اخبار کوتاه

اطلاعیه‌های تکمیلی صرافی‌های ایرانی در مورد آپدیت مرج اتریوم

تنها چند ساعت دیگر آپدیت مورد انتظار مرج اتریوم انجام می‌شود. صرافی‌های رمزارز در مورد برنامه‌هایی که برای مرج اتریوم دارند اطلاعیه‌هایی منتشر کرده‌اند و از تعلیق واریز و برداشت در شبکه اتریوم خبر داده‌اند. در این مطلب اطلاعیه صرافی‌های ایرانی در این خصوص به همراه سایر اطلاعیه‌ها گردآوری شده است.

صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا روزانه برنامه‌ها و کمپین‌های متنوعی را با ارائه محصولاتشان به کاربران خود عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب جزییات اطلاعیه‌های هر صرافی را جداگانه توضیح می‌دهیم. در انتهای این پست نیز جدولی از جدیدترین رمز ارزها و بازارهای متنوع ریالی و دلاری اضافه شده به صرافی‌ها آورده شده است.


این پست توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفا بازتاب اخبار صرافی‌های رمز ارز است.


صرافی تبدیل

 • صرافی تبدیل اعلام کرد واریز و برداشت ارز دیجیتال اتر را به مناسبت مرج متوقف می‌کند.

صرافی تبدیل اعلام کرد به دلیل آپدیت مرج اتریوم، فردا مورخ ۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ صبح امکان واریز و برداشت این ارز بر روی صرافی تبدیل به جهت اطمینان و جلوگیری از هرگونه مخاطرات احتمالی موقتا بسته خواهد شد و تا پایان زمان انجام این بروزرسانی ادامه خواهد داشت.

بعد از این به‌روز رسانی تغییری در مقدار و ارزش دارایی کاربران به وجود نخواهد آمد. درصورت به وجود آمدن فورک شبکه و ایجاد دارایی‌های جدید جزئیات وضعیت تخصیص ارز جدید و شرایط آن طی اطلاعیه‌های آتی اعلام می‌گردد.

 • صرافی تبدیل ارز دیجیتال بیبی دوج هدیه می‌دهد.

صرافی تبدیل اعلام کرد علاقمندان می‌توانند با عضویت در این صرافی و انجام اولین معامله ۵۰۰ میلیون ارز دیجیتال بیبی دوج جایزه بگیرند.

صرافی او ام پی فینکس

 • صرافی او‌ام‌پی فینکس اعلام کرد واریز و برداشت بر بستر ERC20 را به حالت تعلیق در می‌آورد.

صرافی اوام‌پی فینکس اعلام کرد با توجه به آغاز فاز دوم رویداد مرج اتریوم در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور)، واریز و برداشت اتر و توکن‌های ERC-20 از ساعت ۳ بامداد پنج‌شنبه ۲۴ شهریور در اوام‌پی‌فینکس موقتا متوقف خواهد شد.

در اطلاعیه صرافی اوام‌پی فینکس در مورد پشتیبانی از مرج اتریوم آمده است:

دو سناریو احتمالی پس از به‌روزرسانی به شرح زیر است:

اول: پس از مرج، هیچ توکن جدیدی ایجاد نمی شود؛

صرافی اوام‌پی‌فینکس نیز واریز/ برداشت را برای ETH و توکن های شبکه ERC-20 در اسرع وقت از حالت تعلیق خارج خواهد نمود. اطلاعیه مربوط به این سناریو نیز متعاقبا منتشر خواهد شد.

دوم: پس از مرج، زنجیره کنونی اتریوم، به دو زنجیره متفاوت تقسیم می‌شود که منجر به ایجاد توکن جدید خواهد شد؛

در این حالت از توکنی که دارای نماد ETH باشد برای زنجیره اثبات سهام اتریوم استفاده خواهد شد.

 • فن توکن ACM به بازار معاملات صرافی او ام پی فینکس اضافه شد.

صرافی او ام پی فینکس اعلام کرد توکن هواداری آ.ث.میلان‌ (ACM) به بازار معاملات اوام‌پی‌فینکس اضافه شده است و کاربران می‌توانند با استفاده از تومان یا تتر به معامله توکن ACM در صرافی اوام‌پی‌فینکس بپردازند.

اوام‌پی ‌فینکس اعلام کرد به مناسبت لیست شدن توکن‌های جدید، کاربران می‌توانند در تمامی بازارهای اوام‌پی‌فینکس به مدت ۷۲ ساعت بدون کارمزد معامله کنند.

صرافی ارز پایا

 • صرافی ارزپایا واریز و برداشت اتریوم و توکن‌های ERC20 را به مناسبت مرج اتریوم به حالت تعلیق در می‌آورد.

صرافی ارزپایا اعلام کرد به مناسبت آپدیت مرج اتریوم، واریز و برداشت اتریوم و توکن‌های ERC-20 (چین لینک (LINK)، مانا (MANA)، سندباکس (SAND)، اکسی اینفینیتی (AXS)، متیک (MATIC) و هگز (HEX)) از ساعت ۸ صبح فردا (۲۴ شهریور ۱۴۰۱) بسته می‌شود.

گفتنی است معاملات اتریوم و توکن‌های ERC-20 در پلتفرم ارزپایا همچنان ادامه خواهد داشت.

از سرگیری واریز و برداشت اتریوم و توکن‌های ERC-20 پس از انجام آپدیت و پایدار شدن شبکه اتریوم بوده و متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

صرافی نوبیتکس

 • صرافی نوبیتکس اعلام کرد واریز و برداشت اتریوم را به مناسبت مرج به حالت تعلیق در می‌آورد.

صرافی نوبیتکس اعلام کرد واریز و برداشت اتریوم از ۲ ساعت قبل از انجام مرج تا ۲ ساعت بعد از آن را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

همانطور که در «اختصاصی میهن بلاکچین؛ برنامه صرافی های ایرانی برای به‌روزرسانی مرج اتریوم چیست؟» خواندیم صرافی نوبیتکس قصد دارد در صورت ایجاد فورک، بر اساس اسکرین گرفته شده از دو ساعت قبل از مرج از دارایی اتریوم کاربران کوین شبکه‌های فورک شده را به آن‌ها اختصاص دهد.

 • صرافی نوبیتکس از عدم نمایش سرویس لایو چت بدون فیلترشکن خبر داد.

صرافی نوبیتکس اعلام کرد ویجت سرویس لایو چت (بستر مورد استفاده برای پشتیبانی آنلاین) در حال حاضر بدون فیلترشکن نمایش داده نمی‌شود. کاربران می‌توانند برای ارتباط با پشتیبانی چت آنلاین نوبیتکس، تا زمان رفع مشکل از سرویس‌های فیلترشکن معتبر استفاده کنند.
تیم فنی در حال پیگیری دلیل مشکل بوده و مراتب به اطلاع کاربران خواهد رسید.

صرافی والکس

 • صرافی والکس امکان واریز و برداشت روی شبکه‌ی ERC-20 را از ساعت ۲ بامداد متوقف می‌کند.

صرافی والکس اعلام کرد فرآیند مرج اتریوم حدود ساعت ۴:۳۰ بامداد روز ۲۴ شهریور به وقت تهران آغاز می‌شود.
‌انجام تراکنش در جریان این فرآیند به احتمال بسیار زیاد باعث از دست رفتن دارایی کاربران می‌شود. برای جلوگیری از بروز اشتباه و انجام تراکنش در زمان مرج، امکان واریز و برداشت روی شبکه‌ی ERC-20 از ساعت ۲ بامداد متوقف می‌شود.

‌پس از پایان مرج و پایدار شدن شبکه، واریز و برداشت به حالت عادی باز خواهد گشت. همچنین با توجه به احتمال فورک شدن دارایی‌ها، در صورت امکان، توکن فورک‌ شده در آینده توسط والکس پشتیبانی خواهد شد.
‌کاربرانی که شرایط دریافت توکن جدید را داشته باشند به نسبت یک در مقابل یک دارایی جدید دریافت می‌کنند.

برای مشاهده بهترین قیمت خرید و فروش رمز ارزها در صرافی‌های ایرانی به این صفحه مراجعه کنید: مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

صرافی بایننس

 • صرافی بایننس از اضافه شدن رمزارزهای لوناکلاسیک و UST کلاسیک به سرویس تبدیل سریع خود (Binance Convert) خبر داد.
 • صرافی بایننس واریز و برداشت ERC20 را به مناسبت مرج اتریوم به حالت تعلیق در می‌آورد.

صرافی بایننس اعلام کرد زمان تخمینی کنونی برای مرج اتریوم ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ ساعت ۰۱:۳۰ به وقت جهانی مصادف با ۲۴ شهریور ساعت ۰۶:۰۰ به وقت ایران است. واریز و برداشت برای شبکه اتریوم (ERC-20) یک ساعت قبل از مرج، تقریبا از ۱۵ سپتامبر ساعت ۰۰:۳۰ به وقت جهانی مصادف با ۲۴ شهریور ساعت ۰۵:۰۰ به حالت تعلیق در می‌آید. این یک زمان تخمینی است و بسته به اینکه شبکه چه زمانی به سختی ترمینال کل ۵۸۷٬۵۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ رسیده باشد، ممکن است تغییر کند.

در صورت فورک زنجیره (سناریو B)، شبکه اصلی اثبات کار (PoW) اتریوم و توکن فورک شده آن نماد «ETHW» را خواهد داشت.

اگر زنجیره ETHW ادامه پیدا کند، بایننس تمام الزامات فنی مربوط به همه کاربرانی که ETH و WETH را در حساب‌های بایننس خود دارند رسیدگی می‌کند و توکن فورک شده (ETHW) را به حساب‌های بایننس کاربران واجد شرایط با نسبت ۱:۱ اعتبار می‌دهد. امکان برداشت ETHW نیز در تاریخ بعدی در دسترس خواهد بود.

صرافی بایننس اعلام کرد واریز و برداشت اتریوم رپد شده (WETH) در ERC20 از تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۲ ساعت ۰۰:۰۰ به وقت جهانی مصادف با ۲۳ شهریور ساعت ۰۴:۳۰ به وقت ایران به حالت تعلیق در آمد.

هرگونه واریز WETH در شبکه اتریوم (ERC-20) در این دوره به حساب‌های بایننس کاربران واریز نخواهد شد و کاربران واجد شرایط توزیع توکن فورک شده در صورت تقسیم زنجیره نخواهند بود (سناریو B).

پس از تکمیل مرج و پایداری شبکه، واریز و برداشت‌ برای WETH بازگشایی می‌شود. برای مطالعه جزئيات بیشتر اطلاعیه صرافی بایننس را مطالعه کنید.

صرافی کوکوین

 • صرافی کوکوین سرویس‌های واریز و برداشت توکن‌های ERC20 شبکه اتریوم را به طور موقت بست.

صرافی کوکوین اعلام کرد به منظور آماده شدن برای مرج اتریوم، خدمات واریز و برداشت را برای زنجیره اتریوم (ERC 20) در ساعت ۰۱:۳۰ روز ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ به حالت تعلیق در می‌آورد.

 • صرافی کوکوین سرویس سپرده LITMUS را برای لایتنتری (LIT) باز کرد.

صرافی کوکوین سرویس سپرده LITMUS را برای لایتنتری (LIT) باز کرده است. کاربران می‌توانند صفحه سپرده حساب اصلی دارایی‌ها را بررسی کرده و شبکه لایتنتری (LITMUS) را برای تراکنش‌ها انتخاب کنند.

 • صرافی کوکوین اعلام کرد خدمات برداشت شبکه BEP20 برای پیکاستر (Pikaster) را باز می‌کند.

صرافی کوکوین اعلام کرد خدمات استقراض و وام اتر را به مناسبت مرج در کراس مارجین و isolated margin به حالت تعلیق در می‌آورد. برای مطالعه بیشتر در این مورد اطلاعیه کوکوین را ببینید.

 • صرافی کوکوین سرویس‌های واریز و برداشت توکن‌های شبکه اصلی IOST را به طور موقت بست.

صرافی کوکوین اعلام کرد به دلیل ارتقا شبکه، برای ایمنی حساب و دارایی‌های کاربران، خدمات واریز و برداشت را برای توکن‌های شبکه اصلی IOST در ساعت ۰۳:۰۰ روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۷ شهریور ۱۴۰۱) به حالت تعلیق در می‌آورد.

 • صرافی کوکوین سرویس‌ واریز توکن‌های شبکه اصلی دیکرد (DCR) را به طور موقت بست.

صرافی کوکوین سرویس‌ واریز توکن‌های شبکه Divi دارای توکن DCR را بازگشایی کرد.

صرافی هوبی

 • صرافی هوبی از همکاری با شهر بوسان برای توسعه بلاکچین خبر داد.

صرافی هوبی خبر داد قراردادی را با شهر بوسان امضا کرد تا به رشد صنعت بلاک چین این شهر کمک کند. این شرکت گفت متعهد به تحقیق و توسعه، فناوری و حمایت مالی از صرافی ارز دیجیتال بوسان و همچنین کمک به جذب استعدادهای جهانی بلاک چین است.

 • صرافی هوبی از همکاری با بروکر مارکت داینامیکس (Market Dynamics) خبر داد.

صرافی هوبی اعلام کرد کاربران این صرافی می‌توانند با استفاده از Market Dynamics استراتژی‌های معاملاتی کاملا خودکار خود را بسازند و با استفاده از API در Huobi ترید کنند.

صرافی بای بیت (By bit)

 • امکان استیکینگ ارز دیجیتال GSTS در صرافی بای بیت فراهم شد.
 • امکان معاملات P2P ارز دیجیتال USDCدر صرافی بای بیت فراهم شد.

صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap)

 • در توکن‌سوزی هفتگی صرافی پنکیک سواپ، ۷٬۰۶۰٬۳۶۷ توکن کیک به ارزش ۳۲ میلیون دلار سوزانده شد.

صرافی اوکی اکس (OkX)

 • صرافی اوکی اکس از پایان مهاجرت ICT و توزیع توکن جدید بین کاربران خبر داد.

صرافی اوکی اکس اعلام کرد توکن ICT را بین همه کاربران واجد شرایط به نسبت ۱ به ۱۰ توزیع کرده است. دارایی‌های ITC کاربران از مسیر «Assets-My Assets-Funding Account-Untradable assets» قابل مشاهده هستند.

صرافی گیت (Gate.io)

 • صرافی گیت اعلام کرد معاملات ارز دیجیتال Moon از سرگرفته شده است.
 • صرافی گیت از ارتقا شبکه ایاس (EOS) پشتیبانی می‌کند.

صرافی گیت اعلام کرد شبکه ایاس یک ارتقای اجماع برنامه‌ریزی شده به Leap 3.1 را برای تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۲ (۳۰ شهریور) انجام خواهد داد. Gate.io سپرده‌ها و برداشت‌های شبکه EOS را در طول این فرآیند به حالت تعلیق در می‌آورد. پس از این ارتقا، سپرده‌ها و برداشت‌ها در اسرع وقت از سر گرفته می‌شود. معامله ایاس تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

کاربران ایرانی توجه داشته باشند به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد، هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد لذا اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما می باشد. پس احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران در این صرافی‌ها وجود دارد. توصیه می‌شود از این صرافی‌ها با احراز هویت ایرانی استفاده نکنید.

رمز ارزها و بازارهای معاملاتی زیر به لیست سرویس‌های صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال حذف و اضافه شده‌اند:

صرافیرمز ارز جدیدبازار اسپاتبازار مارجینرمزارزهای حذف شده
او ام پی فینکسACMبازار داخلی
BybitSWEATSWEAT/USDT
بایننس(Cross Margin) LOOM
(Cross Margin) LUNA
(Cross Margin) PHB
(Isolated Margin) LOOM
(Isolated Margin) PHB
ALICE/BIDR
AVAX/BIDR
DATA/ETH
GHST/ETH
MANA/BIDR
RARE/BNB
VOXEL/ETH
کوینکسSWEATSWEAT/USDT
هوبیIPV
MMF
SWEAT
IPV/USDT
MMF/USDT
SWEAT/USDT
گیت
کوکوینSWEAT
hiODBS
CMP
SWEAT/USDT
hiODBS/USDT
CMP
okxSWEAT
LING
SWEAT/USDT
LING/USDT
FTXSWEATSWEAT/USDTRVN
 • کدام صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی اعلام کرده‌اند واریز و برداشت شبکه ERC20 را به مناسبت مرج تعلیق می‌کنند؟

صرافی‌های تبدیل، نوبیتکس، والکس، او‌ام‌پی‌فینکس اعلام کرده‌اند به مناسبت آپدیت مرج اتریوم واریز و برداشت از شبکه ERC20 را تعلیق می‌کنند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا