اخبار خارجی

جاستین سان به دنبال در دست گرفتن سکان تراست بیت کوین گری اسکیل است

شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری والکری اخیرا به گری اسکیل پیشنهاد داده مدیریت صندوق تراست بیت کوین خود را به او بسپارد. نکته قابل توجه این است که ۹۰٪ دارایی‌های تحت مدیریت والکری متعلق به جاستین سان است. تا این لحظه پیشنهاد والکری از سمت گری اسکیل رد یا پذیرفته نشده است. به نظر همه تحلیل‌گران بسیار بعید است که چنین پیشنهادی از سوی گری اسکیل پذیرفته شود اما مطرح شدن چنین پیشنهادی یادآور شرایط وخیم گری اسکیل است. مهم‌ترین تهدیدی که بر فضای کریپتو و بازار بیت کوین سایه انداخته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک ورکز، در اقدامی که سرمایه‌گذاران و بازارسازان نهادی کریپتو آن را لانگ‌شات تیری در تاریکی می‌دانند، شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری والکری (Valkyrie Investments)، قصد دارد به‌عنوان آخرین ناجی بالقوه تراست بیت کوین گری اسکیل، وارد صحنه شود.

بر اساس بیانیه‌ای که والکری روز چهارشنبه منتشر کرد گویا والکری پیشنهاد همکاری به عنوان مدیر و حامی مالی تراست بیت کوین گری اسکیل را ارائه کرده است.

احتمالا اولین گام بالقوه پس از قبول این پیشنهاد، راه‌اندازی یک صندوق تامینی جدید به نام صندوق فرصت والکری (Valkyrie Opportunistic Fund) است. استیون مک‌کلورگ (Steven McClurg)، مدیرعامل Valkyrie، پیشنهاد مدیریت تراست را در حالی ارائه می‌کند که اختلاف فاحشی بین ارزش خالص دارایی صندوق تراست بیت کوین گری اسکیل و قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین وجود دارد.

پیشنهاد مک‌کلورگ می‌تواند به گری اسکیل در کاهش این شکاف کمک کند. شرکت گری اسکیل به رهبری مایکل ساننشاین (Michael Sonnenshein)، درگیر یک نبرد قانونی با SEC در تلاش برای تبدیل صندوق تراست بیت کوین به ETF بود که در حال حاضر امید چندانی به پیروزی آن نمی‌رود.

مک‌کلورگ گفت:

هدف در اینجا این است که آزادسازی BTC از این تراست به سادگی امکان‌پذیر باشد و اگر (گری اسکیل) از پس این کار بر نمی‌آید و اگر سهامداران خواهان تغییر مدیر هستند، ما پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانیم مدیر مورد نظر باشیم.

گری اسکیل، بزرگترین مالک عمومی بیت کوین در جهان، تا کنون پیشنهادهای دیگر سرمایه‌گذاران را، از جمله تسکیل پرونده مقررات M در SEC، که امکان بازخرید را برای سرمایه گذاران فراهم می‎‌کند، رد کرده است. ایده ساننشاین برای حل مشکلات گری اسکیل، ارائه Tender Offer یعنی فروش اوراق بهادار شرکت برای جذب سرمایه است که البته هنوز گام جدی‌ای برای عملی کردن آن برنداشته است.

با این حال برخی از کارشناسان در توانایی والکری برای انجام این پیشنهاد بلندپروازانه حتی در شرایطی که GBTC در حال حاضر با تخفیف ۴۷.۳۳٪ تا پایان روز پنجشنبه معامله می‌شد، شک دارند.

ارتباط جاستین سان با والکری

بر اساس گزارشی از کوین دسک، جاستین سان به عنوان مالک «اکثریت قریب به اتفاق» دارایی‌های دیجیتال والکری توصیف می‌شود.

بر اساس این گزارش، سان، مالک ۹۰٪ دارایی‌های دیجیتال والکری است. گزارش کوین دسک نشان می‌دهد سان ۵۸۰ میلیون دلار دارایی در آگوست ۲۰۲۲ (مرداد ۱۴۰۱) نگهداری می‌کرده است.

در سایت کرانچ‌بیس (Crunchbase) سان به عنوان یک سرمایه‌گذار در والکری معرفی شده است و قبلا نیز جاستین سان در توییتر از مدیریت والکری صحبت کرده بود. از طرفی والکری یک صندوق تراست ترون دارد.

سان همچنین به عنوان یک کارآفرین تبلیغاتی که اغلب خود را در ماجراهای جنجالی در دنیای ارزهای دیجیتال قرار می‌دهد، شهرت پیدا کرده است.

پیشنهاد Valkyrie شامل تخفیف در هزینه‌ها است

والکری مکانیزم‌هایی برای بهبود مدیریت فعلی GBTC پیشنهاد کرده است؛ شامل:

  • تشکیل پرونده مقررات M در SEC برای تسهیل بازخرید از سرمایه‌گذاران تراست .
  • کاهش هزینه‌های مدیریتی به «سطح عادلانه‌تر».
  • تلاش برای ایجاد یک مکانیسم بازخرید که هم گزینه‌ بیت کوین و هم گزینه‌های نقدی را به سرمایه‌گذاران GBTC ارائه دهد.

کارمزدهای پیشنهادی ۰.۷۵٪ خواهد بود که از کارمزد ۲٪ فعلی تراست بسیار کمتر است.

به عقیده اکثر کارشناسان شانس والکری برای پذیرفته شدن پیشنهادش توسط گری اسکیل ۱ در ۱۰۰۰ است. دلیل اصلی می‌تواند دارایی‌های ناچیز والکری نسبت به دارایی‌های عظیم گری اسکیل باشد. والکری تنها ۵۱ میلیون دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

منبع
blockworks

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا