اطلاعیه صرافی

پیشنهاد حاکمیتی جدید یونی سواپ برای دریافت کارمزد از استخرهای نقدینگی

اعضای جامعه حاکمیتی یونی سواپ در حال بررسی امکان دریافت کارمزد از بسیاری از استخرهای نقدینگی این صرافی غیرمتمرکز هستند. پیشنهاد اخیر، بخشی از صحبت‌های طولانی‌مدت در مورد وضعیت مالی این صرافی است.

به گزارش کوین دسک، دریافت کارمزد برای استخرهای نقدینگی خاص پول بیشتری را برای خزانه یونی سواپ فراهم می‌کند که این پول می‌تواند به عنوان پاداش بین هولدرهای توکن UNI توزیع شود. در حال حاضر، یونی سواپ ۷۰٪ از بازار صرافی‌های غیرمتمرکز را در اختیار دارد و تصمیم اخیر برای دریافت کارمزد از تمام استخرهای نقدینگی نسخه دو (v2) و تعداد زیادی از استخرهای نسخه سوم (v3) این پلتفرم ممکن است به الگویی برای سایر پروتکل‌های دیفای تبدیل شود.

گتی هیل (Getty Hill)، فردی که این پیشنهاد حاکمیتی را ارائه کرده است می‌گوید:

در صورتی که یونی سواپ بتواند با طراحی پروتکلی منبع باز با مشارکت کاربران، پول زیادی کسب کند، دیگران نیز برای انجام این کار تشویق خواهند شد. من امیدوارم این پیشنهاد برخی هنجارها در صنعت را تغییر دهد.

بر اساس داده‌های DefiLlama، ارزش کل قفل شده در نسخه دوم صرافی یونی سواپ به ۱.۲ میلیارد دلار رسیده و حجم معاملاتی آن در طول هفته گذشته به طور متوسط ۳۶۷ میلیون دلار بوده است. در همین حال، ارزش قفل شده نسخه سوم یونی سواپ که توسط پروژه‌هایی مثل سوشی سواپ، کرو، پنکیک سواپ و بلنس استفاده می‌شود نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار است.

به گفته هیل، مکانیسم دریافت کارمزد و اینکه پول جمع‌آوری شده در نهایت صرف چه کاری خواهد شد قابل بحث است و پیش از رای‌گیری رسمی جزئیات آن بررسی خواهد شد.

این اولین باری نیست که جامعه کاربران یونی سواپ به دنبال دریافت کارمزد از استخرهای نقدینگی این صرافی هستند. تابستان سال گذشته نیز پیشنهادی برای دریافت کارمزد مطرح شد که نتوانست توجه جامعه حاکمیتی را به خود جلب کند. در آن زمان مخالفان این پیشنهاد مدعی شدند چنین کاری پیامدهای مالیاتی گسترده‌تری را برای پروتکل و کاربران آن به همراه خواهد داشت.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا