اخبار خارجی

قانون‌گذاران آمریکایی: ماینرها باید داده‌های مصرف انرژی خود را اعلام کنند

جمعی از قانون‌گذاران آمریکایی از نهادهای حفاظت از محیط زیست و انرژی این کشور خواسته‌اند تا ماینرهای ارزهای دیجیتال را موظف به افشای داده‌های مصرف انرژی نمایند. نتایج تحقیقات این قانون‌گذاران نشان داده است هفت شرکت‌ بزرگ فعال در حوزه استخراج رمزارز در آمریکا، به اندازه تمام خانه‌های شهر هیوستون انرژی مصرف می‌کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از فورکست نیوز، الیزابت وارن (Elizabeth Warren) سناتور آمریکایی و پنج تن از دیگر قانون‌گذاران این کشور روز جمعه در نامه‌ای اعلام کردند نتایج تحقیقات آنها از هفت شرکت استخراج رمزارز از جمله رایت (Riot)، بیت دیر (Bitdeer)، استرانگ هولد (Stronghold) و ماراتن (Marathon) «نگران‌کننده» بوده است.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده، این هفت شرکت بیش از ۱٬۰۴۵ مگاوات انرژی برای فرآیند استخراج رمزارزها مصرف‌ کرده‌اند.

با استناد به این داده‌ها، این قانون‌گذاران در نامه مذکور خاطرنشان کردند ماینرهای ارزهای دیجیتال، مصرف‌کننده‌های انرژی بزرگی هستند که میزان قابل‌توجهی از حجم کربن منتشرشده را به خود اختصاص می‌دهند و این میزان به سرعت در حال رشد است.

آمار مربوط به تحقیقات قانون‌گذاران آمریکایی در حالی منتشر می‌شود که در ماه می (اریبهشت)، شورای استخراج بیت کوین (BMC) اعلام کرد میزان انرژی مصرفی شرکت‌های مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال، تفاوتی با شرکت‌های بزرگی نظیر آمازون، اپل، گوگل، متا و مایکروسافت ندارد.

این شورا در گزارش خود تاکید کرده بود که بر اساس نظرسنجی انجام شده، صنعت استخراج بیت کوین در سه ماهه اول سال جاری میلادی (زمستان ۱۴۰۰) حدود ۵۸.۴٪ از انرژی مصرف‌شده خود را از منابع تجدیدپذیر و پایدار تامین کرده است.

در ماه ژوئن (خرداد) نیز مجلس سنای نیویورک اعلام کرد لایحه‌ای را برای توقف استخراج ارزهای دیجیتال تصویب کرده است که می‌تواند از صدور مجوز جدید و گسترش تاسیسات استخراج ارزهای مبتنی بر اجماع اثبات کار با استفاده از منابع انرژی کربنی جلوگیری نماید.

منبع
forkast.news

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا