صرافی متمرکز

آیا صرافی HitBTC نیز به سرنوشت Mt. Gox دچار خواهد شد؟

HitBTC یکی از ۲۰ صرافی برتر و شناخته شده ارزهای دیجیتال ازسال ۲۰۱۳ شروع به فعالیت کرد و طی این زمان به عنوان متقلب ترین صرافی پس از Mt. Gox شهرت یافته است.

می توانید به سادگی با جستجوی عناوینی مانند hitbtc sacm و hitbtc fraud در گوگل، صدها صفحه از گزارش های کلاهبرداری و اینکه این صرافی چگونه پول معامله گران بی گناه ارزهای دیجیتال را خورده است، پیدا کنید.

ارزهای دیجیتال

اما این داستانی نیست که به دنبال آن هستیم. در این مقاله نگاهی می اندازیم به این موضوع که HitBTC چگونه با ناامیدی به دنبال جذب کمپین های عرضه اولیه (ICO) برای لیست شدن بر روی پلتفرم خود است.

فروش تحمیلی خدمات لیستینگ

HitBTC مصرانه خدمات لیستینگ خود را با برقراری تماس های شخصی به ICOها ارائه می دهد. این موضوع بسیار عجیب است، زیرا صرافی های بزرگ دیگر هیچوقت این کار را نمی کنند. شما بایننس را هیچوقت به دنبال توکنهای جدید نمی بینید، بلکه در واقع خلاف آن اتفاق می افتد و پروژه ها به دنبال این صرافی هستند تا توکن خود را از طریق آن به فروش برسانند. قیمت لیست شدن ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف ممکن است متفاوت باشد، ولی حدودا ۴۰ بیت کوین می باشد که کمی بالاست، بخصوص برای صرافی ای که شهروندان آمریکایی را نمی پذیرد.

ارزهای دیجیتال

چیزی در مورد این استراتژی تحمیلی وجود دارد که به نظر فریبنده می آید. شاید مشکل ناشی از این باشد که از آنجا که کاربران زیادی به دنبال برداشت وجوه خود هستند، نبود موجودی کافی یا یک کلاهبرداری برای خروج از بازار، آنها را مجبور به این کار کرده است. شاید دلیل آن این است که HitBTC می خواهد برای جلوگیری از ورشکستگی این مقدار پول جمع آوری کند.

ادغام

شما نمی توانید در HitBTC لیست شوید، بلکه آن را “ادغام” می نامند. همچنین هیچگونه توافق یا قرارداد رسمی بین شما و HitBTC وجود نخواهد داشت. فقط کافیست هزینه را بپردازید و توکن خود را با این صرافی “ادغام” کنید. البته که هر کسی می تواند بفهمد که این تنها برای محافظت از تمایلات قانونی بوده و بتوانند در هر زمان، این “ادغام” را بدون عواقب قانونی فسخ کنند.

ارزهای دیجیتال

شناخت مشتری (KYC)

به منظور لیست شدن ارزهای دیجیتال بر روی HitBTC، نیمی از تیم باید عکسی از خود را در حالی که مدرک شناسایی خود را در دست دارند ارسال کرده و جلوی کامپیوتری که ایمیل HitBTC بر روی صفحه نمایش آن قرار دارد بایستند. این شاید به نظر عادی بیاید، البته اگر قراردادی رسمی در کار بود و HitBTC حداقل از دفتر ثبت شرکت و مدرک شناسایی مدیر خود، پرینتی ارائه می داد، که این کار را نمی کند.

درست همانند بسیاری از شرکت های متقلب دیگر، HitBTC نیز به سختی در پنهان کردن هویت خود تلاش می کند و شما تنها می توانید با کارکنان سطوج پایین ارتباط برقرار کنید.

Mt. Gox

هویت HitBTC

بر روی وبسایت HitBTC، ادعا شده است که این شرکت تحت نام زیر ثبت شده است:

Mt. Gox

و موقعیت دفتر نیز به شرح زیر است:

ولی در اینوویس خود مشخصات دیگری از شرکت را درج کرده اند:

HitBTC

اما با کمی تحقیق، می توانید اطلاعات جالب توجه دیگری نیز می توانید پیدا کنید.

طبق گفته های Digiconomist:

نه موقعیت دفتر مرکزی و نه هویت صاحب آن قابل تایید نمی باشد. این وبسایت به دیگر صاحب این صرافی اشاره می کند، شرکتی دانمارکی به نام Ullus Corporations K/S، که در واقع در سال ۲۰۱۵ از هم پاشید.

اطلاعات مشابهی درباره این سازمان را می توانید در صفحه بیت کوین ویکی نیز مشاهده کنید.

Ullus Corporation چیست؟

به نظر می آید این سازمان، همان شرکتی است که بانک فیدور آلمان را افتتاح کرد. و شخص کلیدی آن نیز به نظر آندری ساواچنکو می باشد.

آندری و HitBTC در صرافی متقلب دیگری به نام KuCoin نیز دست دارند.

همچنین شایعه هایی مبنی بر دست داشتن HitBTC در ICO Bench وجود دارد، با این حال مدرک فیزیکی و قابل استنادی در حال حاضر برای اثبات آن وجود ندارد.

نتیجه گیری

در کل، وضعیت HitBTC، اصلا جالب نیست. احتمال اینکه HitBTC، نیز با نگه داشتن وجوه مشتریان و تعطیل شدن، به سرنوشت Mt. Gox دچار شود بسیار بالاست.

این موضوع که HitBTC، مدتی است گریبان گیر مشکلات مالی می باشد، واضح است، ولی تا الان توانسته است با به تعویق انداختن برداشت ها، درست مانند Mt. Gox، فعالیت خود را ادامه دهد. تنها یک موج برداشت عظیم لازم است تا داستان HitBTC خاتمه یابد.

لازم به ذکر است تمامی مطالب و تحلیل های موجود در این مقاله نظر شخصی نویسنده آن است و تیم میهن بلاکچین با ذکر منبع این مقاله را ترجمه کرده است!

منبع
medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا