اخبار آلتکویناخبار اتریوم

شرکت پرداخت بین المللی ویزا در آستانه ایجاد ارز دیجیتال بر بستر بلاکچین اتریوم

ویزا درخواست پتنت (حق اختراع) برای ایجاد ارز دیجیتال به اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا ارائه داده است که این ارز دیجیتال احتمالا بر بستر بلاک چین اتریوم می‌باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق درخواست منتشر شده در تاریخ ۱۴ می که در ماه نوامبر ۲۰۱۸ ارائه شده است، سرمایه گذاران سایمن هاری (Simon Hurry) و الکساندر پیر (Alexander Pierre) از اتحادیه خدمات بین المللی ویزا در سان فرانسیسکو، در صدد ثبت پتنتی برای ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین و تحت کنترل یک رایانه مرکزی بوده اند.

این درخواست به اتریوم به عنوان شبکه احتمالی این ارز دیجیتال اشاره کرده است. در این درخواست، جزییات دو ثبت مختلف بیان شده است. یکی از آنها بیان کرده است:

ارز دیجیتال با مقدار مشخص که برای کلیدهای عمومی موجود در کیف پول دیجیتال ایجاد شده است. ثبت دیگر نیز خاطرنشان کرده است: حذف ارز فیزیکی از موحودی در گردش سیستم ارزهای سنتی.

در این درخواست فرایند متمرکزی برای حفظ ارزش این استیبل کوین توضیح داده شده است:

هربار که یک دلار ارز سنتی به صورت دیجیتال ایجاد می‌شود، نهاد متمرکز اطمینان می‌دهد که یک اسکناس یک دلاری از موجودی در گردش حذف می‌شود تا ارزش ارز سنتی دیجیتالی شده ساماندهی و حفظ شود.

اگرچه به دلار آمریکا به عنوان یکی از ارزهای سنتی مورد استفاده، اشاره شده است اما فوربز گزارش داده است که این پتنت می‌تواند برای سایر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نظیر پوند، ین و یورو نیز اعمال می‌شود. فوربز در این خصوص گفت:

ارز فیزیکی بانک های مرکزی سراسر جهان را می‌توان به صورت دیجیتال تبدیل کرد.

ارتباط بیشتر ویزا با ارزهای دیجیتال

در ماه فوریه، کوین بیس اعلام کرد که یکی از اعضای اصلی ویزا شده است. این موضوع به صرافی کوین بیس امکان خواهد داد تا کارت های اعتباری برای خرج کردن ارز دیجیتال صادر کنند. دو ماه بعد، برنامه فولد (Fold) که از لایتنینگ پشتیبانی می‌کند نیز به برنامه پیگیری سریع فناوری مالی ویزا پیوست تا کارت پاداش نقدی بیت کوین صادر کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا