اخبار خارجی

صرافی‌ها چه برنامه‌ای برای آپدیت بلاتریکس اتریوم دارند؟

آپدیت بلاتریکس (Bellatrix) اتریوم امروز در حوالی ساعت ۱۶:۰۴ به وقت تهران انجام شد. این آپدیت مرحله اول از فرآیند ادغام (مرج) اتریوم محسوب می‌شود که روی بیکن چین صورت می‌گیرد. همزمان با این اتفاق برخی از صرافی‌ها به دلیل ناپایداری شبکه محدودیت‌هایی در واریز و برداشت ETH و توکن‌های بر مبنای استاندارد ERC-20 ایجاد کرده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین، در این مطلب وضعیت صرافی‌های مورد استفاده توسط کاربران ایرانی همزمان با آپدیت بلاتریکس اتریوم مورد بررسی قرار گرفته است. پیش از این نیز در گزارشی اختصاصی به نحوه فعالیت صرافی‌های ایرانی در ایام به روزرسانی مرج اتریوم پرداخته بودیم که در لینک زیر قابل دسترسی است.

صرافی تبدیل

مطابق اعلام این صرافی امروز مورخ ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۵-۱۸ امکان واریز و برداشت اتریوم برروی صرافی تبدیل به جهت اطمینان و جلوگیری از هرگونه مخاطرات احتمالی موقتا بسته خواهد شد.

صرافی سلام کریپتو

مطابق اطلاعیه این صرافی به جهت کاهش ریسک و مصونیت دارایی کاربران در برابر مخاطرات احتمالی در حین انجام این رویداد، امروز، واریز و برداشت‌ تمامی ارزهای دیجیتال مبتنی بر ERC20 در بات معاملاتی سلام‌کریپتو، موقتا تا ثبات وضعیت شبکه و تایید تیم تحقیق و توسعه متوقف خواهد بود.

صرافی نوبیتکس

مطابق اطلاعیه این صرافی در بازه ساعات ۴- ۶ واریز و برداشت شبکه اتریوم (و توکن‌های بر بستر ERC20) بسته خواهد بود. لازم به ذکر است که پس از مرج، امکان فورک شدن شبکه و بوجود آمدن دارایی‌های جدید محتمل است. در همین راستا، نوبیتکس تمام جنبه‌های فنی را در نظر گرفته و در صورت امکان دارایی‌ها با توجه به آخرین اسنپ‌شات گرفته شده از موجودی‌ها، برای کاربران قابل برداشت خواهد بود. زمان دقیق اسنپ‌شات، متعاقبا اعلام خواهد شد.

صرافی ارز پایا

مطابق اطلاعیه این صرافی، واریز و برداشت اتریوم و توکن‌های ERC-20 در صرافی ارزپایا (چین لینک (LINK)، مانا (MANA)، سندباکس (SAND)، اکسی اینفینیتی (AXS)، متیک (MATIC) و هگز (HEX)) از ساعت ۸ صبح امروز (۱۵ شهریور ۱۴۰۱) بسته شده است. گفتنی است معاملات اتریوم و توکن‌های ERC-20 در پلتفرم ارزپایا همچنان ادامه دارد.

از سرگیری واریز و برداشت اتریوم و توکن‌های ERC-20 پس از تکمیل آپدیت بلاتریکس بوده و متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این صرافی همچنین افزوده است در صورت ایجاد فورک جدید در شبکه اتریوم و تعلق گرفتن ایردراپ به دارندگان، بر اساس اسنپ شات‌هایی که از دارایی کاربران و طبق اعلام بنیاد اتریوم گرفته می‌شود، ایردراپ به دارندگان اتریوم در کیف پول‌های ارزپایا تعلق خواهد گرفت. مقدار و تاریخ ایردراپ دقیقا بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده توسط تیم توسعه دهنده اتریوم بوده و متعاقبا توسط صرافی ارزپایا و از طریق کانال‌های رسمی اطلاع رسانی می‌شود.

صرافی اکس نوین

مطابق اطلاعیه این صرافی امروز از ساعت ۱۶ تا ۱۸ به دلیل مرج اتریوم، برداشت اتریوم امکان‌پذیر نخواهد بود.

صرافی اوکی اکسچنج

مطابق اطلاعیه این صرافی با توجه به پشتیبانی مرج اتریوم توسط اوکی اکسچنج و به روز رسانی نودها، واریز و برداشت روی شبکه ERC20 از ساعت ۱۴:۳۰ امروز ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ به دلیل بروزرسانی غیر فعال می شود.

صرافی رمزینکس

طبق زمان‌بندی انجام‌شده برای این آپدیت، تمامی واریز و برداشت‌‌ها روی شبکه اتریوم (ERC20) رمزینکس از این ساعت تا حدود ساعت ۱۸ بسته خواهد شد. پس از ادغام، امکان فورک شدن شبکه و تولید دارایی‌های جدید محتمل است. در جهت حفظ دارایی‌های کاربران، تمامی موجودی‌ شما در طول مدت متوقف بودن واریز و برداشت‌ها از طریق اسنپ‌شات ثبت می‌شود.

جهت انجام اسنپ‌شات، معاملات ارز‌ها برای دقایقی متوقف خواهد شد.

صرافی همتا پی

مطابق اطلاعیه این صرافی واریز و برداشت رمزارز اتریوم و کلیه ارزهای دیجیتال شبکه ERC20 در سایت همتاپی، موقتا تا ثبات وضعیت شبکه و تایید تیم تحقیق و توسعه متوقف خواهد بود.

صرافی بایننس

بایننس اعلام کرده است که واریز و برداشت اتریوم و توکن های بر بستر ERC20 را از ساعت ۱۶ به وقت تهران تا زمان پایدار شدن شبکه به حالت تعلیق درمی‌آورد. معاملات اسپات و فیوچرز این رمزارزها در طول این مدت تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید. در ضمن بایننس واریز و برداشت توکن‌های اتریوم بر روی شبکه‌های رونین، آپتیمیسم و آربیتروم را تا پایان فرآیند مرج معلق کرده است.

صرافی کوکوین

کوکوین واریز و برداشت اتریوم روی راهکارهای لایه ۲ آپتیمیسم و آربیتروم را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد.

صرافی کوینکس

صرافی کوینکس واریز و برداشت اتریوم و توکن‌های مبتنی بر ERC20 را از ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است. معاملات این رمزارزها در این مدت شامل محدودیتی نخواهد شد اما معاملات مارجین آن‌ها در این مدت متوقف خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

صرافی بای‌بیت

این صرافی اعلام کرد امکان واریز و برداشت اتریوم و توکن‌های مبتنی بر ERC20 تا اطلاع ثانویه بسته خواهد شد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا