استخراجمیهن پادکست

میهن پادکست – استخراج آخرین بیت کوین چه سرنوشتی برای ماینرها رقم می‌زند؟

یکی از اخبار داغ این روزها عبور تعداد بیت کوین‌های ماین شده از عدد ۱۸ میلیون است و این مسئله باعث ایجاد سوالات زیادی در ذهن افرادی شده که به نحوی با دنیای ارزهای دیجیتال سر و کار دارند. اینکه بعد از تمام شدن تمام بیت کوین‌های موجود، چه اتفاقی برای ماینرها و شبکه بلاک چین می‌افتد؛ مهمتر از همه، اینکه آیا بعد از ماین شدن آخرین بیت کوین، ماینرها هنوز می‌توانند از این حوزه کسب درآمد کنند یا نه و به طور کلی، آخرین بیت کوین چه سرنوشتی را برای دنیای کریپتو رقم خواهد زد؟

در این میهن پادکست به توضیح این موضوع پرداخته‌ایم و سعی کردیم به سوالاتی از این دست جواب بدهیم.

آیا جای نگرانی وجود دارد؟

محدود بودن تعداد بیت کوین‌ها و نزدیک شدن به آخرین بیت کوین موجود، موجب نگرانی افراد زیادی شده که از حوزه ارزهای دیجیتال کسب درآمد می‌کنند. ولی باید در نظر داشت وایت پیپر بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو به طور هوشمندانه‌ای نوشته شده و می‌توان گفت استراتژی نهفته در پشت این تکنولوژی، تمام احتمالات ممکن را در نظر گرفته و راه‌حلی برای آنها ارائه کرده است.

علاوه بر این، از زمان به وجود آمدن بیت کوین تا به حال، افراد مختلفی همواره برای از بین بردن ایرادات شبکه و بهبود آن در تلاش بوده‌اند. نکته مثبت این تکنولوژی، مبتنی بودن آن بر الگوریتم‌های اجماع است؛ تا تمام افراد سهیم در شبکه به توافق نرسند، تغییر جدیدی رخ نخواهد داد. البته همیشه باید به یاد داشته باشید که با پا گذاشتن در دنیای پرنوسان ارزهای دیجیتال، باید هر لحظه منتظر تغییرات جدید بود و با آغوش باز به استقبال آنها رفت!

امیدواریم مطالب ارائه شده در این میهن پادکست، برای شما مفید واقع شده باشد.

برای گوش دادن به بقیه میهن پادکست‌ها، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست

منبع
میهن بلاکچین

ساناز حبیبی

جذابیت نوشتن برای من از وقتی که سنم هنوز یه رقمی بود شروع شد و به‌مرور زمان، سر در آوردن از ناشناخته‌ها هم برام جذاب شد. ترکیب اینها با هم در کنار علاقه زیادم به یادگیری زبان‌های مختلف، باعث شد بتونم تو حوزه‌های مختلف سرک بکشم و تو یکی از همین سرک کشیدن‌ها بود که با حوزه بلاکچین آشنا شدم و بینگو! مجذوب قابلیت‌های باحال این حوزه شدم و فهمیدم انگار راهم رو پیدا کردم؛ خوندن، یاد گرفتن و یاد دادن هرچی که مربوط به بلاکچین باشه! من با موزیک زنده‌ام و فیلم و سریال و سفر اجزای جدایی‌ناپذیر زندگیم هستن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
7 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا