اخبار بیت کوین

آیا روند صعودی بیت کوین شروع شده است؟ بسته شدن کندل این هفته BTC سرنوشت‌‌ساز خواهد بود

قیمت بیت کوین روز جمعه از ۳۰٬۰۰۰ دلار فراتر رفت و حالا توجه همه تحلیلگران و معامله‌گران به کندل هفتگی آن جلب شده است. در حالی که برخی معتقدند روند صعودی بیت کوین بالاخره آغاز شده‌ است، تعدادی از تحلیلگران منتظر شکسته شدن مقاومت‌های بالاتر از ۳۰٬۰۰۰ دلار برای تایید روند صعودی هستند.

به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین دو روز پیش و به دنبال انتشار خبر صرف‌نظر کردن کمیسیون بورس آمریکا از شکایت از مدیران ریپل، صعود کرد و به اوج ۳۰٬۲۳۳ دلار در صرافی بیت استمپ رسید. در ادامه، مومنتوم صعودی متوقف نشد و بزرگترین ارز دیجیتال بازار روز گذشته را با بالاترین قیمت ۳۰٬۳۶۴ دلار در صرافی بیت استمپ به پایان رساند؛ اتفاقی که باعث شد بار دیگر امید به بازار رمزارزها بازگردد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: Tradingview

در حالی که نوسانات به بازار بازگشته است، تحلیلگران معتقدند چگونگی بسته شدن کندل هفتگی، تداوم روند صعودی بیت کوین را مشخص خواهد کرد.

کیث الن (Keith Alan)، یکی از بنیانگذاران پلتفرم تحلیلی متریال ایندیکیترز (Material Indicators) معتقد است میانگین متحرک ۱۰۰ هفته‌ای در حوالی ۲۸٬۶۲۷ دلار نقش فوق‌العاده مهمی در تعیین روند آتی بیت کوین ایفا خواهد کرد.

وی در توییتی در این رابطه نوشت:

روند اخیر را باید مد نظر قرار داد اما چیزی که فعلا دنبال آن هستم این است که آیا کندل هفتگی بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ۱۰۰ هفته‌ای بسته می‌شود و آیا کندل هفته بعد هم بدون هیچ سایه‌ای زیر این سطح، بالاتر از آن بسته خواهد شد یا نه.

وی افزود:

برخی ممکن است این اتفاق را تاییدی بر روند صعودی بدانند اما این بازار به شورت اسکوییزها و فیک اوت‌ها (شکست‌های جعلی) معروف است. بنابراین من دنبال سیگنال‌های بیشتری هستم. از نظر من، بیت کوین باید مقاومت‌های قبلی خود در ۳۰٬۵۰۰، ۳۱٬۵۰۰ و در نهایت ۳۳٬۰۰۰ دلار را بشکند تا جهش صعودی تایید شود.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته‌ای
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ هفته‌ای – منبع: Tradingview

پنتوشی (Pentoshi)، معامله‌گر محبوب بازار نیز خاطر نشان کرد برای تداوم روند صعودی، باید حمایت ۲۸٬۹۰۰ دلار توسط گاوها (خریداران) حفظ شود.

توییت پنتوشی
منبع: X

در عین حال، تحلیلگر دیگری با نام اسکیو (Skew) در تحلیل وضعیت بازار در تایم فریم‌های کوتاه‌مدت (LTF) از تعدد پوزیشن‌های لانگ در حوالی ۳۰٬۰۰۰ دلار خبر داده است. به گفته این تحلیلگر، تجمع پوزیشن‌های لانگ در این حوالی می‌تواند در ادامه به ریزش قیمت بیت کوین منجر شود که فرصت احتمالی برای خرید پیش از شروع دوباره روند صعودی است.

وی در توییتی ضمن به اشتراک گذاشتن نموداری از دفتر سفارش بیت کوین نوشت:

من گمان می‌کنم به دلیل فومو پوزیشن‌های لانگ زیادی در حوالی ۳۰٬۰۰۰ دلار باز شده‌اند. بنابراین، اگر این روند کوتاه‌مدت شکسته شود، خرید در قیمت‌های پایین‌تر فرصت خوبی برای ورود به بازار پیش از صعود دوباره خواهد بود. اگر چیزی شبیه به این سناریو اتفاق بیفتد غافلگیر کننده نخواهد بود.

دفتر سفارش بیت کو
داده‌های دفتر سفارش بیت کوین – منبع: Skew/X

همه نگاه‌ها به تایید ETF اسپات بیت کوین است

تیم معاملاتی استاک مانی لیزردز (Stockmoney Lizards) نیز در یک دیدگاه خوش‌بینانه در بازه زمانی بلندمدت، پیش‌بینی کرد که مقاومت بالای ۳۰٬۰۰۰ دلار به زودی شکسته خواهد شد.

استدلال این تیم با مقایسه نمودار فرکتال بیت کوین در سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۰ این است که اکنون زمان جهش چشمگیر فرا رسیده است و تایید نخستین صندوق قابل معامله بورسی اسپات بیت کوین (ETF) در آمریکا می‌تواند کاتالیزوری برای آن باشد.

استاک مانی لیزردز در توییتی در رابطه با وضعیت کنونی بازار نوشته است:

به زودی ۳۱٬۰۰۰ تا ۳۲٬۰۰۰ دلار شکسته خواهد شد.

پی‌نوشت: بسیاری از شما بار دیگر خواهید گفت «اما سال ۲۰۲۰ پس از هاوینگ بود و ما اکنون قبل از هاوینگ قرار داریم». مهم نیست. امسال محرک اصلی، پذیرش انبوه و تایید ETF خواهد بود.

مقایسه روند فعلی بیت کوین با سال ۲۰۲۰
مقایسه روند فعلی بیت کوین با سال ۲۰۲۰ – منبع: Stockmoney Lizards/X

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا