اخبار خارجی

مال‌باخته NFT یک میلیون دلاری از پلتفرم اوپن‌ سی شکایت کرد

یکی از کاربران پلتفرم اوپن‌ سی که در جریان حمله فیشینگ اخیر به این پلتفرم، دارایی NFT خود به ارزش ۱ میلیون دلار را از دست داده بود، از این پلتفرم شکایت کرد. این NFT متعلق به مجموعه میمون‌های کسل بود و این کاربر، OpenSea را مسئول این ضرر می‌داند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، در تاریخ ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) پلتفرم اوپن‌ سی بزرگترین بازار معاملاتی توکن‌های NFT با ارسال ایمیل به کاربران خود از به‌روزرسانی قرارداد هوشمند خود خبر داد و از کاربران خواست تا طی یک هفته، NFTهای لیست شده در این بازار در شبکه اتریوم را به قرارداد هوشمند جدیدی منتقل کنند. مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، چند ساعت پس از این اعلام، مهاجمان با حملات فیشینگ از طریق ایمیل‌ اقدام به سرقت NFTها پیش از انتقال آنها به قرارداد هوشمند جدید کردند. در این حملات ایمیل قلابی تحت عنوان درخواست انتقال NFT به قرارداد هوشمند جدید به کاربر ارسال شد و هنگامی که کاربر اجازه انتقال را صادر می‌کرد، NFT به حساب مهاجمان منتقل شده و آن را به سرقت می‌بردند.

تیموتی مک کیمی (Timothy McKimmy) مالک NFT شماره ۳۴۷۵ از مجموعه میمون‌های کسل یکی از قربانیان این حمله فیشینگ است. NFT متعلق به آقای مک کیمی در جریان این حمله با قیمت باورنکردنی ۰.۰۱ اتر (چیزی در حدود ۲۵ دلار) به فروش رفته است. گفتنی است که کف قیمت مجموعه میمون‌های کسل برابر ۹۱.۹ اتر است. گفتنی است که این NFT از دست رفته در حال حاضر در پلتفرم اوپن‌ سی با قیمت ۲۲۵ اتر (۵۶۷ هزار دلار) برای فروش گذاشته شده است.

NFT به سرقت رفته از تیموتی مک کیمی
NFT به سرقت رفته از تیموتی مک کیمی

مک کیمی بابت وقوع این حادثه از اوپن‌سی شکایت کرده است و معتقد است این پلتفرم نتوانسته سیاست‌ها و روندی را در کار خود لحاظ کند تا در شناسایی و مقابله با نقص‌های امنیتی موفق عمل کند. او در این شکواییه ادعا کرده است که دچار خسارت مالی به میزان بیش از ۱ میلیون دلار شده است و خواستار جبران خسارت از سوی اوپن‌ سی شده است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا