مبتدی مقالات عمومی

یادگیری همراه با کسب درآمد؛ با ۸ پلتفرم برتر در زمینه یادگیری Web3 آشنا شوید!

یکی از مزایای Web3 این است که امکان دسترسی به داده‌ها را از هرجایی فراهم می‌کند و دلیل اصلی آن هم استفاده گسترده از تلفن‌های هوشمند و برنامه‌های ابری است. چشم‌انداز Web3 این است که کاربر در هر نقطه از جهان تا حد ممکن به اطلاعات دسترسی داشته باشد؛ از این رو تب‌وتاب وب ۳ روز‌به‌روز در حال بیشتر شدن است. در این مقاله قصد داریم برخی از پلتفرم‌های مفیدی را که می‌توانید برای یادگیری Web3 و همچنین کسب درآمد در حین یادگیری استفاده کنید، معرفی کنیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

۱. سایت BuildSpace

پلتفرم BuildSpace برای یادگیری توسعه web3

BuildSpace بزرگترین شبکه زنجیره‌ای جهان است. اگر توسعه‌دهنده علاقه‌مند به Web3 هستید، BuildSpace پلتفرم مناسبی برای شماست. وارد این پلتفرم شوید و پروفایل خود را ایجاد کنید، شروع به برنامه‌نویسی در وب ۳ کنید، NFT به دست آورید و به فرصت‌های کاری مخفی در دنیای ارز دیجیتال دسترسی پیدا کنید.

۲. پلتفرم Odyssey

پلتفرم Odyssey

Odyssey یک سایت عالی برای درک مفاهیم Web3 در حوزه‌های مرتبط با این فضا است. به عنوان مثال می‌توانید با مفاهیم بلاک چین، NFT ،DeFi ،DAO و غیره آشنا شوید.

۳. سایت Web3 University

پلتفرم Web3 University

سایت Web3 University اصول توسعه وب ۳ را پوشش می‌دهد؛ از نوشتن سالیدیتی گرفته تا ساخت NFT و DAPPهای پشته کامل. این وب‌سایت منابع را از بهترین بلاک‌چین‌ها برایتان به ارمغان می‌آورد.

۴. سایت UseWeB3

پلتفرم UseWeB3

UseWeb3 بستری برای توسعه‌دهندگان جهت کشف و یادگیری Web3 است. چه شما توسعه‌دهنده جدیدی باشید که برای اولین بار وارد این جهان می‌شوید یا یک توسعه‌دهنده ماهر که با فضای وب ۳ آشنا هستید، این پلتفرم برایتان مفید است.

۵. پلتفرم LearnWeb3

پلتفرم LearnWeb3

LearnWeb3 بستری عالی برای یادگیری توسعه Web3 است که شامل مسیرهای هدایت شده برای یادگیری Web3 برای همگان از افراد مبتدی گرفته تا کاربلد است. در صفحه معرفی این سایت چنین آمده است: وب 2 + 1 = Web3، به عنوان یک توسعه‌دهنده درباره Web3 کنجکاوید و نمی‌دانید که NFT ،DAO ،Defi و قراردادهای هوشمند چیست؟ این سایت جای خوبی برای شماست!

۶. پلتفرم Questbook

پلتفرم Questbook

یادگیری همیشه رایگان است. برای یادگیری Web3، کسب ارز دیجیتال و NFT به بیش از ۱۵۰۰۰ توسعه‌دهنده بپیوندید. Questbook بستر بسیار خوبی برای یادگیری بلاک چین و توسعه Web3 است. این سایت مسیرهای متعددی برای یادگیری دارد از جمله کسب درآمد از اتریوم، کسب درآمد از سولانا و غیره. حتی می‌توانید با تکمیل مراحل، NFT به دست آورید.

۷. سایت Moralis

پلتفرم Moralis

به بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ پروژه بلاک چینی بپیوندید که از نرم افزار Moralis و APIها برای ساخت و مقیاس‌پذیری DAPP‌های خود بدون هزینه و پیچیدگی استفاده می‌کنند. این برنامه، پلتفرم نهایی توسعه Web3 است. می‌توانید با یک تکه کد برنامه بسازید. در وقت و هزینه ساخت زیرساخت بک اند خود صرفه‌جویی کنید و از زیرساخت‌های کاملا مدیریت شده، بی‌نهایت مقیاس‌پذیر و سطح بالای ما با یک تکه کد استفاده کنید. این بهترین منبع برای یادگیری توسعه Web3 است.

۸. سایت Thirdweb

 پلتفرم Thirdweb

با Thirdweb به راحتی برنامه‌های Web3 را بسازید. در این برنامه شما قراردادهای هوشمند را کنترل می‌کنید، ابزارهایی دارد که گردش کار شما را تسریع می‌کنند و SDK‌ها و ویجت‌های بصری برای توسعه‌دهندگان دارد. در Thirdweb می‌توانید بدون نوشتن هیچ کدی، قراردادهای هوشمند ایجاد کنید. این برنامه بستر خوبی برای افرادی است که زیاد با فناوری سروکاری ندارند. Thirdweb این امکان را ایجاد می‌کند تا خیلی سریع DAPPهایی مانند بازار NFT و کالکشن NFT و غیره بسازیم.

جمع‌بندی

فضای وب و اقتصاد مبتنی‌بر اینترنت در حال تغییر و تحول است و روز‌به‌روز ابعاد جدید از این مفاهیم مطرح می‌شود. هما‌ن‌طور که می‌دانیم وب ۳ فضایی تعاملی‌تر نسبت به نسل‌های قبلی وب است. با توسعه Web3، تقاضا برای یادگیری آن در حال افزایش است. در این مقاله برخی از مفیدترین پلتفرم‌هایی را معرفی کردیم که به شما کمک می‌کند علاوه بر یادگیری توسعه Web3، در حین یادگیری به روش‌های کسب درآمد نیز دست پیدا کنید.

شما تا به حال تجربه‌ای در حوزه توسعه وب ۳ داشته‌اید؟

منبع
Medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا