اخبار بیت کوین

جزییات آخرین برنامه صرافی‌ها برای توزیع بدهی طلبکاران Mt. Gox؛ آیا جایی برای نگرانی وجود دارد؟

در روزهای اخیر اخبار مربوط به بازپرداخت بدهی طلبکاران صرافی Mt. Gox به تیتر نخست رسانه‌ها تبدیل شده و قیمت را کاهش داده است. در آخرین تحولات، صرافی بیت استمپ اعلام کرده که به محض دریافت ارزهای دیجیتال از متولیان Mt. Gox، این ارزها را به سرعت بین طلبکاران توزیع خواهد کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

اطلاعیه بیت استمپ در مورد بازپرداخت بدهی طلبکاران Mt. Gox

به گزارش میهن بلاکچین، صرافی بیت استمپ امروز در اطلاعیه‌ای وعده داده که به محض دریافت این بدهی، آن را بلافاصله به طلبکاران بازخواهد گرداند.

در اطلاعیه بیت استمپ آمده است:

طبق توافق با متولیان Mt. Gox، بیت استمپ ۶۰ روز فرصت دارد تا توکن‌ها را توزیع کند. البته ما در تلاش هستیم تا مطمئن شویم بدهی طلبکاران در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

در حال حاضر در رابطه با زمان بازپرداخت بدهی مشتریان صرافی Mt. Gox ابهاماتی وجود دارد. بر اساس اطلاعیه متولیان، فرآیند بازپرداخت از طریق ۵ صرافی مختلف انجام خواهد شد که هرکدام پس از دریافت ارزها، برنامه خاصی برای توزیع بین طلبکاران دارند. در حال حاضر دو صرافی ژاپنی Bitbank و SBI VC Trade بخشی از این بدهی را دریافت کرده و ظاهرا به جای دو هفته مقرر، در عرض چند ساعت بین طلبکاران عرضه کرده‌اند.

چیزی که فعلا به طور کامل مشخص نیست این است که چه زمانی باقی کوین‌ها به صرافی‌های باقی مانده تحویل داده خواهد شد. احتمالا باقی کوین‌ها یکی پس از دیگری یا همزمان به سه صرافی تحویل داده می‌شود و پس از آن طبق برنامه مقرر بین کاربران توزیع خواهند شد.

کراکن طولانی‌ترین مدت بازپرداخت بدهی را دارد و وعده داده حداکثر طی ۹۰ روز این کار را انجام دهد. بیت استمپ و بیت گو نیز به ترتیب ۶۰ و ۲۰ روز زمان دارند. در حالی که بیت استمپ اعلام کرده بلافاصله بدهی‌ها را پرداخت می‌کند، بیت گو و کراکن هنوز چیزی در مورد زمان بازپرداخت نگفته‌اند.

زمان دقیق بازپرداخت بدهی طلبکاران Mt. Gox اهمیت زیادی دارد چراکه هنوز مقدار زیادی از بیت کوین‌ها توزیع نشده‌اند. در حالی که متولی Mt. Gox ۴۶٬۲۲۹ واحد بیت کوین معادل ۲.۷ میلیارد دلار به دو صرافی Bitbank و SBI VC Trade انتقال داده است، هنوز ۹۴٬۷۷۱ واحد بیت کوین دیگر معادل ۵.۴ میلیارد دلار برای توزیع باقی مانده‌اند.

بازار تاثیر فروش بیت کوین‌های Mt. Gox را پیش از این اعمال کرده است

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، به دنبال انتشار اخبار ناشی از بازپرداخت بدهی مشتریان صرافی Mt. Gox و فروش دولت‌های آلمان و آمریکا، قیمت بیت کوین در روزهای اخیر در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

یویا هاسگاوا (Yuya Hasegawa)،  تحلیلگر کریپتو در صرافی بیت بنک در این رابطه گفته است:

زمانی که متولی Mt.Gox رسما اعلام کرد بازپرداخت آن آغاز شده است، بیت کوین تا ۵۴٬۰۰۰ دلار کاهش یافت. پس از آن دوباره قیمت افزایش یافت و برای مدت کوتاهی به ۵۸٬۰۰۰ دلار رسید.

وی افزود:

بازار قبل از شروع بازپرداخت تاثیر بازپرداخت بدهی Mt.Gox را اعمال کرده بود و بعد به گزارش مشاغل آمریکا که روز جمعه منتشر شد واکنش نشان داد. این نشان می‌دهد نگرانی بازار در مورد بازپرداخت بدهی‌های Mt.Gox در حال کاهش است و تمرکز بر تصمیمات فدرال رزرو معطوف شده است.

روز پنجشنبه قرار است شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ماه ژوئن آمریکا منتشر شود. علاوه بر این، جروم پاول، رییس فدرال رزرو سه‌شنبه و چهارشنبه در برابر کنگره آمریکا صحبت خواهد کرد و احتمالا در رابطه با سیاست‌های آتی اقتصادی سرنخ‌هایی ارائه خواهد داد. گذشته از این، برخی از تحلیلگران با اشاره به تعطیلات تابستانی، انتظار دارند ریزش قیمت‌ها همچنان ادامه پیدا کند.

فیلیپ بخازی (Philippe Bekhazi)، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت XBTO در این باره می‌گوید:

این ریزش به خاطر تعطیلات تابستانی است. نتیجه این تعطیلات این است که فروشندگان انگیزه بیشتری نسبت به خریداران دارند. بسیاری از مردم در تعطیلات هستند و بسیاری از ماینرهای کوچک در حال تعطیل کردن مراکز خود هستند. علاوه بر این، هولدرهای بلندمدت نیز در حال فروش هستند … با این حال، این الگو با چیزی که قبلا در ماه‌های پس از هاوینگ دیدیم تفاوتی ندارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا