اخبار خارجی

کاخ سفید به زودی سیاست‌هایی برای مقابله با مصرف انرژی استخراج بیت کوین ارائه می‌کند

طبق گزارشات، دولت بایدن در حال تدوین سیاست‌هایی برای کاهش مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از استخراج بیت کوین است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوین مگزین، بلومبرگ گزارش داده که دولت بایدن، در حال تدوین سیاست‌های خاصی با هدف کاهش مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای حاصل از استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مبتنی بر اجماع اثبات کار است.

بلومبرگ خاطرنشان کرد که برای سنجش درستی این خبر، با کاستا ساماراس، دستیار اصلی مدیریت انرژی دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید تماس گرفته است.

ساماراس در این رابطه گفته است:

اگر قرار است این ارزها بخشی از سیستم مالی ما باشند، مهم است که مسئولانه توسعه یابند و انتشار آلایندگی آنها به حداقل برسد. اگر در رابطه با ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنیم، باید آب و هوا و انرژی مصرفی آنها را مدنظر قرار دهیم.

اوایل سال جاری، بایدن فرمان اجرایی امضا کرد و کل ارگان‌ها و سازمان‌ها را به درک و قانون‌گذاری گسترده فضای رمزارز ملزم کرد. طی این فرمان اجرایی، چارچوب‌های زمانی ۱۲۰ تا ۱۸۰ روزه برای همکاری ارگان‌های مختلف با هم و انتشار گزارش در رابطه با بازار رمزارزها تعیین شده است.

در گزارش بلومبرگ آمده است، بخش مدیریت انرژی کاخ سفید هنوز در رابطه با ارزهای دیجیتال مبتنی بر اجماع اثبات کار مانند بیت کوین اظهار نظر نکرده است. با این حال، ساماراس در رابطه با این ارزها در گفتگو با این نشریه صحبت‌هایی کرده است.

وی در این رابطه اظهار داشت:

ما باید به این فکر کنیم که در دنیایی که به سمت اجماع اثبات سهام رفته‌ایم و یا ترکیبی مداوم از اثبات کار و اثبات سهام داریم، چه پاسخ‌های سیاستی مناسب خواهند بود. اثبات کار از نظر طراحی انرژی‌بر است اما امنیت را افزایش می‌دهد.

انتظار می‌رود با توجه به نزدیک شدن به مهلت تعیین‌شده در فرمان اجرایی بایدن، گزارشی در رابطه با میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای، آلودگی صوتی، بهره‌وری انرژی برای مکانیسم‌های اجماع مختلف و احیای احتمالی روش‌های استخراج مبتنی بر سوخت فسیلی تا آگوست (مرداد) امسال منتشر شود.

ساماراس در آخر گفت:

ما گزارش‌هایی در رابطه با آلودگی صدا، آلودگی‌های محلی و آلودگی ناشی از سوخت‌های فسیلی دیده‌ایم. اینها بی‌اهمیت نیستند.

منبع
bitcoinmagazine

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا