اخبار بلاکچین

پیشنهاد بنیانگذار میکردائو: بلاکچین جدید میکردائو با فورک سولانا ساخته شود

رون کریستینسن (Rune Christensen)، یکی از بنیانگذاران پلتفرم میکردائو (MakerDAO) پیشنهاد داده است بلاکچین آینده این پلتفرم، از طریق فورک کردن شبکه سولانا و با استفاده از کد بیس این بلاکچین ساخته شود.

به نقل از کوین تلگراف، بلاکچین جدید میکردائو نیوچین (NewChain) نام دارد و آخرین فاز بروزرسانی اندگیم (Endgame) این پروژه است که در ماه مه (اردیبهشت) اعلام شد. انتظار می‌رود فاز نهایی این بروزرسانی سه سال به طول بیانجامد و پس از آن، پروتکل میکر در بلاکچین مستقل جدیدی فعالیت خود را آغاز کند.

کریستینسن در توییتی در این رابطه نوشت:

بعد از بررسی‌ها، من معتقدم از کدبیس سولانا باید به عنوان پایه و اساس نیوچین استفاده کرد.

توییت کریستینسن
منبع: توییتر

بنیانگذار میکردائو معتقد است کد بیس سولانا، با توجه به کیفیت فنی، انعطاف‌پذیری ثابت شده و دوام آوردن آن پس از اتفاقاتی مثل ورشکستگی صرافی FTX و فورک‌های موفق آن یکی از امیدوارکننده‌ترین گزینه‌ها برای بلاکچین نیوچین محسوب می‌شود.

وی در این باره گفت:

کدبیس سولانا به خوبی مهندسی شده و مدت‌ها پس از حل چالش‌های بلاکچین‌ها و برطرف‌ساختن مشکلات آنها طراحی شده است که به خوبی با هدف نیوچین برای رفع نقایص فنی مطابقت دارد.

بنیانگذار میکردائو در واکنش به این سوال که چرا کدبیس سولانا را به جای استفاده از ماشین مجازی اتریوم (EVM) ترجیح می‌دهد گفت:

با توجه به تعداد بسیار کاربران اتریوم، هنوز ماشین مجازی اتریوم برای ساخت چیزهای مختلف برای کاربران اهمیت دارد. اما برای یک بک‌اند تخصصی برای نیازهای خاص میکر ایده‌آل نیست و شبکه‌هایی مثل سولانا یا شبکه‌ای مثل سِی (Sei) بسیار مناسب‌تر هستند.

نیوچین شبکه‌ای اختصاصی برای توکنومیک پروژه SubDAO و حاکمیت آن خواهد بود و توکن‌ میکر و استیبل کوین دای همچنان مثل قبل در بستر شبکه اتریوم به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا