کریپتو کده

دوج ایلان مارس چیست؟ آشنایی با Dogelon Mars و ارز ELON

«من دوج ایلان هستم. دوج ایلان مارس. به من محلق شو و ما با یکدیگر به دست‌نیافتنی‌ها می‌رسیم.» این شعاری است که در صفحه اول سایت پروژه رمز ارز Dogelon Mars به چشم می‌خورد؛ میم‌کوینی که در جوار سایر همتایان خود شعار To The Moon را در گوش هواداران زمزمه می‌کند. اما ارز دیجیتال دوج ایلان مارس چیست و آیا باید آن را در واچ لیست خود قرار دهیم؟ برای پاسخ به این سوالات با میهن بلاکچین همراه باشید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

دوج ایلان مارس چیست؟

دوج ایلان مارس چیست؟
Source: analyticsinsight

دوج ایلان مارس (Dogelon Mars) هم مانند دوج کوین و شیبا میم کوین است. اما داستان پشت پرده آن کمی متفاوت است. نام این میم کوین ترکیبی از سه کلمه دوج + ایلان + مارس برای نشان دادن جاه طلبی این پروژه است. دوج به پادشاه میم کوین‌ها یعنی دوج کوین اشاره دارد. ایلان برای ادای احترام به حامی بزرگ شت کوین‌ها و مارس هم نماد صعودی درخشان در فضا است. یک داستان فانتزی هم در قالب کمیک برای آن نوشته شده است. لازم به ذکر است که تنها بخشی از نام این توکن از اسم ایلان ماسک برگرفته شده و شخص ایلان ماسک ارتباطی با Dogelon Mars ندارد.

ماجرای دوج ایلان مارس در سال ۲۰۴۰ در شن‌های سرخ سیاره مریخ که محل تولد و زندگی دوج الون است، اتفاق می‌افتد. او به همراه خانواده و دوستانش، این سیاره را به نیروگاهی تبدیل کرده‌اند که برای تمام گونه‌های کیهانی قابل سکونت است. اما دیری نپایید که نابودگرها به این سیاره حمله کردند. دوج الون هم در جستجوی امنیت به زمین سفر می‌کند. دوج ایلان در این سفر متوجه می‌شود که برای کمک به رشد بشریت، اول باید پولی بین سیاره‌ای بسازد که توسط همه تمدن‌ها استفاده شود و در عین حال به تکنولوژی فضایی نزدیک‌تر شود.

در نهایت، دوج ایلان با کمک متحدان تازه یافته خود، سعی می‌کند مریخ را دوباره آباد کرده و آن را به مرکز مرفهی که همیشه می‌خواست، تبدیل کند. هنگام شروع سفر خود در کیهان، آخرین سیگنال را به ساکنان زمین می‌فرستد:

من دوج ایلان هستم. دوج ایلان مارس. به من محلق شو و ما با یکدیگر به دست‌نیافتنی‌ها می‌رسیم.

ارز ELON چیست؟

رمز ارز Dogelon Mars چیست

ارز دیجیتال دوج ایلان مارس که با نام‌های ارز elon و دوج الون هم شناخته می‌شود در سه شبکه اتریوم، سولانا و پالیگان عرضه شده است. رمزارز Dogelon Mars به جز خرید، فروش و هولد در کیف پول، مانند سایر میم کوین‌ها کاربرد خاصی ندارد.

حداکثر عرضه دوج ایلان ۱ کوادریلیون (۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) واحد است که ۵۰ درصد از آن به منظور خروج از چرخه گردش، به حساب ویتالیک بوترین واریز شده است. کاری که تیم شیبا اینو هم انجام دادند و ویتالیک با اهدای توکن‌های شیبای خود به خیریه موجب نوسان در قیمت این توکن شد.

به گزارش میهن بلاکچین عرضه در گردش ارز الون، ۵۵۲,۵۷۴,۱۳۴,۱۵۳,۴۹۵.۰۶ واحد است. ارزش کل بازار دوج الون ۳۸۱,۱۴۶,۳۴۶ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته دوج الون مارس ۲۴,۴۲۸,۷۴۹ دلار است. قیمت دوج ایلان مارس در حال حاضر ۰.۰۰۰۰۰۰۶۸۹۷۲۶ دلار است. ارز ELON در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ با کمترین قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱۷۵۶۳ دلار و در تاریخ ۸ آبان ۱۴۰۰ در بیشترین قیمت ۰۰۰۰۰۲۵۹. دلار معامله شده است.

نقشه راه Dogelon Mars

دوج ایلان مارس نقشه راه فنی منسجمی ندارد، بلکه مسیر خود را با انتشار همان داستان فانتزی در قالب کمیک مشخص کرده است. آنچه که رسانه‌ها و طرفداران از داستان الون تعبیر می‌کنند، این است که وقتی توکن Dogelon Mars در تمام صرافی‌های بزرگ و مهم فهرست شود، قیمت آن صعود فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهد کرد.

اعضای تیم دوج ایلان مارس چه کسانی هستند؟

تیم توسعه‌دهنده Dogelon Mars هم مانند سایر میم کوین‌ها ناشناس هستند. عدم افشای هویت تبدیل به سنت رایج پروژه‌های شت کوین و میم کوین شده است. اما نباید فراموش کرد که با این کار، احتمال قربانی Rug Pull شدن را افزایش می‌دهد.

توکن Dogelon Mars را از کدام صرافی‌ها بخریم؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ایلان می‌توانید از صرافی‌های متمرکز گیت، کوکین، جمینای، هیوبی، کوینکس، هات بیت و Crypto.com و صرافی‌های غیرمتمرکز یونی سواپ (ورژن ۲ و ۳)، شیبا سواپ، و کوییک سواپ استفاده کنید.

بهترین کیف پول برای Dogelon Mars

توکن دوج ایلان مارس روی سه شبکه اتریوم، پالیگان و سولانا قرار دارد. بنابراین انتخاب کیف پول مناسب به نوع شبکه و استاندارد توکن Dogelon خریداری شده بستگی دارد.

کیف پول‌های اتریومی (ERC-20)

 • متامسک
 • مای اتر والت
 • تراست ولت
 • Rabby Wallet
 • لجر و ترزور

کیف پول‌های سولانا (SPL)

 • اگزدوس
 • تراست ولت
 • Zelcore
 • Phantom
 • SolFlare
 • Sollet
 • Math
 • لجر

کیف پول‌های پالیگان

 • متامسک
 • مای اتر ولت
 • Fortmatic
 • سیف پل
 • Portis
 • لجر

آیا در دوج ایلان مارس سرمایه‌گذاری کنیم؟

Source: cryptopolitan

میم کوین‌ها پروژه‌هایی هستند که با توجه به یک جوک و شوخی پدید می‌آیند؛ بدون اینکه کاربرد یا هدفی داشته باشند. دوج ایلون مارس هم درست مانند داستان زندگی‌اش میم‌کوینی سرگردان در کهکشان کریپتو است که با تبلیغات، حمایت اینفلوئنسرها و هولدرهای متعصب، بر سر زبان‌ها افتاده است. سرمایه‌گذاری روی دوج ایلان مارس به معنای پیروی از جریان افکار در شبکه‌های اجتماعی است. چنین ورود سرمایه‌ای چندان هوشمندانه به نظر نمی‌رسد و به احتمال زیاد در بلندمدت سود چندانی هم به همراه نخواهد داشت.

دوج ایلان مارس هیچ‌کدام از عناصر یک پروژه کریپتویی موفق و آینده‌دار را ندارد که بتوان آن را سرمایه‌گذاری بلندمدت نامید. قطعا هدف ما نهی شما از خرید و فروش Dogelon Mars نیست. چه بخواهیم و چه نخواهیم میم کوین‌ها و شت کوین‌ها هم بخشی از این بازی هستند. بنابراین اگر به خرید ارز Elon راغب هستید، باید بدانید که این کار ریسک بالایی دارد.

به‌ عنوان نکته آخر، فراموش نکنید که ارزش بلندمدت ارزهای دیجیتال به کارایی آن‌ها است. توکن‌هایی مانند دوج ایلون که هدف مشخص، ایده منحصربه‌فرد، تیم قوی و نقشه راه منسجمی ندارند و صرفا با اخبار و توییت سلیبریتی‌ها بالا و پایین می‌روند در بلندمدت جایگاهی در این بازار نخواهند داشت.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ ارز دیجیتال Dogelon -
میهن بلاکچین
 • دوج ایلان مارس چیست؟
  دوج ایلان مارس (Dogelon Mars) میم کوینی است که در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد. ارز Elon کاربردی به جز هولد کردن نداشته و نقشه راه منسجمی هم ندارد. همچنین اعضای تیم توسعه آن ناشناس هستند.
 • آیا دوج ایلان مارس ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟
  ارز دیجیتال دوج ایلان مارس پشتوانه فنی و کاربردی ندارد و قیمت Dogelon Mars همگام با احساسات بازار تغییر می‌کند. بنابراین سرمایه‌گذاری روی آن توصیه نمی‌شود.
 • آیا Dogelon Mars متعلق به ایلان ماسک است یا توسط او پشتیبانی می‌شود؟
  ایلان ماسک ارتباطی با رمز ارز Dogelon Mars ندارد. تنها بخشی از نام این توکن از اسم کوچک این شخص الهام گرفته شده است.

جمع‌بندی

دوج ایلون مارس (Dogelon Mars) توکنی است که به دنبال ترند شدن میم کوین‌ها در سال ۲۰۲۱ ساخته و در سه شبکه اتریوم، پالیگان و سولانا عرضه شد. این توکن از همتایان محبوب خود یعنی دوج کوین، شیبا اینو و Fluki تقلید می‌کند. به علت نداشتن پشتوانه فنی، کاربرد و نقشه راه غیر منسجم، سرمایه‌گذاری در ارز Elon توصیه نمی‌شود. نظر شما درباره ارز دیجیتال دوج ایلان مارس چیست؟ آیا آن را در واچ لیست خود قرار می‌دهید؟ چرا؟

منبع
dogelonmars

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا