متوسط کریپتو پدیا

سرنیتی شیلد چیست؟ انتقال دارایی‌ها به وارثان خود از طریق Serenity Shield

امروزه با رشد روزافزون دارایی‌های دیجیتال و پذیرش آن‌ها توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال به یکی از روش‌های مدرن و فراگیر در دنیای اقتصاد تبدیل شده است. با این حال در این حوزه نیز گاهی اوقات اتفاقات ناخواسته‌ای مانند فراموشی رمز یا عبارت بازیابی کیف پول ارز دیجیتال، دردسرهای شخصی یا مرگ برای سرمایه‌گذاران رخ می‌دهد. برای حفظ امنیت دارایی‌های دیجیتال در چنین شریطی، سیستم امنیتی سرنیتی شییلد (Serenity Shield) ساخته شده است. در این مقاله از میهن بلاکچین می‌خوانید که سرنیتی شیلد چیست و چه کاربردهایی در حوزه امنیت ارز دیجیتال دارد.

سرنیتی شیلد چیست؟

سرنیتی شیلد چیست؟

سالانه به‌علت اتفاقاتی مانند مرگ یا مشکلات دیگری که برای دارندگان ارزهای دیجیتال می‌افتد، میلیاردها دلار سرمایه در کیف پول‌های سخت‌افزاری از دست می‌رود و تا زمانی که راه‌حلی برای این مشکل ارائه نشود، نتایج ناخوشایند آن همچنان ادامه خواهد داشت. ارزهای رمزنگاری شده در کنار فرصت‌های منحصربه‌فردی که برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند، ریسک‌های مختلفی نیز دارند. مدیریت این ریسک‌ها یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید توسط سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه انجام شود.

از طریق راهکار سرنیتی شیلد، دارایی‌های دیجیتال یک فرد در هنگام مرگ او برای همیشه از بین نمی‌رود و به گیرندگان یا وارثان انتخابی او منتقل می‌شود. Serenity Shield اولین راهکار فناوری هویت غیرمتمرکز (DID) بر بستر بلاک چین است که در شرایطی مانند مرگ یا اتفاقات ناگهانی برای یک فرد، امکان بازیابی دارایی‌های دیجیتال او را برای نزدیکان او فراهم می‌کند.

Serenity Shield چه راهکاری ارائه می‌دهد؟

Serenity Shield راهکار

ارزهای دیجیتال معمولا به شیوه‌های مختلفی مانند اسناد کاغذی، کیف پول‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری یا در صرافی‌های متمرکز نگهداری می‌شوند. با این حال، برخی از معایب و آسیب‌پذیری‌های این روش‌های سنتی ممکن است منجر به قفل‌شدن دارایی‌ها یا از دست‌رفتن آن‌ها شود.

از آنجایی‌که صرافی‌های متمرکز مالکیت مستقیم سرمایه را به کاربران نمی‌دهند، کاربران مجبورند حضانت دارایی‌های دیجیتال باارزش خود را به دست یک ارائه‌دهنده فضای ذخیره‌سازی متمرکز بسپارند. سرنیتی شیلد با ارائه یک راهکار کاملا غیرمتمرکز و رمزنگاری‌شده برای انتقال دارایی‌ها به یک وارث، این مشکل را حل می‌کند.

روش نوینی برای دسترسی به دارایی‌های دیجیتال

Serenity Shield امکان مالکیت کامل بر دارایی‌های دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند و با ارائه یک راهکار منحصربه‌فرد، باعث آرامش خاطر کاربران می‌شود. این راهکار که بر بستر بلاکچین ساخته شده است، از امنیت تغییرناپذیر قراردادهای هوشمند و یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) کاربرمحور که به صورت حرفه‌ای طراحی شده است، استفاده می‌کند.

تمام اطلاعات مهم شما در یک گاوصندوق مجازی و بسیار امن به نام استرانگ باکس (StrongBox) که فقط شما مالک آن هستید، ذخیره می‌شود.

مزیت هویت غیرمتمرکز (DID)

برای ورود کاربران از فناوری هویت غیرمتمرکز (DID) و برای فعال‌سازی قابلیت استرانگ باکس، از کلیدهای توکن‌ بی‌همتا (NFT) استفاده می‌شود. به‌وسیله این رویکرد، کاربر می‌تواند اطلاعات ورود به حساب‌های ارز دیجیتال خود را در مکان امن تنظیم، ذخیره و نگه‌داری کند.

کاربران می‌توانند طرح به ارث رسیدن دارایی‌های خود برای ذی‌نفعان را طراحی کنند و کلمه‌های بازیابی و کلیدهای دیجیتال خود را در بلاکچین امن نگه‌ دارند.

احراز هویت توسط سرنیتی ولت (Serenity Wallet) که یک کیف پول شبکه سکرت (Secret Network) بر بستر پلتفرم Web3Auth است، انجام می‌شود. در این فناوری از مکانیسم‌های احراز هویت غیرمتمرکز چندعاملی استفاده می‌شود، که کاربران می‌توانند از طریق آن به سیستم‌های احراز هویت امن مانند Single Sign-On (SSO) دسترسی داشته باشند و از آن برای شبکه‌های اجتماعی، فرایندهای بدون رمز عبور و دستگاه‌های بایومتریک استفاده کنند.

این پلتفرم به‌وسیله قابلیت‌های شبکه سکرت و سرنیتی ولت، راهکاری را ارائه می‌دهد که کاربر بتواند در هر زمان، تنها مالک و صاحب اطلاعات خود باشد.

سرنیتی شیلد چگونه کار می‌کند؟

نحوه کار سرنیتی شیلد

شبکه سکرت، بلاک چینی است که اکثر قراردادهای هوشمند بر بستر آن نوشته می‌شوند. این شبکه، امنیت، شفافیت و ویژگی‌های حریم خصوصی را که برای سرنیتی شیلد ضروری است، در خود دارد.

تراکنش‌های قرارداد هوشمند به صورت رمزگذاری‌شده از یک کلاینت به یک نود تاییدکننده که در یک محیط سخت‌افزاری حفاظت‌شده نگه‌داری می‌شود، ارسال می‌شوند. به همین خاطر، حریم خصوصی و ویژگی‌های امنیتی در این پلتفرم تضمین می‌شوند.

پلتفرم سرنیتی شیلد، استرانگ باکس کاربر را با استفاده از ترکیب الگوریتم رمزگذاری Shamir’s Secret Sharing (SSS) و استاندارد توکن بی‌همتا، ذخیره می‌کند. هر استرانگ باکس، رمز‌گذاری می‌شود و به ۳ کلید دیجیتال NFT تبدیل می‌شود؛ برای رمزگشایی استرانگ باکس به ۲ کلید نیاز خواهد بود.

برای جلوگیری از پخش اطلاعات مهم از طریق کانال‌های عمومی، این فرآیند رمزگذاری در مرورگر کاربر انجام می‌شود. در این صورت، هیچ یک از دارندگان سه NFT، نمی‌توانند استرانگ‌باکس را به طور کامل بازگشایی کنند؛ زیرا باید ۲ کلید دیجیتال دیگر را نیز داشته باشند.

قوانین فعال‌سازی نیز از قبل تنظیم خواهد شد. قوانین فعالسازی، همان تنظیماتی هستند که کاربر در هنگام ساخت Strong Box تعیین می‌کند. این قوانین به‌عنوان یک ماژول توسعه‌یافته عمل خواهند کرد که با استفاده از ترکیب فناوری‌هایی مثل خواندن تراکنش‌ها از بلاکچین، درخواست پاسخ یا احراز هویت از طریق برنامه غیرمتمرکز سرنیتی شیلد، مدت‌زمان غیرفعال بودن مالک حساب را خواهد ‌داد.

نحوه کار استرانگ باکس

از طریق این برنامه‌ غیرمتمرکز کاربرمحور و ساده، از هر جای دنیا می‌توانید به آن وارد شوید، یک استرانگ باکس جدید ایجاد کنید یا یک Strong Box قدیمی را اصلاح کنید. در صورت از دست ‌رفتن اطلاعات مهم، کاربر می‌تواند از این سیستم برای بازیابی داده‌ها استفاده کند و در مواقع تصادفات یا مرگ، کاربر می‌تواند مالکیت داده‌ها را به کاربران دیگر از جمله وارثان منتقل کند.

در طی این فرایند، تمام اطلاعات حساس به‌طور کامل رمزگذاری شده و به ۳ کلید NFT منحصربه‌فرد تبدیل خواهند شد. ۲ تا از این کلیدها به مالک و وارث آن‌ها داده خواهد شد و کلید سوم در قرارداد هوشمند سرنیتی شیلد قفل خواهد شد.

همانطور که قبل‌تر اشاره شد، کل فرایند احراز هویت توسط سرنیتی ولت انجام خواهد گرفت. در نتیجه، راهکار تک مالکیتی سرنیتی شییلد یک سیستم امنیتی جامع برای حفاظت از دارایی‌های دیجیتال است.

توکن سرنیتی شیلد چیست؟

توکن پلتفرم سرنیتی شییلد، SERSH است که برای دسترسی به اطلاعات مهم از استرانگ باکس یک کاربر استفاده می‌شود.

SERSH یک توکن ضدتورمی مبتنی بر استاندارد SLP سولانا است؛ درنتیجه سرعت شبکه بالا و کارمزد کمی دارد.

با Serenity Shield امن بمانید

با توجه به رشد روزافزون پذیرش ارزهای دیجیتال، سرنیتی شیلد یک راهکار غیرمتمرکز جامع برای انتقال امن داده‌های مهم و حساس به وارثان است.

این پلتفرم دارای یک برنامه غیرمتمرکز است که در هنگام وقوع اتفاقات ناخواسته، ارزهای دیجیتال کاربران را امن نگه می‌دارد. برنامه متمرکز به شیوه‌ای طراحی‌ شده است که همانند اپلیکیشن‌های وب ۲ مانند فیسبوک و توییتر، استفاده از فناوری آن آسان است؛ اما به گونه‌ای از اطلاعات کاربر حفاظت می‌شود که تنها خود کاربر یا وارثانش امکان دسترسی به آن‌ها را دارند.

به لطف الگوریتم SSS، هر حمله‌ای با رمزنگاری خنثی می‌شود. مجرمان حوزه ارز دیجیتال، حتی اگر به صورت گروهی حمله کنند، به هیچ وجه نمی‌توانند اطلاعات کاربر را به دست بیاورند.

برای تایید امنیت و یکپارچگی تمام محصولات و سرویس‌های سرنیتی شیلد، در وبسایت و برنامه‌ غیرمتمرکز تست‌های نفوذ و آسیب‌پذیری انجام خواهد شد.

همچنین، یک برنامه پاداش‌دهی برای شناسایی باگ تدارک دیده شده است تا هکرهای کلاه سفید باگ‌ها و آسیب‌پذیری را شناسایی کرده و به افزایش امنیت پروژه کمک کنند.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
سرنیتی شیلید چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

سرنیتی شیلید پروتکلی غیرمتمرکز و رمزنگاری‌شده با استفاده شبکه سیکرت است که برای انتفال دارایی افراد پس از مرگشان به وراثشان استفاده می‌شود و جلوی از دست رفتن دارایی افراد را در چنین شرایطی می‌گیرد.

توکن سرینیتی شیلید چه کاربردی دارد؟

توکن SERSH برای دسترسی به اطلاعات مهم یک کاربر استفاده می‌شود.

جمع‌بندی

سیستم امنیتی سرنیتی شیلد، یک سیستم جامع و کارآمد برای حفاظت از ارزهای دیجیتال و دسترسی امن به آن‌هاست. در هنگام وقوع اتفاقات ناخواسته‌ای مانند تصادفات و مرگ، می‌توانید با استفاده از سرنیتی شیلد دارایی‌های خود را به وارثانتان انتقال دهید. در این مقاله به این موضوع پرداختیم که سرنیتی شیلد چیست، چه ویژگی‌ها و کاربردهایی دارد و نحوه کارکرد آن به چه صورت است. نظر شما درباره Serenity Shield چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
blockonomi

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا