اخبار خارجی

وزارت خزانه‌داری آمریکا: استفاده از کد تورنادو کش تحریم‌ها را نقض نمی‌کند

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد تعامل با کد متن باز تورنادو کش، میکسر معروف رمزارزها، با رعایت برخی از مفاد، تحریم‌های اعمال‌شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) را نقض نخواهد کرد. همچنین کاربران آمریکایی می‌توانند به منظور برداشت دارایی‌های خود، برای اخذ مجوز اقدام کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه در صفحات مربوط به سوالات متداول در وب سایت خود، دستورالعملی جدیدی را در رابطه با میکسر تورنادو کش ارسال کرد. تحریم تورنادو کش باعث شده بود تا برخی از شهروندان آمریکایی در رابطه با این میکسر بحث برانگیز، نگرانی‌هایی داشته باشند.

براساس این دستورالعمل، شهروندان ساکن آمریکا با کپی کردن کد تورنادو کش، در دسترس قراردادن آن به صورت آنلاین و یا انتشار آن از طریق سایر رسانه‌ها تحریم‌ها را نقض نمی‌کنند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این رابطه گفت:

تحریم‌ها شهروندان آمریکایی را از بازدید از آرشیو وب سایت تورنادو کش منع نمی‌کنند و در صورتی که این سایت دوباره فعال شود، شهروندان از آن منع نخواهند شد.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا کاربران در حالت کلی می‌توانند با کد تورنادو کش به شرطی که شامل تراکنش‌های ممنوع‌شده نباشند، تعامل داشته باشند. همچنین، افرادی که پیش از اعمال تحریم‌ها در تاریخ ۸ آگوست (۱۷ مرداد) تراکنشی را در تورنادو کش آغاز کرده‌اند، می‌توانند برای تکمیل آن یا برداشتن موجودی خود برای اخذ مجوز از دفتر کنترل دارایی‌های خارجی درخواست بدهند.

در دستورالعمل مذکور در این رابطه آمده است:

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی مشروط بر اینکه تراکنش‌ها شامل موارد تحریم‌شده نباشند، سیاست صدور مجوز منعطفی در قبال چنین اپلیکیشن‌هایی خواهد داشت.

پس از تحریم تورنادوکش توسط مقامات آمریکایی، ابهام زیادی در رابطه با چگونگی پیروی شرکت‌های مختلف از این تحریم‌ها به وجود آمد.

توییت تورنادو کش
منبع: توییتر

رومن سمنوف، یکی از بنیانگذاران تورنادو کش پس از تحریم این میکسر در تاریخ ۸ آگوست اعلام کرد حساب کاربری وی در وب سایت گیت هاب به حالت تعلیق درآمده است. وی خاطرنشان کرد ممکن است نقش وی در ساخت و توسعه تورنادو کش بخشی از دلایل به تعلیق درآمدن حساب کاربری‌اش بوده باشد و در این رابطه نوشت:

آیا حالا نوشتن یک کد متن باز غیرقانونی شده است؟

برخی دیگر از شرکت‌ها تلاش کرده‌اند تا از سیستم حقوقی آمریکا برای عقب‌نشینی وزارت خزانه‌داری استفاده کنند. به عنوان مثال، صرافی کوین بیس در تاریخ ۸ سپتامبر (۱۷ شهریور) اعلام کرد از شکایت کاربران تورنادو کش علیه وزارت خزانه‌داری حمایت می‌کند. این شکایت مدعی است وزارت خزانه‌داری به صورت غیرقانونی، آدرس‌های قرارداد هوشمند Tornado Cash را تحریم کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا