پروژه‌های کلاهبرداری

کریپتو تب (Cryptotab) چیست؟ کسب درآمد با یک طرح پانزی!

آیا تا به حال در مورد کریپتو تب (CryptoTab)، افزونه استخراج بیت کوین چیزی شنیده‌اید؟ برای بسیاری این سوال پیش آمده است که کریپتو تب چیست و چگونه کار می کند. اگر شما نیز اخبار مربوط به دنیای کریپتو و همچنین کانال‌ها و گروه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کنید، قطعا به مطالبی در رابطه با درآمدهای بسیار زیاد، بدون زحمت و تنها با جمع کردن زیر مجموعه از طریق لینک ریفرال یا کلیک بر روی سایت‌ها بر خورده‌اید و این سوال برایتان پیش آمده است که آیا این کار عملی است یا خیر. در این مقاله قصد داریم به توضیح جامعی در خصوص کریپتو تب یکی از افزونه‌های استخراج بیت کوین بپردازیم.

کریپتو تب چیست ؟

cryptotab مرورگر کریپتوتب چیست

کریپتو تب (CryptoTab) یک افزونه استخراج بیت کوین است که ٰهدف آن به دست آوردن بیت کوین هنگام استفاده از مرورگر گوگل کروم است. این ویژگی همان برگ برنده‌ای است که کریپتو تب از آن بهره می‌برد و شما را مجاب به استفاده از آن می‌کند. به نظر جالب و بسیار راحت است؟ اگر اینطور است چرا تمام افراد از این نوع افزونه ها استفاده نمی کنند؟

ایده این افزونه آن است که شما آن را برای مرورگر گوگل کروم خود دانلود کنید و پس از دانلود مرورگر کریپتو تب و وارد کردن آن در مرورگر گوگل کروم خود، می‌توانید به هنگام استفاده از مرورگر و جست و جو در اینترنت، بیت کوین استخراج کنید. این افزونه با الگوریتم خاصی که بکار برده است این امکان را دارد تا بیت کوین استخراج کند. در واقع این افزونه همانند استخر ماینینگ عمل می کند و با اتصال افراد بیشتر توان بیشتری برای استخراج بیت کوین به دست می آورد. یعنی می‌توانید دوستانتان را به این برنامه دعوت کنید و با زیرمجموعه گیری بیت کوین بیشتری بدست آورید. این شرکت بیان کرده است که شما در عرض یک ماه با فعالیت در مرورگر و زیرمجموعه گیری در این برنامه می‌توانید ۱ بیت کوین (BTC) بدست آورید. البته باور این امر دشوار است و تجربه کاربران ثابت کرده است که این امر غیرممکن است. با این حال آنها بیان نکردند که چند نفر را باید دعوت کنید تا بتوانید بیت کوین استخراج کنید. تا زمانی که مرورگر کروم باز است و شما این افزونه را دارید، قادر خواهید بود بیت کوین استخراج کنید و درآمد خود را داشته باشید.

دانلود مرورگر کریپتو تب (CryptoTab) و نصب آن رایگان است و بدون اینکه کار خاصی کنید بیت کوین به دست خواهید آورد. البته شعار تبلیغاتی این افزونه، بسیار خیالی و دور از ذهن است. اما در واقع یک مفهوم ساده و منطقی برای راه اندازی و استفاده دارد که از مرورگر و رایانه شما برای استخراج ارز دیجیتال بهره می‌برد. در این روش، سود حاصل از ماینینگ بین تمام افراد استفاده کننده از این افزونه پخش می‌شود.

این افزونه هم نسخه دسکتاپ و هم نسخه گوشی همراه برای اندروید و iOS دارد که می توانید آنها را از سایت CryptoTab دانلود کنید.

کریپتو تب چگونه کار می‌کند؟

طبق گفته این سایت، در واقع کریپتو تب استخر ماینینگ بزرگی است که از توان مجموع بسیاری از کامپیوترها استفاده می‌کند تا بیت کوین به دست آورد. شما می‌توانید با استفاده از حساب فیسبوک یا گوگل خود وارد آن شوید. این مسئله ایده جالبی است زیرا موجودی بیت کوین شما همیشه امن باقی می‌ماند. اما اگر شما حساب کاربری نسازید و به طور تصادفی این برنامه را پاک کردید، تمام بیت کوینی که تا به حال استخراج کرده اید را از دست خواهید داد.

این شرکت بیان کرد زمانی که موجودی شما حداقل به میزان ۰.۰۰۰۰۱ بیت کوین (BTC) رسید، می توانید پول خود را برداشت کنید. به نظر این امر زیادی رویایی به نظر می‌رسد؛ زیرا برای رسیدن به این میزان ساتوشی شما باید چندین ماه زمان برای آن صرف کنید و با این افزونه کار کنید و مدام به دنبال زیرمجموعه گیری باشید.

این شرکت قول داده است که شما می‌توانید ۱ بیت کوین یا بیشتر از آن را به دست آورید؛ اما تنها راهی که می‌توانید این کار را انجام دهید دعوت هر چه بیشتر افرادی است که از این اپلیکیشن استفاده کنند. سیستم زیر مجموعه گیری کریپتو تب ۱۰ مرحله‌ای است و به میزان افرادی که شما به این افزونه دعوت کنید و شروع به فعالیت با آن کنند، سطح دسته بندی شما نیز تغییر می‌کند. در سایت این شرکت بیان شده به میزان هر فردی که وارد زیر مجموعه خود کنید به شما پرداخت انجام می‌شود. اما این مسئله به وجود می‌آید که آیا می‌توان افراد زیادی را یافت که زیرمجموعه شما شوند یا خیر؛ زیرا با یک یا دو زیرمجموعه به میزان بیت کوینی که می‌خواهید نخواهید رسید.

روش مجموعه گیری در کریپتو تب

چگونه در کریپتو تب سرمایه گذاری کنیم؟

استفاده از کریپتو تب بسیار آسان است. فقط کافیست آن را دانلود کنید و سپس افزونه آن را بر روی گوگل کروم نصب کنید. توجه داشته باشید که کریپتو تب برنامه رسمی نیست که توسط گوگل تضمین شده باشد. در واقع یک سرمایه گذاری با ریسک بالا است؛ پس هوشیار باشید که ممکن است استفاده از کریپتوتب به هیچ وجه مفید نباشد.

هم چنین می‌توانید با استفاده از تنظیمات موجود در افزونه کریپتو تب، سرعت استخراج را افزایش دهید. اما این امر باعث خواهد شد که نسبت به تنظیمات نرمال، توان پردازشی رایانه را بیشتر مصرف کند. بنابراین اگر کامپیوتر شما یک پردازشگر با سرعت بالا ندارد، این کار ایده خوبی نیست زیرا توان پزداشی کامپیوتر یا لپ تاپ شما بعد از مدتی کند می شود و یا از بین می‌رود.

پرداخت‌ها دو بار در روز انجام می‌شود و این شرکت ثابت کرده است که پرداخت ها را انجام می‌دهد؛ بنابراین شما می توانید حداقل تا حدودی مطمئن باشید که آنها واقعا با استفاده از این برنامه، سود و هزینه را پرداخت خواهند کرد.

سنجش کریپتو تب

آیا تا به حال در مورد طرح پانزی چیزی شنیده‌اید؟ کریپتو تب دقیقا همانند طرح پانزی است. شما با دعوت مردم پول بدست می‌آورید اما باید افراد زیادی را دعوت کنید تا پول بیشتری به دست آورید و آنها نیز مجبورند همین کار را بکنند و این سلسله مراتب باید ادامه داشته باشد تا شما به سود دهی برسید. این روش مناسبی برای کسب و کار نیست و بدین معناست این شرکت پس از چند سال با شکست روبرو می‌شود؛ زیرا تنها در صورتی می‌توان سرمایه کسب کرد که افراد بیشتری را دعوت کنید و این امر پس از مدتی حوصله سر بر می‌شود و یا به اندازه تلاشی که می‌کنید دریافتی نخواهید داشت. در طرح‌های پانزی شما تنها در صورتی می‌توانید پول به دست آورید که سر دیگران کلاه بگذارید و دیگران هم سر سایر افراد کلاه بگذارند.

همانطور که در بالا بیان کردیم، اگر می‌خواهید بدون آنکه کاری انجام دهید بیت کوین (BTC) دریافت کنید، این کار تقریبا اقدامی بدون خطر است. تنها ریسکی که با آن مواجه خواهید شد این است که در واقع شما با مرورگر کریپتو تب بیت کوین به دست خواهید آورد اما گوگل کروم شما احتمالا کندتر می‌شود. این به تصمیم شما بستگی خواهد داشت که هنگام وبگردی سرعت کمتری داشته باشید یا با استفاده از کریپتوتب شاهد کسب سود مناسبی باشید که سرعت کمتر و مشارکت در استخراج بیت کوین را جبران کند.

مسئله دیگری که می توان جزو معایب این نوع سایت‌ها دانست این است که آن ها با استفاده از توان پردازشی و باتری شما اقدام به استخراج بیت کوین می‌کنند و در حال حاضر با وجود سختی شبکه بیت کوین استفاده از CPU برای استخراج اصلا سودآور نیست. اما برای کریپتو تب این امر در صورتی امکان پذیر است که افراد مجموعه های بیشتری را اضافه کنند تا این سایت از توان محاسباتی بیشتری بهره ببرد. حال تصور کنید اگر این روند در جایی قطع شود و دیگر افراد به مجموعه‌های خود فردی را اضافه نکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این سایت دیگر سودآور نخواهد بود و این طرح نیز جوابگو نیست.

در ضمن استفاده بیش از حد از باتری و توان پردازشی رایانه باعث خرابی یا کند شدن این قطعات می شود و شما پس از مدتی با کندی سیستم خود مواجه می‌شوید و یا بدتر اینکه قطعات سیستم شما خراب شده و باید هزینه چند برابر برای آن بپردازید. شاید اینطور تصور شود با استفاده از این افزونه و زیر مجموعه هزینه قطعات نیز به دست می‌آید. اما واقعا اینطور نیست. زیرا شما باید زمان زیادی صرف کنید تا بتوانید چند ساتوشی که به ارزش چند سنت است را استخراج کنید. دلیل اینکه بسیاری بیان می‌کنند این روش‌ها به صرفه نیست نیز همین است. شما زمان زیادی صرف می‌کنید تا مقدار ناچیزی ساتوشی بدست بیاورید که شاید تنها چند سنت ارزش داشته باشد و این زمان را برای کار دیگری صرف کرده بودید نتیجه بهتری گرفته بودید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که برنامه‌های زیادی موجود نیستند که همانند کریپتو تب بتوانید بدون انجام کار خاصی، به طور قانونی فرصت کسب بیت کوین را داشته باشید. مخصوصا اگر آن را با برنامه‌های هایپ (برنامه سرمایه گذاری با سود کلان) در سراسر اینترنت مقایسه کنید. این مرورگر ممکن است یک نقطه شیرین برای کاربران بی تجربه‌ای باشد که به آنها اجازه می‌دهد قدرت رایانه خود را در ازای کسب درآمد و ماینینگ بیت کوین استفاده کنند. اما با شناخت فرایند استخراج بیت کوین متوجه خواهید شد که این روش واقعا به صرفه نیست.

مورد دیگری که جز معایب این سایت است، طرح پانزی آن است. همانطور که تا به حال دیده‌ایم، طرح‌های پانزی اوایل کار خود همیشه سودآور هستند اما پس از گذشت مدتی دیگر سودآوری روزهای اول را نخواهند داشت و در نهایت با کلاهبرداری سرمایه افراد به کار خود پایان می‌دهند. با توجه به سیستم کار طرح‌های پانزی در نتیجه کار تمامی این نوع طرح ها به یکجا ختم می‌شود.

حال با در نظر گرفتن اینکه کریپتو تب چیست و تمامی این شرایطی که بیان شد، آیا می‌توان کریپتو تب را روش مناسبی برای استخراج و به دست آوردن بیت کوین در نظر گرفت؟ ممکن است با خود بگویید حتی اگر کلاهبرداری هم باشد شما چیزی از دست نمی‌دهید و نهایتا به عنوان مثال ۱۰ دلاری که با زحمت و طی مدت زمان زیادی که جمع آوری کرده‌اید را از دست می‌دهید؛ اما آیا تنها هزینه‌ای که از دست داده اید همین است؟ پاسخ منفی است! شما علاوه بر آن ۱۰ دلار، زمان، توان پردازشی دستگاه خود، عمر و باتری دستگاه خود، اعتبار خود نزد اعضایتان و بسیاری موارد دیگر را از دست می‌دهید که در قبال ۱۰ دلار واقعا نمی‌ارزد؛ در هر صورت اگر به دنبال کسب درآمد و استخراج بیت کوین از این راه هستید تمامی جوانب را بسنجید و حساب شده عمل کنید و به فرجام این نوع طرح‌ها که همانند آن در دنیای ارزهای دیجیتال کم نبوده است (همانند پروژه بیت کانکت) دقت نظر داشته باشید.

اگر به دنبال خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستید، می‌توانید با مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها، خرید خود را با بهترین قیمت انجام بدهید. فراموش نکنید قبل از سرمایه گذاری بر روی یک ارز دیجیتال، به خوبی در مورد آن تحقیق کنید تا گرفتار پروژه‌های کلاهبرداری نشوید.

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۴/۴

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

365 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا