متوسط NFT

چطور نوشته‌های خود را NFT‌ کنیم و بفروشیم؟ آشنایی با پلتفرم Mirror

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که نوشته‌هایتان را به عنوان توکن NFT به فروش برسانید؟ تصور کنید مقالات شما در پلتفرمی متصل به پایگاه داده غیرمتمرکز منتشر شود و در ازای آن پاداش دریافت کنید. یا بتوانید از نشریه خود برای راه‌اندازی یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) استفاده کنید و با سایر نویسندگان همکاری داشته باشید! این کاری است که پلتفرم میرور (Mirror) و توکن WRITE برای کاربران فراهم کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

Mirror.xyz، پلتفرم جدیدی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. این پلتفرم خود را به عنوان «شبکه غیرمتمرکز، متعلق به کاربران و مبتنی بر رمزنگاری» یا به صورت جذاب‌تر، پلتفرمی برای «نوشتن طبق معمول و انتشار به شیوه‌ای جدید» توصیف می‌کند.

پلتفرم میرور در سال 2020 توسط دنیس نظروف به عنوان بخشی از آنچه «اقتصاد خالق» نامیده می‌شود ایجاد شد تا به سازندگان، هنرمندان و خلاقان برای کسب درآمد کمک کند. در حالی که طی یک سال گذشته توانایی نویسندگان برای کسب درآمد مستقیم از مخاطبین خود توسط پلتفرم‌هایی چون ساب استک (Substack)، گوست (Ghost) و لید (Lede) افزایش یافته است، تعداد کمی از آنها امکان ارتباط مستقیم را با طرفداران فراهم می‌کنند.

چگونه در پلتفرم میرور عضو شویم؟

برای عضویت در پلتفرم Mirror و نگارش مطلب بایستی یک واحد توکن WRITE دریافت کنید. توکنی که مبتنی بر شبکه اتریوم بوده و به عنوان جایگزینی برای دعوت‌نامه‌ها استفاده می‌شود. برای مثال، به جای استفاده از دعوت‌نامه‌های ارائه‌شده در اپلیکیشن کلاب هاوس، می‌توان از توکن WRITE استفاده کرد. علاوه بر کاربرد به عنوان دعوتنامه، از این توکن می‌توان در فعالیت‌های حاکمیتی و رأی‌دهی نیز استفاده کرد.

چگونه می‌توان توکن WRITE دریافت کرد؟

تنها راه دریافت توکن WRITE این است که در مسابقه WRITE RACE که چهارشنبه هر هفته ساعت ۵ بعدازظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (ET) برگزار می‌شود شرکت کنید. در این مسابقه، به هر حسابی که آدرس اتریوم خود را به یک اکانت توییتری متصل می‌کند، ۰.۰۱ واحد WRITE یا ده رأی تعلق می‌گیرد. به ده نویسنده برتری که هر هفته بیشترین رأی را کسب کنند، یک واحد توکن WRITE اهدا می‌شود و به وسیله آن می‌توانند نوشته‌های خود را در پلتفرم میرور منتشر کنند.

اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم میرر

هدف پلتفرم میرور، ایجاد انقلابی در ابزارهای درآمدزایی برای نویسندگان و ایجاد ارزش مشترک برای آثار آنهاست و تنها مجموعه‌ای سرگرم‌کننده برای جامعه ارزهای دیجیتال نیست. هدف از این مقاله، ارائه آموزش لازم برای پیوستن به مسابقه WRITE RACE برای افرادی است که با پلتفرم‌های مبتنی بر اتریوم و وب ۳ آشنایی ندارند.

آموزش اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم میرر

دنیای وب 3.0 با کیف پول متامسک آغاز می‌شود. شما می‌توانید این کیف پول را از اینجا دانلود کنید. در حال حاضر، بهترین راه برای عضویت در پلتفرم میرور، استفاده از افزونه کیف پول متامسک در مرورگر گوگل کروم (Chrome) یا بریو (Brave) است.

پس از نصب موفقیت‌آمیز متامسک، حتماً عبارت بازیابی خود را در چندین مکان امن ذخیره کنید. در مرحله بعد، پس از واردکردن رمز عبور، بر روی گزینه connect wallet کلیک کنید تا پلتفرم Mirror.xyz را به آدرس متامسک خود متصل کنید.

اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم میرر

برای جلوگیری از فعالیت اسپمرها و مسائل امنیتی، پلتفرم میرور از شما می‌خواهد تا آدرس متامسک خود را در توییتر به اشتراک بگذارید. در صورتی که نمی‌خواهید آدرس اتریوم شما در کیف پول متامسک برای فعالیت در پلتفرم Mirror با آدرسی که برای فعالیت‌های دیگر از آن استفاده می‌کنید مرتبط باشد، می‌توانید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. به مثال زیر توجه کنید و مراحل را یکی پس از دیگری انجام دهید. در این مثال، حساب کاربری میرور با اکانت ConsenSys در توییتر مرتبط شده است.

اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم میرر

مطابق تصویر زیر، پس از کلیک بر روی Link Identity، متامسک از شما درخواست خواهد کرد تا پیامی را امضا (Sign) کنید.

اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم میرر Mirror.xyz

پس از امضای این پیام، به صورت خودکار یک پیام در حساب توییتری شما پست خواهد شد و با کلیک بر دکمه tweet، هویت شما در پلتفرم میرور تأیید خواهد شد.

اتصال کیف پول متامسک به پلتفرم Mirror.xyz

رأی‌گیری در Mirror.xyz چگونه انجام می‌شود؟

اکنون قسمت سخت کار پیش می‌آید؛ باید مردم را برای رأی دادن به شما متقاعد کنید. به شما هر هفته ۰.۰۱ واحد توکن WRITE معادل ۱۰ رأی داده می‌شود که به انتخاب خودتان می‌توانید آن را بین سایر کاندیداها یا خودتان تقسیم کنید. جالب است بدانید از آغاز رقابت‌ها در سال ۲۰۲۱، تاکنون ۱.۴۱ میلیون رأی بین ۷۱۵۱ کاندید تقسیم شده است.

در این پلتفرم قسمت‌هایی با عنوان «درباره چه چیزی می‌نویسید؟» یا «چه ایده‌ای را برای سرمایه‌گذاری در Mirror مطرح می‌کنید؟» وجود دارد که به شما در توزیع رأی‌هایتان میان افرادی که آنها را نمی‌شناسید و مایل به دنبال کردن آنها هستید، کمک می‌کند.

زمانی که در این پلتفرم شما به عنوان یک ناشر انتخاب شوید، به شما یک واحد توکن WRITE اعطا خواهد شد که قدرت رأی‌دهی‌تان را صد برابر خواهد کرد.

أی‌گیری در Mirror.xyz

با هر بار رأی‌دهی، کیف پول متامسک از شما درخواست می‌کند تا تراکنشی را امضا کنید تا شمارش رأی شما تأیید گردد.

نگاهی به محیط کاربری میرور

محیط کاربری پلتفرم Mirror بسیار ساده است و کار کردن با آن ساده‌تر از کار کردن با پنل‌های وب‌سایت مدیوم یا وب‌سایت‌های وردپرسی است. با این حال، نقطه قوت این پلتفرم ابزارهایی است که تیم توسعه آن در نیمه اول سال جاری به نویسندگان ارائه کرد.

محیط کاربری پلتفرم میرر

شبکه میرور از پروتکلی به نام زورا (Zora) استفاده می‌کند که با آن می‌توانید نوشته‌های خود را به عنوان یک توکن NFT منتشر کنید! علاوه بر این می‌توانید از ویژگی‌هایی چون به حراج گذاشتن یا ویرایش‌های زمان‌بندی‌شده استفاده و یک دوره عرضه و جمع‌آوری محدود را برای مجموعه‌های دیجیتال خود ایجاد کنید.

محیط کاربری پلتفرم میرر

یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این پلتفرم، تأمین سرمایه جمعی یا Crowdfund است که برای کاربران این امکان را فراهم می‌کند تا برای تأمین سرمایه یک ایده، در ازای توکنی خاص، اتریوم‌های خود را سپرده‌گذاری کنند. توکنی که این دسته از کاربران به عنوان حامی دریافت می‌کنند نشان‌دهنده حمایت آنهاست و می‌توانند از آن برای ایجاد یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) یا دسترسی به پاداش‌های بعدی از طریق انتشارات استفاده کنند.

کایل چایکا، نویسنده‌ای است که به کمک پلتفرم میرر و با ادغام ویژگی‌های گفته‌شده، نسخه‌ای محدود و زمان‌بندی‌شده از سه NFT را به فروش رساند تا بین افرادی که به انتشارات وی با نام Dirt کمک مالی انجام داده‌اند تقسیم کند. بین خریداران این NFT ها تعدادی توکن $DIRT-S1 به صورت ایردراپ تقسیم شد که در آینده از آنها می‌توانند برای دسترسی به سرور Discord یا خود انتشارات Dirt استفاده کنند.

محیط کاربری پلتفرم میرر

به گفته کایل، NFT ها می‌توانند خود را به عنوان یک ارز برای عضویت در پروژه‌های خاص مطرح کرده و ارتباط و تعامل مشتریان با یک برند را عمیق‌تر کنند.

سخن پایانی

بدون شک فروش آثار نویسندگان به عنوان توکن‌های غیرقابل‌معاوضه ایده‌ای است که به مرور مورد توجه بسیاری از کاربران قرار خواهد گرفت. Mirror.xyz به همراه توکن WRITE توانسته با فراهم نمودن بستری برای فروش نوشته‌ها به صورت NFT، محبوبیت زیادی کسب کند و این تازه آغاز کار است. با اتصال کیف پول متامسک به شبکه میرور، هر هفته به شما ۰.۰۱ واحد توکن WRITE معادل ده رأی داده خواهد شد که می‌توانید از آن برای انتخاب کاندیدای موردنظرتان استفاده کنید. همان‌طور که گفتیم این تازه آغاز کار است و بدون شک، مسیر پلتفرم میرر و توکن WRITE درخشان خواهد بود.

منبع
consensys

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا