار نیست که این اتفاق میفته!

در نقد و بررسی های قبلی که منتشر کردیم؛ راجع به این شرکت ها و جملاتی مثل سود قطعی و تضمینی زیاد صحبت کردیم و توضیح دادیم چنین چیزی در بازارهای مالی فارغ از اینکه راجع به بازار سهام و بورس صحبت میکنیم یا ارزهای دیجیتال؛ امکان پذیر نیست و شرکت هایی که با این وعده های دروغی سرمایه جذب میکنند فقط قصد گول زدن و جذب پول از افراد ناآگاه را دارند. البته هرکسی که این با این شرکت ها به هر طریقی آشنا می شود (که معمولا یا توسط لیدرهای شرکت پرزنت می شوند یا دوستانی هستند که برای زیرمجموعه گیری به سراغ شما امده اند)؛ این سوال به ذهنش خطور میکند که اگر واقعا چنین راهی برای پولدار شدن وجود دارد چرا باید افرادی که راه آن را بلدند و ادعا میکنند از این طریق میلیون ها دلار کسب کرده اند؛ محتاج سرمایه و پول سایر افراد باشند و پیگیری شدیدی برای جذب دیگران دارند؟ تاریخ ثابت کرده است اگر افرادی راه پولدار شدن را بلد باشند معمولا برای زیاد نشدن دست و لو نرفتن ترفندشان راز خود را برای کسی فاش نمیکنند.

همیشه برای بررسی هر پروژه ای اولین کاری که میکنیم اسم شرکت رو در گوگل جستجو میکنیم و نتایج جستجو رو مطالعه میکنیم. نتایج جستجو از طریق گوگل رو در تصاویر زیر مشاهده کنید.

یونیک فاینانس گوگل 1

یونیک فاینانس گوگل 2

همانطور که در تصاویر بالا هم مشاهده میکنین، نتایج اولیه باعث میشه که ما مشکوک بشیم که این سایت کلاهبرداری هستش، یکی از سایت ها برای معرفی یونیک فاینانس از واژه هرمی استفاده کرده دیگری تیتر زده که کلاهبرداری است … و کمی پایین تر هم مشاهده کردیم که سایت تابناک خبری منتشر کرده مبنی بر اینکه سرشاخه های سایت یونیک فاینانس بازداشت شدند! به نظرم با دیدن همین مقالات هم میشه از سرمایه گذاری در این سایت منصرف شد ولی با توجه به اینکه ممکنه همه غلط بگن ولی من درست بگم بازم به بررسی خودمون ادامه میدیم!

البته قبل از اینکه به ادامه بحث بپردازیم؛ دوستانیکه این مطلب رو میخونند ممکنه اولین بار باشه که با مفاهیمی مثل طرح پانزی و هرمی برخورد میکنند. من توصیه میکنم تو هیچ طرح پانزی و هرمی سرمایه گذاری نکنید؛ خیلی هم راحت میشه متوجه شد یه شرکت هرمی و پانزی هست یانه. برای اطلاعات بیشتر هم پیشنهاد می کنم اینجا کلیک کنید. در ضمن برای اطلاع از پروژ های کلاهبرداری دیگه که ما تا امروز بررسیشون کردیم و زمان انتشار مقاله خیلی انتقاد شنیدیم اما در نهایت مشخص شد همشون کلاهبرداری بودن؛ میتونید اینجا کلیک کنید.

یه نگاهی به سایت اصلی یونیک فایننس  به آدرس unique.finance بندازیم، در گام اول بریم به صفحه about us یا همون درباره ما(یونیک فاینانس)، همانطور که در این صفحه مشاهده میکنین اسامی تیم یونیک فاینانس نوشته شده و در این صفحه معرفی شده اند. برای بررسی پروژه ها یکی از کارهایی که باید انجام بدیم اینه که اعضای تیم رو بررسی کنیم و در همین راستا ما اسامی رو در گوگل جستجو میکنیم، پیشنهاد میکنم که شما هم حتما این کار رو انجام بدین.

یونیک فاینانس درباره ما

وقتی شرکتی ادعا میکنه که سود قطعی به کاربرانش پرداخت میکنه، قطعا سر زبون ها میفته و اسمشون در گوگل ترند میشه، خیلی جالبه برام که هیچ اثری از رزومه این افراد در نتایج جستجوی فرد به فردشون که انجام دادم وجود نداشت. در جستجوی اول خودم فقط اسامی این افراد رو در گوگل نوشتم و نتیجه ها رو دیدم یه مرحله دیگه هم انجام میدم این بار اسم unique finance هم بعد از اسامی ذکر شده می نویسم و بعد جستجو میکنم. شما هم حتما این کار رو انجام بدین و خودتون ببینین که در هیچ سایتی توضیحی در مورد این افراد وجود نداره و اگه هم هست در قالب پست رپورتاژ آگهی هستش و دقیقا همون متنی رو نوشتن که در سایت یونیک فاینانس وجود داشت!

قطعا نمیخوام به این نتیجه برسم که این سایت کلاهبرداره ولی تا همین الان نتیجه جستجوهام من رو دلسرد کرده. برای سرمایه گذاری نیاز دارم که اعتماد کنم و نیاز دارم که خیال خودم رو راحت کنم که پروژه یا سایتی که میخوام داخلش سرمایه گذاری کنم و پولم رو در اختیارش قرار بدم مطمئن باشه.

طبق جستجویی که داشتم متوجه شدم که یونیک فاینانس خودش رو یک کمپانی سرمایه گذاری و یا شرکت مدیریت مالی و crowd funding واقع در شهر زوریخ سوئیس معرفی کرده و جالب اینجاست که در خیلی از بررسی ها به هشدار سایت FINMA اشاره شده! سایت FINMA سازمان نظارت بر موسسات مالی سوئیس هستش که در تصویر زیر هشدار این سازمان رو مشاهده میکنین.

فینما Finma

شرکت مدعی شده بود که در سوئیس ثبت شده و الان در یکی از جستجوهام به این رسیدم که این شرکت در لیست هشدار سازمان نظارت بر موسسات مالی سوئیس قرار داره، یعنی باز هم بهش نگم کلاهبردار! حتی اگه کلاهبردار هم نباشه چرا باید پولی که برای به دست آوردنش این همه زحمت کشیدم رو در این سایت سرمایه گذاری کنم،  با این همه حواشی که این سایت داره ریسک خیلی زیادی رو باید متحمل بشم!

به شخصه قبول دارم که همه دنبال سود هستیم و میخوایم یک شبه پولدار بشیم و این رو هم قبول دارم که مردم ایران با توجه به شرایط اقتصادی که دارن بیشتر دنبال این موضوع هستن ولی این همه حواشی و این همه هشدار از سایت های مختلف رو نمیشه نادیده بگیریم.

یکی دیگه از سایت هایی که با تیتر آخرین جزییات از شرکت هرمی یونیک فاینانس مطلب نوشته رو در تصویر زیر مشاهده میکنیم.

جامجم یونیک فاینانس

باز هم به جستجوی خودم ادامه میدم چون ممکنه همه غلط بگن و یونیک فاینانس درست کار باشه! ولی وقتی تصویر گوگل استریت یونیک فاینانس رو دیدم ترجیح دادم که حتما برای شما هم بذارم که شما هم ببینین در چه شرکت بزرگی دارین سرمایه گذاری میکنین(البته پیشنهاد میکنم که پولتون رو هر جایی سرمایه گذاری نکنین!!!)

یونیک فاینانس

جمع بندی نهایی

در یکی از سایت های ایرانی به نام Pay98 که در مورد یونیک فایننس مطلب نوشته بود دیدم که توصیه نهایی خوبی کرده بود و دقیقا حرفایی که من میخواستم بگم رو زده بود. پس تصمیم گرفتم که عینا همون متن رو در آخر این پست قرار بدم. ” هرچند در وب سایت های مختلف بازخوردهای مثبت و منفی بسیاری درباره این وب سایت وجود دارد اما سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که سرمایه گذاری در چنین وب سایت های دارای ریسک بسیار بالایی است و با توجه به نبود آدرس و مشخص نبودن هویت واقعی صاحبان وب سایت در صورت بروز مشکل رسیدگی به شکایت تقریبا غیرممکن خواهد بود و درصورتی که این سایت هدفی جز کلاهبرداری از کابران زود باور داشته باشد دلیلی برای مخفی کردن این اطلاعات وجود ندارد. بررسی های ما نشان می دهد شاید هنوز خبری در خصوص کلاه برداری این شرکت منتشر نشده باشد اما افرادی که در این پلتفرم سرمایه گذاری می کنند ریسک بزرگی را متحمل می شوند. لذا توصیه می کنیم قبل از سرمایه گذاری با دقت بیشتری عملکرد یونیک فاینانس را زیر نظر بگیرید.”

به روز رسانی شده در تاریخ  ۷ دی ۹۸

دستگیری ۶ سرشاخه‌‌ ‌شرکت هرمی یونیک فاینانس در یزد و خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد به نقل از روابط عمومی دادگستری، غلامعلی دهشیری رئیس‌کل دادگستری استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از شناسایی یک شرکت هرمی، تحت عنوان یونیک فاینانس با 2500 نفر عضو خبر داد و گفت:

با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)، 3 نفر از سرشاخه‌های این شبکه در استان‌های یزد و خراسان رضوی دستگیر شدند.

وی افزود:

این شبکه کلاهبرداری با پوشش جذب سرمایه و خرید سهام از شرکت‌های معروف بورس در خارج کشور، سرمایه شهروندان را دریافت و با ترغیب افراد به شبکه‌سازی و پرداخت پورسانت، شبکه انسانی تشکیل و شرکت هرمی را مدیریت می‌کردند.

این مقام قضایی، با اشاره به اعتراف به عضوگیری بیش از 2500 نفر توسط سرشبکه‌های دستگیرشده اظهار کرد:

مبلغی بالغ بر 155 میلیون دلار که معادل بیش از 2 هزار میلیارد تومان است، توسط این شبکه جذب و مقادیر قابل توجهی در قالب ارز از کشور خارج شده است. افراد دستگیرشده با صدور قرار قانونی در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیق در این زمینه ادامه دارد.

وی بر لزوم دقت نظر مردم در مواجهه با شرکت‌های هرمی تأکید کرد و خاطرنشان کرد:

التزام به مبانی قانونی کشور و مراجع مورد وثوق، مطمئن و متعهد برای سرمایه گذاری بهترین راه برای امنیت سرمایه شهروندان است و اعتماد به سایر راه‌ها همچون شرکت‌های هرمی چیزی جز پشیمانی و هدررفت سرمایه به‌دنبال ندارد.

 


54321
امتیاز 4.1 از 18 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
یونیک

سلام هر سوالی دارید من پاسخ گو هستم با مدرک و تاییده بانک بهتون میگم که پول رو دریافت میکنم

ادمین سایت

سلام دوست عزیز، امکان قرار دادن آیدی تلگرام اینستاگرام واتس اپ در بخش کامنت های سایت وجود نداره شما میتونین ایمیل خودتون رو به اشتراک بگذارید

محمد جباری

چی گیرتون میاد اخه دی**ا این چرندیاتو مینویسین، والا ما توش هستیم پولمون داریم درمیاریم تا چشتون دربیاد دزدای عوضی.

Saman

سلام من نزدیک پونزده ماهه تو این شرکتم الان نزدیک 600دلار تو مین ولتم دارم کسی رو ندارم و بلد نیستم چطور از مین ولت نقد میشه اگه کسی راه حلی بلده که از مین ولت بتونه دلار نقد کنیم 25%ش رو بهش میدم چون شدید نیازمند پولم
لطفا اگه کسی هست کمک کنه

یونیک

سلام بیا آیدی تلگرام

ادمین سایت

سلام دوست عزیز، امکان قرار دادن آیدی تلگرام اینستاگرام واتس اپ در بخش کامنت های سایت وجود نداره شما میتونین ایمیل خودتون رو به اشتراک بگذارید

یونیک

سلام بیا تلگرام شماره

ادمین سایت

سلام دوست عزیز، امکان قرار دادن آیدی تلگرام اینستاگرام واتس اپ در بخش کامنت های سایت وجود نداره شما میتونین ایمیل خودتون رو به اشتراک بگذارید

یونیک

سریع بیا kudyvblm@hi2.in

افشین

قبلا در کامنتهای پایین گفتیم که رادیوفردا یک رسانه امریکایی معتبر گفته این شرکت تقلبی هست و از اسم یونیک فایننس استفاده میکند.برادر من اعتبار این رسانه از دانشگاه تهران یا شریف خیلی بالاتر هست. چندتا بیسواد نشستین دارین میگین شما بیشتر حالیتونه!!!!!!!! Unique Finanz AG این کمپانی اصلی هست در سوییس ظاهرا و ریاست بخش فروش هم گفته: Robert Waser UNIQUE FINANZ AG HAS NOTHING TO DO WITH UNIQUE FINANCE COMPANY. UNIQUE FINANZ AG IS REGISTERED SWISS COMPANY, UNIQUE Finance is NOT a SWISS COMPANY AND IS NOT REGISTERED IN SWITZERLAND. UNIQUE FINANCE IS ON THE WARNING LIST OF… بیشتر بخوانید »

محسن

این آی دی تلگرام من هست هر کس سوال داشت پیام بده . تا بهتون ثابت کنم کلاهبرداریه . گنده های یونیک نتونستن جواب منو بدن .
بابا دنبال مال مفت نباشید . توی این کشور جهان سومی نشستین شرکت سوئیسی کار میکنید که ربات معامله گر داره ؟ اصلا میدونید ربات چیه ؟ قرار نیست 2 ساله میده تا آخر عمرتون بده . شما روند این شرکت ها رو نمیدونید .

ادمین سایت

دوست عزیز امکان به اشتراک گذاشتن آیدی تلگرام در بخش کامنت های سایت نیست، شما میتونین ایمیل خودتون رو به اشتراک بگذارین

یونیک

واسه منفعت خودت به مردم دروغ‌نگو مفت خور

یونیک

دوستان برید تلگرامش خودش بعده یکم جوابای دروغ دادان شما رو ترغیب میکنه که تو یه شرکته خیلی افتضاخ سرمایه گذاری کنین

محسن

ملت ن**م . چرا شماها تو هرچی اظهار نظر میکنید . من خودم تو بازارهای مالی 10 سال هست که کار میکنم . این سایت کاملا کلاهبرداری هست .
یکم اطلاعات داشته باشید در مورد بازارهای مالی خیلی راحت میفهمید کلاهبرداریه .
unti-uniquefinance . blogfa . com به این وبلاگ برید . ببینید

سهیل

کسی میدونه چطوری باید پول رو برگشت زد بعد چند ماه؟؟

Aliuniq74@gmail.com

بله من لغو کردم و پولمو گرفتم.آشنام با تمام مراحل
@aliahmadii1995
aliuniq74@gmail.com

نیما

همه ی دوستانی که سوال نکرده وارد میشن بعد میان اینجا سوالاشون رو میپرسن فازشون چیه؟شما باید از معرفت بخوای بهت همه چیزو آموزش بده،اونم باید از خداش باشه که بهت آموزش بده و تمام سوالاتت رو جواب بده.
هرکسی مشکل داره از این بابت که معرفش بهش آموزش نده چیزیو، میتونه از طریق تیکت توی پروفایلش واسه کمپانی ایمیل بفرسته،حتی به فارسی،اونوقت ببینید چجوری همه چیز حل میشه.البته حواستون باشه که سوالتون الکی نباشه و مشکلتون واقعی باشه چون اگه بفهمن داری سو استفاده میکنی،ممکنه شمارو جریمه کنن.

رضا

متاسفانه هیچ کس اطلاعات درست نداره،من خودم تا قبل از این که بیام که نمیدونستم چه خبر،اون کسی منو اورد فهمیدم که هیچی نمیدونه،اون کسی که انو آورده اونم نمیدونه،فقط بگم اکنت های اونا رو هم من ویرفای کردم.ولی الان خودم یه مشکل خوردم هیچ کسی نمیدونه،سقف برداشتم از ۱۰۰ شده ۳۰۰ نمیدونم چرا؟

ناشناس

سلام باز خوبه شما وریفای کردی من که چند بار وریفای کردم ولی جوابش منفی بود تازه اگه وریفای هم بکنیم باز تا اولدماه میلادی باید صبر کنیم ببینیم از gainبهmain انتقال میده یا نه که اگه انتقال بده دیگه نمیشه از طریق بانکی انتقال داد تازه طبق آخرین ایمیل شرکت خودش گفته با توجه به تحریمهای جدبد پرداخت از طریق بانکی طولانی وکارمزد بالا فکر کنم بیشتر از 20 درصد باشه ویک قانون جدید دیگه که شرکت گذاشته حداقل نقد کرون از 200 دلار به بالا میباشد که باید سه الی چهر ماه باید صبر کنی که اگه بتز… بیشتر بخوانید »

محمدحسین جعفری

دوست عزیز اگه شما وریفای نمی شید مشکل از دوربین گوشیتون هست بنده که وریفای شدم و ماهی هفت میلیون هم میگیرم

رضا

وریفای کردن که کاری نداره حتما یه جا اشتباه انجام میدی،بعد شما میتونی چنج نزنی که گین ولت شارژ بشه که خوده کمپانی بخواد انتقال بده به مین،این از این بعد یه چیزی بگم این شرکت هیچ موقعه جم نمی کنه.وقتی به این راحتی داره پول درمیاره چرا جمع کنه،ولی چاره ای نداریم یاید وایسام چند ماه چند ماه پولمان رو بگیریم.

Hadi

صدرصد اشتباه کردی

Hadi

سلام دوست عزیز شما چون سودت بالا رفته دلیلش اینه ک شده ۳۰۰ دلار سقف برداشتیت. اگر سودت بشه نصف مبلغ سرمایه گذاریت و اگر بزنه بالا از مبلغ سرمایه گذاریت در هر دو صورت سقف برداشتت هم میاد بالا.

یونیک

سقف برداشت همون ۱۰۰ هست عوض نشده

Aliuniq74@gmail.com

عزیزم بخاطر اینکه مقدار ۲۰ درصد از سرمایتو میگیری کف بردااشتت بالاتر میره
نصف پولت هم بگیزی باز کف برداشتت بالاتر میره

Saman

التماس میکنم یک نفر بیاد بگه چطور میشه دلارای تو مین ولت رو برداشت کرد جایگاهمم وری فای شده
تمنا میکنم کمکم کنید

دیدگاه در انتظار تایید

نیما

شما مگه معرف نداری دوست عزیز؟؟؟چرا از اون سوال نمیکنی؟از طریق تیکت داخل پرتال درخواست بدید بهتون آموزش بدن.

Saman

معرف من زندانه بابت مشکل خانوادگیش بعدم تو سایت قسمت تیکت ازت یک شماره میخاد قسمت بالا که من نمیدونم اون شماره رو چی باید بزنم

Saman

دیگه سر و کلاه اوردن نداره
والا روز اول ب ما گفتن اگه هرجا بگی یونیکی هستی از زمین و زمان کمکت میکنن اصلا براشون فرق نمیکنه که کجای سازمانی ولی متاسفانه از هرکسی کمک میخای میگه ب من ربطی نداره چون تو مجموعه من نیستی
پس اگه این حرف کوچیکشون دورغه وای ب حال باقی حرفاشون

نیما

به ایمیلی که گذاشتی آموزشارو میفرستم.خیلی راحته.یکم انگلیسی هم بلد باشی کارت میشه.

رضا

شما باید یکی پیدا کنی براش انتقال بدی بهت نقدی بده یا اینکه شما هرچقد داخل مین داری باید ۳۰ درصد ارسی بخری دوبار رو سهامت اضافه کنی که روبات کار کنه برگرده به گین ولت

Hadi

عزیز شما میتونی سودت رو سهام بخری و افزایش سرمایه بزنی یا میتونی اکسپرت انتقال بدی به حامی و لیدرت
منظورم همون سودت هستش. و در ازای اون دلار بگیر.

Saman

التماس میکنم یک نفر بیاد بگه چطور میشه دلارای تو مین ولت رو برداشت کرد جایگاهمم وری فای شده
تمنا میکنم کمکم کنید

عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین