اخبار آلتکوین

ویتالیک بوترین در حال فروش MKR و ETH؛ جریان از چه قرار است؟

بر اساس داده‌های بلاکچینی، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیانگذار اتریوم روز گذشته کل توکن‌های میکر (MKR) خود را در پروتکل CoW به فروش رساند و در ازای ۵۰۰ واحد از این توکن‌ها، ۳۵۳ اتر (ETH) معادل ۵۸۰،۰۰۰ دلار دریافت کرده است. همچنین، بوترین ظاهرا طی ۸ روز گذشته مقدار زیادی اتر به فروش رسانده است.

به نقل از د بلاک، این اقدام به دنبال اظهار نظر روز گذشته رون کریستینسن (Rune Christensen)، بنیانگذار و مدیرعامل پلتفرم میکردائو انجام گرفته است. کریستینسن دیروز در پست وبلاگی پیشنهاد کرد از کد بیس بلاکچین سولانا برای ساخت بلاکچین آینده میکردائو با نام نیوچین استفاده شود.

بنیانگذار میکردائو معتقد است سولانا با توجه به کیفیت فنی و بهینه‌سازی کد بیس آن، انعطاف‌پذیری ثابت شده آن و همچنین فورک‌های موفقی که داشته است یکی از امیدوارکننده‌ترین گزینه‌ها برای بلاکچین نیوچین به شمار می‌رود.

به عقیده کریستینسن، شبکه نیوچین میکردائو در آینده می‌تواند به عنوان یک پل بلاکچینی ایمن بین دو شبکه اتریوم و سولانا فعالیت کرده و اقتصاد چندشبکه‌ای را تقویت نماید.

علاوه بر سولانا، بلاکچین کازموس هم یکی دیگر از گزینه‌های احتمالی برای توسعه شبکه نیوچین است.

این گمانه‌زنی وجود دارد که فروش میکر از سوی ویتالیک به خاطر این اظهار نظر کریستینسن و ترجیح سولانا بر اتریوم انجام شده باشد.

فروش بی سروصدا توسط بوترین

اولین بار در ماه آوریل (فروردین) سال ۲۰۱۸، زمانی که قیمت MKR حدود ۹۰۵ دلار بود، ۱٬۰۷۱ واحد از این توکن به کیف پول بوترین واریز شد. با احتساب قیمت کنونی، بنیانگذار اتریوم با فروش روز گذشته نزدیک به ۲۷٪ سود کرده است.

بر اساس داده‌های اتراسکن، آخرین باری که بوترین به موجودی میکر خود دست زده بود به آوریل سال ۲۰۲۱ برمی‌گردد که حدود ۱۰۰ واحد از این توکن را برای کمک به یک صندوق خیریه هندی اهدا کرد.

ویتالیک به انتقال و فروش اتریوم ادامه می‌دهد

علاوه بر فروش توکن‌های میکر، ظاهرا بوترین ۲۰ ساعت پیش ۹۹۹ واحد اتریوم معادل ۱.۶۳ میلیون دلار را از آدرس 0xD04 به آدرس 0x556 منتقل کرده است. جالب‌تر اینجاست که بوترین ۲۰ روز پیش ۱٬۷۰۱ واحد اتر را از همان آدرس به 0x556 منتقل کرده که ۱٬۶۰۲.۵ واحد آن به صرافی بیت استمپ واریز شده و ۱۰۰ واحد از آن با قیمت ۱۷۲،۸۵۲ دلار به فروش رسیده است. به نظر می‌رسد بوترین طی ۸ روز گذشته در مجموع ۱٬۷۰۲.۵ اتر را با قیمت متوسط ۱٬۶۷۸ دلار (۲.۸۸ میلیون دلار) به فروش رسانده است.

توییت اسپات آنچین
منبع: توییتر

همان طور که پیش از این گزارش کردیم، ویتالیک در دو هفته گذشته ۶۰۰ اتریوم نیز به صرافی کوین بیس منتقل کرده است. هدف او از این نقل‌و انتقالات هنوز مشخص نیست.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا