برای بیت کوین هایی که صرف خرید پیتزا شدند چه اتفاقی افتاد؟

تقریبا ۱۰ سال قبل، شخصی ۱۰,۰۰۰ بیت کوین برای دو پیتزا پرداخت کرد؛ اما چه اتفاقی برای آن کوین ها افتاد؟ کوینفرم (Coinfirm) آنها را پیدا کرده است.

چند روز قبل دهمین سالگرد اولین خرید با بیت کو‌ین بود. در تاریخ ۲۲ می ۲۰۱۰، لزلو هانیچ (Laszlo Hanyecz) اولین خرید رسمی بیت کو‌ین را انجام داد و برای دو پیتزا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین پرداخت کرد. ۱۰,۰۰۰ بیت کوین در آن زمان ۴۱ دلار ارزش داشت اما ارزش کنونی آن ۹۲.۵ میلیون دلار می‌شود.

شاید با خودتان گفته باشید که برای ۱۰,۰۰۰ بیت کوین پرداخت شده برای آن دو پیتزا چه اتفاقی افتاده است.

گرنت بلیسدل (Grant Blaisdell) موسس و مدیر ارشد بازاریابی شرکت تحلیل بلاک چین کوینفرم در این خصوص گفت طی سالیان گذشته، آن ۱۰,۰۰۰ بیت کوین به آدرس های بسیار زیادی انتقال یافته است. بعضی از آن بیت کوین ها به صرافی‌هایی انتقال یافت که اکنون تعطیل شده‌اند و بعضی از بیت کوین های دیگر نیز در کیف پول هایی با سرمایه زیاد باقی مانده‌اند.

انتقال بسیاری از بیت کوین ها به BTC-e

بلیسدل بیان کرد که به نظر می‌رسد بعضی از آن بیت کو‌ین ها در BTC-e نقد شده است. صرافی ارز دیجیتال BTC-e در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده بود و در سال ۲۰۱۷ و هنگامی که مدیران آن به جرم پولشویی دستگیر شدند، این صرافی نیز تعطیل شد.

مقداری از بیت کوین ها هم چنان در کیف پول‌هایی با دارایی بسیار زیاد باقی مانده‌اند

کوینفرم در پیگیری بیت کو‌ین های معروف به بیت کو‌ین پیتزا متوجه شد ۵.۷۹ درصد آنها به یکی از بزرگترین کیف پول های حال حاضر انتقال یافته است. دوازدهمین کیف پول بیت کوین، ۵۷۹ بیت کو‌ین پیتزا به ارزش بیش از ۵ میلیون دلار را در اختیار دارد.

دارنده این کیف پول از روش‌های مختلف دیگر نیز به جمع آوری بیت کو‌ین پرداخته است زیرا این کیف پول اکنون نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار بیت کو‌ین در اختیار دارد. بلیسدل در این خصوص گفت این کیف پول احتمالا متعلق به شخص معروفی است که اخیرا نیز فعالیت داشته است. وی افزود:

نمی‌دانیم که این آدرس در اختیار چه کسی است زیرا به نظر نمی‌رسد که متعلق به نهاد تجاری نظیر صرافی ها باشد. ناشناس بودن این فرد به نوعی همانند ساتوشی ناکاموتو جالب است.


54321
امتیاز 5 از 2 رای

منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر