اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

«بنیاد یونی سواپ» با ۷۴ میلیون دلار جذب سرمایه تشکیل شد

اعضای جامعه کاربران صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap) به ایجاد بنیاد یونی سواپ (Uniswap Foundation) رای دادند. هدف از تشکیل این بنیاد حمایت از توسعه منبع باز و بهبود حاکمیت جامعه در چارچوب پروتکل است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، در این رای‌گیری که عصر سه‌شنبه به پایان رسید، جامعه کاربران با اکثریت قاطع از ایجاد این بنیاد حمایت کردند. بنیاد یونی سواپ ۷۴ میلیون دلار از خزانه دائوی یونی‌سواپ دریافت می‌کند که در حال حاضر بیش از ۳ میلیارد دلار توکن UNI در اختیار دارد. ۱۴ میلیون دلار از این بودجه به تیم بنیاد و ۶۰ میلیون دلار از آن به ارائه کمک مالی به توسعه‌دهندگان اختصاص می‌یابد.

دوین والش (Devin Walsh)، که در کنار کنت انجی (Kenneth Ng)، پیشنهاد تشکیل این بنیاد را ارائه کرد درباره اهمیت شکل‌گیری آن گفت:

تا امروز برای بر کاهش اصطکاک در حاکمیت Uniswap هیچ نهادی وجود نداشت و این یکی از حوزه‌هایی است که بنیاد روی آن تمرکز خواهد کرد و مشتاق است روی آن کار کند. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که یک اکوسیستم بزرگ و پررونق از سازمان‌ها وجود خواهد داشت که در حال ایجاد، ادغام و سازمان‌دهی رویدادها در حمایت از پروتکل هستند.

جامعه کاربران یونی سواپ پیش از تشکیل این بنیاد نیز پروژه‌هایی را برای حمایت از توسعه‌دهندگان در این اکوسیستم پیشنهاد می‌کردند. همچنین در ماه آپریل (فروردین)، یونی‌سواپ لبز (Uniswap Labs) یک شاخه سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای تأمین مالی پروژه‌های نوپا در این پروتکل ایجاد کرد. یک ماه بعد، این صرافی غیرمتمرکز توانست در کل حجم معاملات از مرز یک تریلیون دلار فراتر رود.

منبع
coindesk

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا