اطلاعیه صرافی

یونی سواپ از امروز ۰.۱۵٪ کارمزد بیشتر برای سواپ برخی توکن‌ها اعمال می‌کند

صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ اعلام کرده است از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) ۰.۱۵٪ کارمزد را برای معامله برخی از رمزارزها در اپلیکیشن وب و کیف پول خود اعمال می‌کند تا با استفاده از آن بتواند سرمایه مورد نیاز بخش یونی سواپ لبز (Uniswap Labs) را تامین کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از دبلاک و کوین دسک، این کارمزد با «کارمزد پروتکل (Protocol Fee)» یونی سواپ که توسط رای‌دهندگان حاکمیتی مدیریت می‌شود، متفاوت است. کارمزد ۰.۱۵٪ در اصل توسط یونی‌ سواپ لبز وضع شده تا این سازمان بتواند سرمایه مورد نیاز برای تامین مالی عملیات خود را فراهم کند.

طبق اطلاعات موجود در وب سایت یونی سواپ، این کارمزد جدید که کارمزد رابط (Interface Fee) نام دارد، در معاملاتی اخذ می‌شود که حداقل دو مورد از این توکن‌ها را شامل شود: دای (DAI)، تتر (USDT)، اتریوم (ETH)، یواس‌دی کوین (USDC)، دلار جمینای (GUSD)، XSGD، دلار لیکوییتی (LUSD)، انگِل پروتکل (agEUR)، رپد اتریوم (WETH)، رپد بیت کوین (WBTC) و یورو کوین (EUROC). سواپ استیبل کوین‌ها مشمول کارمزد نمی‌شود. همچنین، معاملات بین اتر و رپد اتر هم شامل این کارمزد نخواهد شد.

هیدن آدامز (Hayden Adams)، بنیان‌گذار یونی‌ سواپ تاکید کرده است:

این کارمزد جدا از هزینه پروتکل یونی سواپ است که توسط هولدرهای توکن UNI به آن رای داده می‌شود.

علاوه بر این، کارمزدهای استخر نقدینگی یونی‌ سواپ به ۰.۳٪ رسیده و کارمزد پروتکل آن هم احتمالا بعد از رای‌گیری حاکمیتی به بالای ۰٪ می‌رسد. وب سایت بلاک ریسرچ (Block Research) پیش‌بینی کرده است با توجه حجم معاملات فعلی یونی‌ سواپ، ارزش کل کارمزدهای روزانه آن به حدود ۱ میلیون دلار می‌رسد.

داده‌های وب سایت «Flipside» هم نشان می‌دهد حجم معاملات روزانه رمزارزهای مذکور حدود ۵۸۰ میلیون دلار است و کارمزد آن هم به ۸۷۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. هیدن آدامز درباره هزینه‌های یونی سواپ گفته است:

کاربران با استفاده از روش‌های بی‌شماری از جمله تجمیع‌کننده‌ها، رابط‌های کاربری یا تعامل مستقیم با قراردادهای هوشمند می‌توانند از یونی سواپ استفاده کنند. رابط کاربری ما بهترین است و مقدار زیادی عشق و پول صرف آن می‌شود. این کارمزد رابط کاربری یکی از کم‌ترین هزینه‌های صنعت کریپتو است و به ما اجازه می‌دهد به تحقیق، توسعه، ساخت، ارسال، بهبود و گسترش کریپتو و بخش دیفای ادامه دهیم.

یکی از سخنگویان یونی سواپ اعلام کرده است رمزارزهای دو طرف هر معامله هر دو باید در لیست مذکور باشند تا کارمزد ۰.۱۵٪ اعمال شود (نه فقط در یک طرف).

ساختار کارمزد رابط کاربری در یونی سواپ لبز
ساختار کارمزد رابط در یونی سواپ لبز؛ منبع: کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا