مقالات

تبلیغات در آینده چگونه هستند؟ kind Ads رقیب گوگل و فیسبوک!

تبلیغات از زمان تبلیغات تلویزیونی سیاه و سفید و اخبار رادیویی تغییر بسیاری کرده اند. دیگر نیاز نیست که تبلیغ کنندگان برای دستیابی به مخاطبان خود به صفحات پشتی روزنامه ها و بیلبوردهای تبلیغاتی تکیه کنند. اینترنت بازی را تغییر داده و بسیاری از روش ها و تاکتیک های تبلیغاتی جدید را معرفی کرده است. اینترنت به سرعت تغییر می کند. تبلیغاتی که تاهمین چند سال پیش مؤثر و رایج بودند، اکنون آزار دهنده هستند.

در نظرسنجی شرکت کانتار میلوارد براون، ۷۱ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که تبلیغات نسبت به سه سال پیش بیشتر آزار دهنده هستند. مردم از رویکردهای تبلیغاتی که تا چند سال پیش خوب کار می کردند خسته شده اند.

از آنجا که اینترنت به سرعت در حال تکامل است  سؤال بزرگی که مطرح می شود این است که تبلیغات در آینده چگونه خواهد بود؟ عوامل جدیدی که  جایگزین رویکردهای فعلی بازاریابی می شوند چه هستند؟

شاید نیاز به فکر کردن نباشد. در سالهای اخیر شاهد ظهور رویکردهای جدید و مبتنی بر بلاک چین در بازاریابی دیجیتال هستیم که بسیاری از مشکلات فعلی را برطرف می کند. Kind Ads یکی از پلتفرم های پیشرو در این زمینه است که به دنبال جایگزین کردن سلسله مراتب متمرکز با مدل غیر متمرکز آنها است. امروزه بخش اعظمی از بازاریابی آنلاین توسط شرکت های غول پیکر مانند فیسبوک و گوگل اداره می شود. این شرکت ها با واسطه گری بین ناشران محتوا و تبلیغ کننده، قدرت زیادی بدست آورده اند و هر دو طرف معامله را وادار می کنند بخش مهمی از سود خود را با آنها بدهند.

در اینجا به برتری های پلتفرم Kind Ads می پردازیم:

همه برنده هستند!

رویکرد شخص ثالث اشکالاتی دارد. به عنوان مثال، منجر به تبلیغات ضعیف می شود. تعریف فیسبوک از یک تبلیغ موفق کاملاً با معیار های یک تبلیغ کننده یا یک کاربر تفاوت دارد. نتیجه این است که ما به جای تبلیغات مرتبط، با تبلیغاتی که طرفدار الگوریتم های فیسبوک و گوگل هستند بمباران می شویم.

در عوض، ads Kind ، از یک سیستم مبتنی بر بلاک چین استفاده می کنند تا ناشران محتوا بتوانند مستقیما با تبلیغ کنندگان کار کنند. آنها می توانند با انتخاب تبلیغاتی که به مخاطبان ناشر مرتبط است یک رابطه پربارتر ایجاد کنند. همه برنده هستند:

  • مخاطبان تبلیغاتی را می بینند که برایشان معنی دارد. آنها محصولاتی را قصد خریدشان را دارند، مشاهده می کنند نه فقط مزخرفات تصادفی.
  • ناشر به جای اینکه با تبلیغات بی ربط طرفداران خود را از دست دهد آنها راضی نگه می دارد.
  • تبلیغ کننده بازده بیشتری بدست می آورد، زیرا افراد واقعا علاقه مند را هدف قرار می دهد.

در واقع، تنها بازنده واقعی اشخاص ثالث غول پیکر مانند فیسبوک و گوگل هستند. و با توجه به اینکه جمعاً بیش از نیمی از هزینه تبلیغات دیجیتال را ضبط می کنند، احتمالاً از پس چنین ضرر کمی بر می آیند.

شخصی تر است

هنگامی به یک الگوی تبلیغاتی روی می آورید که بر ایجاد روابط نزدیک بین تبلیغ کنندگان، ناشران و کاربران تمرکز دارد، می توانید نوع تبلیغات را تغییر دهید. به عنوان مثال، با درک خودمانی تر از مخاطبان خود، تبلیغ کنندگان می توانند از سبک های تبلیغاتی شخصی تر مانند ربات های چت استفاده کرده و اطلاع‌(notification) را فشار دهند.

این گونه تبلیغات مبتنی بر رویکردهای ارتباطی و “آشنایی با کاربران” است و به جای مجبور کردن مردم به پر کردن فرم های خسته کننده، مبتنی بر گفتگو هستند. این روشی جدید برای بازاریابی است که در دنیای دیجیتال موج می زند.

منصفانه تر است

ناشران محتوا در سیستم سنتی شخص ثالث، غالباً به طور ناعادلانه نسبت به کارهایی که انجام می دهند دستمزد کمتری می گیرند. با کار از طریق واسطه، آنها نمی توانند نرخ خود را با تبلیغ کنندگان تنظیم کنند که اغلب به یک معامله خام ختم می شود.

Kind Ads به ناشران اجازه می دهد تا با بازاریاب ها یک به یک کار کنند، یک رابطه تجاری سالم برقرار کنند و روی درآمد خود کنترل داشته باشند. این  کار به نوبه خود این امکان را برای آنها فراهم می کند تا زمان بیشتری برای تولید محتوای ارزشمند، غنی سازی وب و بهبود دنیای دیجیتال برای همه ما اختصاص دهند.

مدل Kind Ads در حال حاضر برای تعدادی از ناشران سطح بالا مانند CoinMarketCap و CoinCheckup کار می کند.

یکی از ویژگی های خاص آن، آنالیز کننده آن است که به صورت رایگان در وب سایت آنها موجود است. در اینجا نحوه عملکرد آن در وب سایت ما آمده است:

ابتدا آدرس صفحه ای را که می خواهید آنالیز کنید وارد کرده و “Analyze” را بزنید:

kind ads

سپس نمرات SEO و سرعت صفحه را مشاهده خواهید کرد.

Kind Ads

در این مورد، نمرات خوب هستند اما کامل نیستند، بنابراین می توانیم پایین بیاییم تا توصیه های لازم برای بهبود را مشاهده کنیم.

Kind Ads

لیستی از توصیه ها، هم برای SEO و هم برای سرعت وجود دارد به ترتیب اولویت دسته بندی شده است.

Kind Ads

آنالیز کننده Kind Ads ابزاری عالی برای ناشران است و به آنها امکان می دهد برای بهبود سریع عملکرد خود تغییرات سریع و کارآمد ایجاد کنند. نمی توان گفت تبلیغات چگونه با گذشت زمان تغییر می کنند. اما واضح است که Kind Ads در حال استفاده از عدم تمرکز است تا با به چالش کشیدن اوضاع ناموفق فعلی مسیر جدیدی ایجاد کنند.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا