اطلاعیه صرافی

غیر رسمی: احتمال اجباری شدن احراز هویت در صرافی بینگ ایکس

اخبار غیر رسمی حاکی از آن است که صرافی بینگ ایکس قرار است احراز هویت را اجباری کند. هر چند هنوز هیچ اطلاعیه رسمی از سوی صرافی بینگ ایکس (BingX) اعلام نشده اما باز هم نگرانی‌ها در این زمینه افزایش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، اخیرا برخی از کاربران پیام‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند که نشان می‌دهد صرافی بینگ ایکس از آن‌ها خواسته تا احراز هویت خود را تا تاریخ مشخصی تکمیل کنند.

آیا احراز هویت در صرافی بینگ ایکس اجباری خواهد شد؟

این موضوع زمانی بیشتر مورد توجه قرار گرفت که برخی از معامله‌گرانی که با صرافی بینگ ایکس در ارتباط بوده و با کد رفرال خود کاربران زیادی را به این صرافی معرفی کرده‌اند، مدعی هستند که از طریق منابع داخلی بینگ ایکس مطلع شده‌اند این صرافی قصد دارد احراز هویت را تا ۳۰ روز آینده برای کابران ایرانی اجباری کرده و امکان پذیرش مدارک ایرانی هم وجود نخواهد داشت. بدیهی است پس از اجباری شدن، بدون احراز هویت امکان ادامه فعالیت در صرافی وجود ندارد.

همان طور که می‌دانید بر اساس بیانیه رسمی صرافی بینگ اکس با توجه به شرایط موجود، در حال حاضر ارائه کلیه خدمات با آی پی ایران و احراز هویت برای کاربران جدید با مدارک هویتی ایرانی مقدور نیست.

البته این صرافی اعلام کرده است که کماکان احراز هویت برای کاربران اجباری نیست؛ همچنین در صورت تغییر شرايط،‌ این تصمیمات فقط توسط منابع رسمی اعلام خواهد شد.

این صرافی در بیانیه قبلی خود اعلام کرده بود در صورت هرگونه تغییر در شرایط فعلی، فرصت مناسب جهت برداشت کلیه دارایی کاربران ایجاد خواهد شد.

علاوه بر این، کاربران «احراز هویت شده» در حال حاضر همچنان منعی در استفاده از خدمات نداشته و تنها با «تغییر آی پی» با توجه به آی پی‌های مجاز می‌توانند از خدمات این صرافی استفاده کنند.

اما از روز گذشته برخی از کاربران پیام‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند که نشان می‌دهد اخطار تکمیل احراز هویت برای آن‌ها ارسال شده است.

طبق این اخطار، این افراد باید تا تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۲۴ (۲۱ تیر) احراز هویت خود را تکمیل کنند.

اخطار احراز هویت در صرافی بینگ ایکس
اخطار احراز هویت در صرافی بینگ ایکس

بررسی‌های ما نشان داد این کاربران همان افرادی هستند که احتمالا قبلا به‌خاطر استفاده از آی‌پی‌های غیر مجاز اخطار احراز هویت را دریافت کرده‌ بودند. چون هنوز چنین پیامی برای تمام کاربران ارسال نشده است.

البته قاعدتا باید برای این افراد پیامی مبنی بر اجباری نبودن احراز هویت نیز ارسال شده باشد.

پیام مربوط به اجباری نبودن احراز هویت در صرافی بینگ ایکس
پیام مربوط به اجباری نبودن احراز هویت در صرافی بینگ ایکس

اما اینکه برخی ادعا می‌کنند تا ۳۰ روز آینده احراز هویت در صرافی بینگ ایکس اجباری خواهد شد، هنوز اخبار موثقی در مورد آن در دست نیست. تنها راه این است که منتظر بمانیم تا صرافی بینگ ایکس اطلاعیه رسمی در این خصوص صادر کند.

در صورتی که این خبر صحت داشته باشد و این صرافی از تاریخ مشخصی احراز هویت را اجباری کند به نظر می‌رسد جای نگرانی بابت برداشت دارایی‌ها وجود نخواهد داشت و فرصت لازم برای انتقال موجودی به کاربران داده خواهد شد.

اما به هر حال این موضوع بر کاربران ایرانی پوشیده نیست که کار با صرافی‌های خارجی ریسک‌های خاص خود را دارد و با توجه به حواشی احراز هویت کاربران در صرافی بینگ ایکس که تاکنون به وجود آمده مشخص است که دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد.

خواه تاریخ اجباری شدن احراز هویت در صرافی بینگ ایکس ۳۰ روز دیگر باشد یا شاید پس از مهر ماه (اکتبر)، به هر حال باید برای چنین رویدادهایی آمادگی لازم را داشته باشیم. توصیه می‌شود کاربرانی که موجودی سنگینی در این صرافی دارند از حالا به فکر انتقال آن باشند. افرادی هم که طبق توصیه‌های همیشگی دارایی زیادی را در صرافی‌ها نگه نمی‌دارند، می‌توانند تا انتشار اطلاعیه رسمی از سوی صرافی بینگ ایکس منتظر بمانند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا