متوسط مقالات

تعداد صرافی‌های مناسب برای استفاده در دارک نت رو به افزایش است !

تراکنش‌های دارک نت(Darknet) برای اکوسیستم بیت کوین اساسی هستند، فکر کردن به بیت کوین بدون چنین تراکنش‌هایی، یعنی نقض مواردی که باعث می‌شود ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز باشند. سال‌ها پس از Silk Road که اولین مورد استفاده تجارت الکترونیکی بیت کوین بود، تراکنش‌های دارک نت با استفاده از ارز دجیتال در حال رشد هستند.

براساس گزارشی از Bitfury’s Crystal Blockchain، مقدار بیت کوین هایی که نهاد های دارک نت ارسال و دریافت کرده‌اند در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. برای مثال در ۳ ماهه اول ۲۰۱۷، بیت کوین های ارسال شده به نهادهای دارک نت ۸۵ میلیون دلار و در ۳ ماهه اول ۲۰۲۰ ۴۱۱ میلیون دلار بوده است،‌ چیزی بیش از ۳۸۰ درصد. بیت کوین دریافتی از نهادهای دارک نت، در مدت مشابه ۳۴۰ درصد مشابه افزایش داشته است.

با این حال نهادهای واسطه‌ای که در این تراکنش استفاده شده به طور قابل توجهی تغییر کرده اند. تراکنش‌های دارک نت به هر دو صورت انجام می‌شوند، تقویم امسال، شاهد افت شدیدی در استفاده از صرافی‌ها بدون نیاز به تأیید هویت داشت و از ۷۶ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۴۵ درصد در سال ۲۰۲۰ رسید. از طرف دیگر صرافی‌هایی با لزوم تأیید هویت تنها برای بیت کوین دریافت شده از نهادهای دارک نت، از ۱۴ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۲۹ درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش داشته‌اند.

دلیل این حرکت مخالف این است که به علت الزامات FATF صرافی‌های جدید بیشتری مراحل تایید هویت را انجام می‌دهند.

در دارک نت از کدام صرافی‌ها بیشتر استفاده می‌شود

دارک نت

در حالی که در سطح آن، حرکتی از صرافی‌های بدون نیاز به تأیید هویت به سوی شرکت کننرگان بازاری با الزامات تأیید هویت انجام شده است، به نظر می‌رسد که اکثر صرافی‌ها مشتریانی دارند که در دارک نت فعالیت می‌کنند.

جان جفریس تحلیلگر ارشد مالی CipherTrace در گفتگو با AMBCrypto اظهار داشت كه بسیاری از صرافی‌های با سوابق ضعیف، به دریافت وجوه غیرقانونی و پرخطرتر تمایل دارند. صحبت جفریس در مورد تعداد معدودی از صرافی‌ها نبود، بلکه منظور پی بیش از یک سوم آنها است.

دارک نت

گزارشی که اخیرا توسط CryptoComp با استفاده از داده های CipherTrace انجام داده، نشان می‌دهد که ۳۸ درصد از صرافی‌ها بیش از یک چهارم از تراکنش‌هایشان را با “نهادهای پرخطر” انجام داده‌اند. معیارهای مورد استفاده برای تعیین موافقت و ریسک تراکنش و تعیین میزان تعامل صرافی با نهادهای پرخظر عبارتند از: روش های تعیین هویت (KYC) /ضد پولشویی، نظارت بر تراکنش‌های روی زنجیره‌ای ، امتیاز ریسک در KYC، امتیاز ریسک تعامل و نظارت بر ترید.

گزارش CryptoCompare صرافی ها را به ترتیب سیستم الفبا درجه بندی می کند مانند A تا E. صرافی‌ها رتبه “D” بیشترین درصد تعامل با ریسک بالا را در بیش از ۴۰ درصد از کل صرافی‌ها مشاهده کردند. برخی از صرافی‌های رتبه D عبارتند از DECOIN ،BTC-Exchange ،Coinhub  ،RightBTC و CoinTiger.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا