اخبار بیت کوین

نامه نمایندگان کنگره آمریکا به گری گنسلر؛ «فورا» ETFهای اسپات بیت کوین را تایید کنید

چهار نفر از اعضای کنگره آمریکا از گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور، درخواست کردند هر چه سریع‌تر صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین را تایید کند. علاوه بر این، گنسلر امروز باید در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان حاضر شود و چون هر ۴ عضو مذکور عضو این کمیته هستند، ممکن است او را درمورد همین مسئله به چالش بکشند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین تلگراف، چهار نفر از اعضای کنگره آمریکا یعنی مایک فلود (Mike Flood)، ویلی نیکل (Wiley Nickel)، تام ایمر (Tom Emmer) و ریچی تورس (Ritchie Torres) در ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) نامه‌ای به گری گنسلر نوشتند و با استناد به مدارکی که گری‌اسکیل اینوستمنتس (Grayscale Investments) در دادگاه خود با SEC ارائه کرده بود، اعلام کردند تبعیض مشخصی علیه ETFهای اسپات بیت کوین از سوی این کمیسیون اعمال می‌شود.

این چهار قانون‌گذار به گنسلر گفتند بعد از پیروزی گری‌اسکیل هیچ دلیلی برای رد ETFهای اسپات کریپتو وجود ندارد. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، دادگاه در آن زمان اعلام کرد که با توجه به تایید ETFهای فیوچرز، رد درخواست ETF اسپات بیت کوین شرکت گری‌اسکیل توسط SEC «خودسرانه و بی‌قاعده» بود. در این نامه آمده است:

یک ETP‌ اسپات بیت کوین امنیت و شفافیت دسترسی به بیت‌ کوین را افزایش می‌دهد و بیشتر می‌تواند از سرمایه‌گذاران محافظت کند. کنگره باید مطمئن شود که SEC محصولات سرمایه‌گذاری را تایید می‌کند که الزامات و پیش‌نیازهای تعیین‌شده توسط کنگره را برآورده می‌کنند. ما از شما می‌خواهیم هر چه سریع‌تر ETP‌های اسپات بیت‌ کوین را تایید کنید.

ETP اصطلاح گسترده‌تری است که انواع مختلفی از محصولات و صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (از جمله ETFهای اسپات بیت کوین) را در بر می‌گیرد. در نتیجه، ETFها زیرمجموعه خاصی از ETPها هستند و ETPها می‌توانند شامل محصولات دیگری هم بشوند. ران هموند (Ron Hammond)، فعال بازار کریپتو، در پلتفرم اکس (توییتر سابق) به این نامه اشاره و اعلام کرد:

نامه دو حزبی مایک فلود، ویلی نیکل، تام ایمر و ریچی تورس به گنسلر، رییس SEC، در مورد تایید نکردن ETF اسپات بیت کوین: «هیچ دلیلی برای انکار دوباره چنین درخواست‌هایی تحت استانداردهای متناقض و تبعیض‌آمیز وجود ندارد».

توییت ران هموند
توییت ران هموند – منبع: پلتفرم اکس

این نامه درست قبل از حضور برنامه‌ریزی‌شده گنسلر در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان منتشر شده است. به عبارت دقیق‌تر، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان قرار است در جلسه ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) اقدامات SEC را بررسی کند و با توجه به اینکه هر چهار نماینده مذکور هم عضو آن هستند، می‌توانند نکات مربوط به ETFهای اسپات بیت کوین را در این جلسه بیان کنند.

این روند احتمالا تحت تاثیر تهدید قریب‌الوقوع تعطیلی دولت آمریکا قرار نمی‌گیرد. گفتنی است قانون‌گذاران این کشور هنوز نتوانسته‌اند در مورد هزینه‌های دولت به توافق برسند.

SEC تا به امروز هیچ یک از درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین را تایید نکرده است. بسیاری از فعالان بازار کریپتو انتظار داشتند که بعد از پیروزی گری‌اسکیل، این آژانس رویکرد خود را تغییر دهد و درخواست‌های مذکور را دوباره بررسی کند.

با این حال، همان طور که پیش از این گزارش دادیم، SEC باز هم تصمیم‌گیری‌ در مورد ETF‌های ۷ شرکت بزرگ یعنی ون‌اِک (VanEck)، بلک‌راک (BlackRock)، ویزم‌تری (WisdomTree)، این‌وسکو گلکسی (Invesco Galaxy)، والکری (Valkyrie)، بیت‌وایز (Bitwise)، و فیدلیتی (Fidelity) را به تاخیر انداخت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا