اخبار آلتکویناخبار عمومی

وال استریت در چند قدمی ارزهای دیجیتال!

بازار ارز دیجیتال پس از آخرین شکست در صندوق معامله بورس ETF کریپتو با کاهش روبرو شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC تغییر قانون پیشنهادی از جانب Winklevoss Bitcoin Trust را قبول نکرد. این قانون به اکسچنج های بر بستر بیت کوین اجازه می‌داد که محصولات دیگر را نیز معامله کنند. علیرغم واکنش بازار، رای صادر شده بهترین خبری بود که در این چند وقت منتشر شد.

شروع جدایی قانونگذاران

قانونگذاران، پیشنهاد ETF را با ۳ رای منفی و یک رای مثبت رد کردند. این امر اولین باری است که یک کمیسیونر بر حسب محصولات اکسچنج کریپتو رای صادر کرده است. هستر پیرس جدیدترین کمیسیونر هنگامی که در توییتر مخالفت خود را اعلام  کرد تبدیل به یکی از افراد شاخص و معروف کریپتو شد. وی در توییت خود نوشته است:

ظاهرا بیت کوین به حد کافی کامل، چشمگیر یا قانونمند نیست تا لایق بازار ما باشد. من با این امر مخالفم.

مخالفت وی، عملی متقابل در برابر موضع اکثریت کمیسیون بود که نشان می‌دهد پروپوزال ETF برای محافظت از سرمایه گذاران در مقابل  دستکاری های بازار شکست خورد. خانم پیرس بیان کرد:

با جلوگیری از سازمانی شدن بیشتر بازار بیت کوین، رویکرد کمیسیون در زمینه محافظت از سرمایه گذاران ضعیف تر می‌شود. ما ترجیح می‌دهیم درمورد تایید محصولات به غلط قضاوت کنیم زیرا سرمایه گذاران در این موارد بهتر از ما قضاوت می‌کنند.

خانم پیرس که ابتدا توسط دولت اوباما کاندید شد و سپس تحت نظر ترامپ تایید شد، به نظر می‌رسد که تا حدودی مخالف اعضای SEC می‌باشد و ‌چندین بار بر خلاف نظر جمعی رای داده است. در اظهار نظر قبلی وی در خصوص کاهش موانع سرمایه گذاران معتبر مخالفت کرده بود.

این خبر بیش از آنکه به نظر می‌رسد مهم است زیرا نظر مخالف بسیار کم بیان می‌شود. اگرچه برای تایید یا رد موضوع فقط به سه رای از پنچ رای اعضا نیاز است، با این حال نظر مخالف بسیار کم رخ می‌دهد. برای مثال در ماه  ژوئن از بین بیش از پانصد رای فقط پانزده نظر و رای مخالف وجود داشت. توافق های جزئی رایج تر از رای های مخالف می‌باشند.

وال استریت در شرف پذیرش کریپتوکارنسی

طبق گزارشات وال استریت در حال آماده سازی برای پذیرش ارزهای دیجیتال می‌باشد و مقدمات این کار را نیز فراهم کرده است. نزدک که دارای دومین بازار بزرگ بورس در جهان می‌باشد میزبان نشست رهبران تجارت و صنعت بوده تا در خصوص مسیر پیش روی ارزهای دیجیتال صحبت کنند. این صحبت ها شامل نحوه بهبود تصویر عمومی ارزهای دیجیتال بوده است.

این نشست توسط نمایندگان حدود ۱۲ حوزه مالی بزرگ از جمله Gemini و سایر اکسچنج های ارزهای دیجیتال تشکیل شد.

نزدک پیش از این نیز از ارز دیجیتال استقبال کرده و نرم افزار معاملات را برای چندین اکسچنج کریپتو نظیر Gemini، DX و SBI ارائه داده بود. آدنا فریدمن مدیرعامل نزدک به صورت عمومی از احتمال ارائه معامله کریپتو در آینده نزدیک سخن گفته است، اگرچه از هرگونه اظهار نظر قطعی خودداری کرده است.

اگر نظر سایر نمایندگان نیز تغییر کند، زودتر از زمان مورد نظر، معامله ETF ها به نزدک وارد می‌شود.

منبع
cryptobriefing

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا