اخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

شفاف سازی در مورد نهنگ جدید بیت کوین!

دیروز خبری مبنی بر انتقال ۱۱۱ هزار بیت کوین از یک کیف پول به صرافی های بیتفنیکس و بایننس و تهدیداتی که این کار می‌تواند داشته باشد مطرح شد. ویزسک (Wizsec) متخصص امنیت بیت کوین اخیرا به طور عمومی بیان کرده است که منشا کیف پول دارای ۱۱۱ هزار بیت کوین، بازار سیلک رود و صرافی Mt Gox نمی‌باشد. وی در ادامه توضیح داد که مقاله ای اخیرا با گلچین کردن بعضی از صحبت ها باعث ایجاد ترس غیرضروری، شک و شبهه شده است.

با تمام سر و صداهایی که طی چند هفته گذشته به وجود آمده، کیف پول ۱۱۱ هزار بیت کوینی می‌تواند بی معنی باشد

طی چند هفته گذشته، مشتاقان ارز دیجیتال درباره مقدار بسیار زیادی بیت کوین صحبت کرده اند که از یک کیف پول قدیمی به چند پلتفرم معاملاتی محبوب انتقال یافته است. بسیاری از مردم و از جمله شخصی که تحرکات این کیف پول را گزارش کرد، مدعی شده اند که این سرمایه ریشه در بازار سیلک رود دارد و یا یکی از کیف پول های صرافی بسته شده Mt Gox می‌باشد. یکی از کاربران سایت رددیت با نام کاربری (u/sick_silk) بیش از دو هفته است که نظریاتی در خصوص این موضوع بیان می‌کند. سپس چند کاربر توییتر نظر ویزسک در مورد اینکه آیا این سرمایه متعلق به سیلک رود یا Mt Gox می باشد را جویا شدند.

ویزسک در خصوص کیف پول سوال پرسیده بود بیان کرد:

یک نهنگ قدیمی صرافی Mt Gox است که مورد مشکوکی درباره آن وجود ندارد و فقط کسی است که سرمایه گذاری بسیار خوبی انجام داده است. این کیف پول متعلق به صرافی Mt Gox نیست بلکه متعلق به کسی است که فقط از آنها خریداری کرده است.

نشریه تلگراف مقاله ای منتشر کرد که به کیم نیلسون تحلیلگر ویزسک اشاره می‌کرد. این مقاله از جانب نیلسون نقل می‌کند که حجم سودهای صرافی Mt Gox بازار را تهدید می‌کند. هرچند ویزسک می‌گوید این مقاله برای ایجاد ترس، شک، شبهه و حساسیت در جامعه کریپتو، سخنان را به انتخاب خود گلچین کرده است.

ویزسک در توییتر توضیح داد:

اخیرا مقاله ای از جانب من منتشر شده که سقوط قریب الوقوع بازار بیت کوین (BTC) را به دلیل سودهای صرافی Mt Gox پیش بینی می‌کند. این مقاله قصد ایجاد شک و شبهه دارد زیرا آنها تنها برخی از صحبت ها را گلچین کرده اند. صرافی Mt Gox نمی‌تواند سودی پرداخت کند و به دلیل اقدامات متصدیان، تاثیر آن بر بازار کاهش یافته است.

این مقاله در ادامه صدها مقاله دیگری است که شامل کیف پول های بزرگ بیت کوین می‌باشند و کارآگاهان اینترنتی متوجه ارتباط آنها با سقوط بازار شده اند. البته هیچکس نمی‌تواند تخصص این کاربران سایت رددیت و bitcointalk.org را تایید کند، بسیاری از افراد حاضر در دنیای کریپتو و خبرگزاری ها به گونه ای این شایعات را بازتاب می‌کنند گویی واقعیت دارند. بارها و بارها دیده ایم که چنین شایعاتی نظیر ممنوع کردن بیت کوین توسط PBOC و مورد اخیر، به شدت اغراق شده اند. به نظر می‌رسد که تکیه بر شایعات اینترنتی ایده خوبی نمی‌باشد.

نظر شما در مورد این نهنگ جدید چیست؟ آیا این نهنگ قیمت بیت کوین را با کاهش بیشتری روبرو خواهد کرد؟ آن را با ما در میان بگذارید.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا