کریپتو پدیا

شبکه اجتماعی UHIVE چیست؟ فضایی که به حریم خصوصی شما احترام می‌گذارد!

این روزها تعداد شبکه‌های اجتماعی مدام در حال افزایش است و مزیت‌های آنها نسبت به یکدیگر است که تعیین می‌کند افراد کدامیک را به عنوان پلتفرم مورد علاقه خود انتخاب می‌کنند. طی سالهای اخیر مواردی مثل سوءاستفاده و به سرقت رفتن اطلاعات شخصی، هویت افراد و عکس‌های به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی باعث کاهش محبوبیت پلتفرم‌های زیادی شده است. اما در میان شبکه‌هایی که موفق شدند ناشناس بودن را به عنوان وجه تمایز خود ارائه کنند و قابلیت‌های متفاوتی در اختیار کاربران قرار بدهند، برنده میدان بوده‌اند. شبکه اجتماعی UHIVE یکی از این پلتفرم‌های متمایز است. به زبان ساده، UHIVE یک شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین است که روانشناسی انسان را با تکنولوژی بلاک چین ترکیب کرده تا یک تجربه کاربری جدید و منحصر به فرد را در اختیار کاربران قرار بدهد. اکوسیستم این شبکه اجتماعی حول محور توکن‌های UHIVE می‌گردد که به دست آوردن آنها نیازمند فعالیت مداوم در این پلتفرم است. در این مطلب قصد داریم بخش‌های مختلف این پلتفرم را مورد بررسی قرار بدهیم و ببینیم چه مواردی باعث متمایز بودن UHIVE در میان کاربران هستند. در ادامه با ما همراه باشید.

شبکه اجتماعی UHIVE دقیقا چه چیزی است؟

UHIVE

پلتفرم UHIVE یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی است که قصد دارد با قرار دادن حریم خصوصی کاربر در مرکز کار خود، بازپرداخت سهم قابل توجهی از درآمد و معرفی یک تجربه کاربری کاملا جدید از کشف محتوا، تحولی واقعی برای افراد ایجاد کند. در این اپلیکیشن این انتخاب به کاربران داده می‌شود که به صورت عمومی باهم ارتباط برقرار کنند و یا یک هویت جدید انتخاب کنند و به طور ناشناس در یک دنیای آزاد کاملا خصوصی، با یکدیگر تعامل کنند. مدل به اشتراک گذاری درآمد در شبکه اجتماعی UHIVE به صورت پاداش دادن به کاربرانی که با ایجاد محتوا برای این پلتفرم درصد قابل توجهی درآمد کسب می‌کنند اجرا می‌شود. از طرف دیگر، هدف این پلتفرم ایجاد یک اجتماع قوی از مردم و بازگرداندن قدرت به آنهاست.

دانلود اپلیکشن UHIVE برای گوشی‌های اندروید و آیفون امکان‌پذیر است و شما با نصب آن می‌توانید به حدود ۱۰۰.۰۰۰ کاربر دیگری که به طور فعال در این پلتفرم حضور دارند ملحق شوید.

در ادامه امکانات مختلف این پلتفرم را باهم بررسی می‌کنیم.

Space شخصی شما در شبکه اجتماعی UHIVE

می‌توان گفت Space ماهیت اصلی شبکه اجتماعی UHIVE را تشکیل می‌دهد. Space در این پلتفرم درواقع همان پروفایل شماست که دو نوع دارد:  شخصی و کاری. اگر تصمیم بگیرید یک Space شخصی برای خود بسازید، قادر خواهید بود افکار خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، ایده‌های جدید منتشر کنید و با افراد جدید آشنا شوید. اگر می‌خواهید کسب و کار خود را از طریق UHIVE به دیگران معرفی کنید، می‌توانید یک Space کاری بسازید و از حمایت پلتفرم UHIVE برای ایجاد راه‌های جدید جذب افراد به سمت بیزنس خود بهره ببرید.

شاید بگویید تا به اینجای کار، شبکه اجتماعی UHIVE قابلیت جدیدی برای ارائه ندارد؛ ولی Space به همینجا ختم نمی‌شود! جالب است بدانید هر Space یک لوکیشن واقعی در دنیای مجازی دارد و به شکل قابل ملاحظه‌ای ارزش گذاری می‌شود. فاکتورهای متعددی روی ارزش Space شما تاثیرگذار خواهند بود؛ فاکتورهایی مانند: تعداد و کیفیت Spaceهای اطراف شما، شهرت Space شما، ترافیکی که به خود جذب می‌کنید و… بعد از ثبت نام در این پلتفرم، وارد دنیایی می‌شوید که شامل ۲۶ علاقه‌مندی مختلف است و شما می‌توانید Space‌ خود را به عنوان زیرمجموعه‌ای از علاقه‌مندی خود ایجاد کنید. شما این فرصت را دارید که در هرکدام از این دسته‌بندی‌ها، یک Space رایگان ایجاد کنید. اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید با استفاده از توکن‌های UHIVE خود، Spaceهای بیشتری در هر بخش علاقه‌مندی خریداری کنید. بعدا شما قادر خواهید بود Spaceهای خود را بر اساس لوکیشن مجازی، سطح تعامل آنها و… به فروش برسانید و یا اجاره بدهید.

توکن UHIVE

توکن UHIVE توکن اختصاصی شبکه اجتماعی UHIVE است. این توکن‌ها روی بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند و به گفته سازندگان پلتفرم، به زودی برای قدرت دادن به تراکنش‌های شبکه از آنها استفاده خواهد شد. پس از ایجاد شدن این امکان، شما قادر خواهید بود با استفاده از این توکن‌ها، کالاها و سرویس‌های مورد نظر خود را خریداری کنید.

توکن‌های UHIVE ارزش پولی دارند؛ یعنی امکان خرید آنها از طریق وبسایت و اپلیکیشن فراهم شده است. سازندگان این پلتفرم اعلام کرده‌اند که قصد دارند در آینده امکانی ایجاد کنند که این توکن وارد صرافی‌های معتبر ارزهای دیجیتال شود و قابل مبادله با ارز فیات و یا ارزهای دیجیتال باشد. در حال حاضر تفاوت توکن UHIVE با دیگر توکن‌های دیجیتالی این است که این توکن تنها توکن پذیرفته شده در شبکه اجتماعی UHIVE است؛ یعنی شما برای خرید کالا و خدمات، ترویج دادن محتوای خود، خرید Spaceها و… فقط می‌توانید از این توکن استفاده کنید.

تهیه توکن‌های UHIVE در حال حاضر از طریق وبسایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی UHIVR امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق روش‌های پرداخت متعددی مانند PayPal و GooglePay توکن‌ خریداری کنید. البته این امکان هم وجود دارد که با ایجاد محتوای باکیفیت در Spaceهای خود، توکن UHIVE به دست بیاورید. محتوای شما هرچه جذاب‌تر و درگیرکننده‌تر باشد، توکن‌های بیشتری دریافت خواهید کرد!

در حال حاضر ارزش هر ۳۳۳ توکن UHIVE یک دلار است. منبع این توکن‌ها محدود است و تمامی آنها به بخش Space Index این شبکه متصل هستند و از طریق این بخش می‌توانید تمام تراکنش‌های شبکه را به صورت زنده مشاهده کنید.

برای نگهداری توکن‌های UHIVE دو راه در پیش رو دارید. با ساخت اکانت در شبکه اجتماعی UHIVE، به طور خودکار صاحب یک کیف پول دیجیتالی می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید توکن‌های خود را ذخیره کنید. روش جایگزینی هم برای این کار وجود دارد. از آنجایی که توکن‌های UHIVE روی بلاک چین ERC-20 اتریوم ساخته شده‌اند، می‌توانید توکن‌های خود را به هر کیف پولی که از توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند منتقل کنید.

دنیای آزاد شبکه اجتماعی UHIVE

در شبکه اجتماعی UHIVE حرف از مفهومی به نام دنیای آزاد (Free World) به میان می‌آید. به گفته سازندگان این پلتفرم، دنیای آزاد قصد دارد ارتباطات خود را در یک دنیای خالی از قضاوت بسازد. هدف این شبکه اجتماعی ایجاد فضایی برای بیان آزادانه ایده‌ها، ترس‌ها، خشم‌ها، تنفرها و… است. ترس از قضاوت شدن به خاطر  افکار شخصی در شبکه‌های اجتماعی مختلف باعث شده تا افراد معمولا نتوانند به طور آزادانه و بدون ترس افکار خود را بیان کنند. سازندگان این شبکه اجتماعی باور دارند که کسی نباید به خاطر هویت خود و مکانی که در آن زندگی می‌کند، از حضور در جوامع مجازی و حقیقی محروم شود.

واقعیت مجازی UHIVE

شبکه اجتماعی UHIVE با باور به بهبود بی‌پایان، از همان روز اول واقعیت مجازی را وارد اپلیکیشن خود کرد. سازندگان این شبکه اجتماعی عقیده دارند واقعیت مجازی باعث به وجود آمدن همدلی، نوع‌دوستی و درک بیشتر در یک پلتفرم اجتماعی می‌شود. ویژگی‌هایی که در حال حاضر در هیچ شبکه اجتماعی پیدا نمی‌شوند. واقعیت مجازی نه تنها باعث ایجاد ارتباطات انسانی والاتر می‌شود، بلکه این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا به شکلی کاملا جدید و متفاوت با محتوای این شبکه ارتباط برقرار کنند.

وایت پیپر شبکه اجتماعی UHIVE

در وایت پیپر ۵۷ صفحه‌ای منتشر شده توسط تیم پروژه، به جزئی‌ترین نکات ممکن اشاره شده که لیست کردن تمامی آنها در اینجا امکان‌پذیر نیست. بنابراین فقط به ذکر نکات مهم و قابل توجه اکتفا می‌کنیم:

  • UHIVE یک شبکه اجتماعی است که بعد کاملا جدیدی از شبکه‌سازی اجتماعی را معرفی می‌کند و به شما اجازه می‌دهد چیزهایی کاملا جدید تجربه کنید و راه‌هایی جدید برای بیان خود و اینکه واقعا می‌خواهید چه کسی باشید کشف کنید. این شبکه اجتماعی طی چند مرحله، یک اقتصاد دیجیتالی جامع پیاده‌سازی خواهد کرد تا به کاربران اجازه دهد به قابلیت‌های متعدد شبکه اجتماعی UHIVE دسترسی داشته باشند.
  • ۳۰ درصد از درآمدهای تبلیغات به شکل توکن‌های UHIVE با کاربران به اشتراک گذاشته خواهد شد.
  • چشم‌انداز ما این است که تجربه کاربری را از نو بسازیم و تبدیل به برجسته‌ترین شبکه اجتماعی سرتاسر جهان شویم.
  • پلتفرم نوآورانه UHIVE این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا Space خود که به عنوان «پروفایل شخصی» شناخته می‌شود را با یک لوکیشن دیجیتالی در دنیایی از Spaceهای بی‌نهایت، ساخته و به نمایش دربیاورند.
  • شبکه اجتماعی UHIVE از دو دنیا تشکیل شده است: دنیای متمدن و دنیای آزاد.

جمع بندی

وعده‌های سازندگان شبکه اجتماعی UHIVE وعده‌های بسیار جذابی به نظر می‌رسند. قابلیت اظهار عقیده در یک شبکه اجتماعی بدون ترس از برملا شدن هویت شخصی و گرفتاری به خاطر عقاید شخصی، حقیقتا قابلیت شگفت‌انگیزی است. البته فراموش نکنید تمام نکات گفته شده در این مطلب، نکاتی از زبان سازندگان این پلتفرم بود و این نوشته نباید به هیچ عنوان تائید حرفهای گفته شده توسط این افراد در نظر گرفته شود. اگر تجربه کار با این پلتفرم را دارید، لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

منبع
UHIVE

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا