اخبار بیت کویناخبار عمومی

تحلیلگر معروف: سرمایه گذاری وارن بافت بر روی طلا، قیمت بیت کوین را به ۵۰,۰۰۰ دلار می‌رساند

شرکت Berkshire Hathaway با سرمایه ۵۰۳ میلیارد دلاری و ریاست وارن بافت، گلدمن ساکس را به شرکت طلای کانادایی Barrick Gold فروخت. مکس کایزر موسس شرکت Heisenberg Capital و یکی از سرمایه‌گذاران اولیه بیت کوین گفت که این اقدام می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۵۰,۰۰۰ دلار برساند.

گزارش سه ماهه سهامداران Berkshire Hathaway نشان می‌دهد که وارن بافت سهم خود در بانک‌های مهم را کاهش داده است. این شرکت، بخش عمده‌ای از سهم خود در JPMorgan Chase و Wells Fargo و PNG را فروخته است.

تصمیم وارن بافت برای انتقال سرمایه از بانک‌ها به طلا چه پیامدی برای بیت کوین دارد

تصمیم بافت برای فروش کامل سهم Goldman Sachs توسط Berkshire پس از کسب دومین درآمد معاملاتی سه ماهه این بانک در طول تاریخ خود با ۱۳.۳ میلیارد دلار صورت گرفت. این موضوع نشان می‌دهد که بافت تمایلی به سرمایه‌گذاری کلان در صنعت بانکداری به صورت بلندمدت ندارد.

در عوض، بافت یک سهم در شرکت Barrick Gold خریداری کرد. Barrick Gold یک شرکت کانادایی استخراج طلا است که رشد ۴۵ درصدی از ابتدای سال تاکنون را ثبت کرده است. پس از سرمایه‌گذاری Berkshire، ارزش سهام این شرکت تا ۸.۱۱ درصد افزایش یافت.

مکس کایزر یکی از سرمایه‌گذاران بیت کوین که در شرکت‌هایی نظیر کراکن و بیتفینکس نیز سرمایه‌گذاری کرده، معتقد است که سرمایه‌گذاری اخیر بافت در صنعت طلا می‌تواند به سود بیت کوین باشد. وی گفت احساسات مثبت پیرامون طلا گویای افزایش قیمت برای بیت کوین است. وی گفت:

تجارت مدیریت سرمایه ۱۰۰ تریلیون دلاری جهانی کمتر از ۱ درصد در طلا سرمایه‌گذاری کرده است. با توجه به اینکه بافت اکنون به سمت طلا متمایل شده است انتظار می‌رود که ۵ درصد تجارت جهانی به طلا اختصاص یابد و این یعنی قیمت ۵۰۰۰ دلاری برای طلا. اگر ۱ درصد تجارت جهانی نیز به بیت کوین اختصاص یابد انتظار می‌رود قیمت بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار برسد.

نمودار قیمت بیت کوین (هفتگی)
نمودار قیمت بیت کوین (هفتگی)

تراویس کلینگ موسس شرکت Ikigai Fund نظر مشابهی در این خصوص دارد. وی با اشاره به بیانه بدبینانه یافت در سال ۱۹۹۸ درباره طلا که بیان کرده بود طلا کاربرد ندارد گفت:

امروز اعلام شد که شرکت Berkshire Hathaway اولین سهم طلای خود را خریداری کرده است. اگر به این فکر می‌کنید که سال‌های آینده چه چیزی در انتظار بیت کوین است باید گفت که وارن بافت در سال ۱۹۹۸ نظر مشابهی با بیت کوین داشت.

ارتباط اخیر قیمت بیت کوین با قیمت طلا

اگرچه بیت کوین نسبت به طلا از ماه آوریل تاکنون عملکرد بهتری داشته است، اما روند قیمت بین طلا و بیت کوین همبستگی نشان داده است. اطلاعات Skew نشان می‌‌دهد این دو دارایی طی ۴ ماه گذشته همراه یکدیگر شاهد افزایش قیمت بوده‌اند.

ارتباط بین بیت کوین و طلا

روند صعودی همزمان بیت کوین و طلا از زمان سقوط بازار جهانی در اواخر ماه مارس نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیشتری در حال مدنظر قرار دادن بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش هستند.

اخیرا شرکت MicroStrategy با سرمایه ۱.۴ میلیارد دلاری، ۲۵۰ میلیون بیت کوین خریداری کرد. این شرکت گفت که بیت کوین به عنوان دارایی ذخیره اصلی این شرکت عمل خواهد کرد و آن را به عنوان یک ذخیره ارزش و دارایی امن تایید کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا