اخبار آلتکوین

فصل آلت کوین‌ها چه زمانی آغاز خواهد شد؟ بررسی ۲ سناریوی احتمالی

قیمت بیت کوین ساعاتی پیش سقف تاریخی خود را در هم شکست و رکورد تازه‌ای ثبت کرد. رکوردشکنی بیت کوین در حالی رقم می‌خورد که تعداد زیادی از آلت کوین‌ها هنوز فاصله زیادی تا اوج قیمت خود دارند، به همین خاطر آغاز فصل آلت کوین‌ها یا همان آلت سیزن به سوال بسیاری از معامله‌گران تبدیل شده است.

به گزارش میهن بلاکچین، آلت سیزن معمولا زمانی آغاز می‌شود که سرمایه‌گذاران سود خود از معامله بیت کوین را به آلت کوین‌ها می‌برند. این اتفاق معمولا بعد از شکستن اوج قیمت بیت کوین رخ می‌دهد و طی آن قیمت برخی از آلت کوین‌ها چند برابر می‌شود.

در حال حاضر تعداد زیادی از آلت کوین‌ها هنوز فاصله زیادی تا رکوردشکنی دارند. در جدول زیر فاصله قیمت برخی از آلت کوین‌های برتر بازار از اوج قیمتی آنها آورده شده است:

آلت کوینفاصله تا اوج قیمت
اتریوم۲۱.۶۶٪
BNB۳۷.۸۵٪
سولانا۴۹٪
ریپل۸۰.۶۵٪
دوج کوین۷۳.۵۱٪
چین لینک۶۰.۳۰٪

کردیبل کریپتو، تحلیلگر مطرح بازار رمزارزها معتقد است با توجه به چرخه‌های پیشین بیت کوین در حال حاضر دو سناریو پیش روی آلت کوین‌ها قرار دارد که در هردوی آنها بیت کوین رکورد تاریخی خود را می‌شکند، اتفاقی که ساعاتی پیش رخ داد.

توییت کردیبل کریپتو
منبع: X

این تحلیلگر در این رابطه می‌گوید:

“قبلا بارها گفته‌ام، زمانی که بیت کوین رکوردشکنی کند، آلت کوین‌ها رشد می‌کنند و عملکرد بهتری از خود به نمایش خواهند گذاشت.”قبلا بارها گفته‌ام، زمانی که بیت کوین رکوردشکنی کند، آلت کوین‌ها رشد می‌کنند و عملکرد بهتری از خود به نمایش خواهند گذاشت.”

به گفته کردیبل کریپتو، در سناریو اول بیت کوین سقف تاریخی خود را می‌شکند و به صعود ادامه می‌دهد. در این بازه با توجه به اینکه تمام توجهات به بیت کوین متمرکز شده، ممکن است آلت کوین‌ها رشد قابل توجهی را تا زمان تثبیت قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار تجربه نکنند:

“در سناریو اول بیت کوین با قدرت از اوج تاریخی خود عبور می‌کند و قیمت آن در عرض چند هفته به شدت افزایش می‌یابد. در این بازه، با توجه به اینکه تمام تمرکز روی جهش سریع بیت کوین است ممکن است آلت کوین‌ها رشد خوبی را تجربه نکنند. تنها زمانی قیمت آلت کوین‌ها افزایش می‌یابد که قیمت بیت کوین پس از رکوردشکنی تثبیت شود.”

در سناریو دوم، در صورتی که قیمت بیت کوین بلافاصله پس از شکستن اوج خود اصلاح شود و این روند برای چندین هفته ادامه داشته باشد، آلت کوین‌ها می‌توانند خودی نشان بدهند:

“در سناریو دوم، بیت کوین ممکن است به اوج قبلی خود برسد اما قیمت برای چند هفته در این حوالی اصلاح یا تثبیت شود. در این دوره، آلت کوین‌ها می‌توانند رالی خود را آغاز کنند.”

کردیبل کریپتو معتقد است رکوردشکنی بیت کوین لازمه آغاز آلت سیزن و شروع رالی آلت کوین‌هاست. وی در این رابطه می‌گوید:

“نکته کلیدی این است که پس از رکوردشکنی بیت کوین، چه در همان حوالی بماند و چه صعود کند، آلت کوین‌ها به محض تثبیت قیمت BTC شروع به رشد خواهند کرد.”

قیمت بیت کوین امشب پس از شکستن اوج ۶۹٬۰۰۰ دلاری، بلافاصله اصلاح شد و به کف ۶۳٬۸۷۱ دلاری سقوط کرد. البته از آن زمان قیمت کمی افزایش یافته و به کانال ۶۵٬۰۰۰ دلاری بازگشته است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱۵ دقیقه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱۵ دقیقه – منبع: TradingView

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا