اخبار عمومی

پروژه ورلد کوین به دنبال جذب سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری است

پروژه ورلد کوین (WordlCoin) در حال نهایی کردن یک دور جذب سرمایه است که ارزش آن حدود ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

به گزارش یو تودی، ورلد کوین، پروژه‌ای که توسط سم آلتمن (Sam Altman)، مدیرعامل شرکت OpenAI رهبری می‌شود، در حال نهایی کردن یک دور جذب سرمایه‌ است که مبلغ آن ممکن است به ۱۰۰ میلیون دلار برسد.

طبق اطلاعات به دست آمده از منابع آگاه، پروژه ورلد کوین که از فناوری اسکن عنبیه چشم برای افزایش امنیت شبکه استفاده می‌کند، در مراحل پایانی فرآیند تامین بودجه خود قرار دارد.

این پروژه مدعیست که برخلاف بسیاری از رمز ارزها، ورلد کوین قصد دارد به چیزی بیش از یک ارز دیجیتال تبدیل شود. هدف این پروژه ایجاد یک شبکه مالی جهانی است که برای همه مردم، صرف نظر از جایگاه اجتماعی-اقتصادی آنها در دسترس باشد.

ورلد کوین به عنوان بخشی از استراتژی خود، قصد دارد توکن‌های خود را به صورت رایگان بین کاربرانی که هویت خود را از طریق یک دستگاه منحصر به فرد به نام Orb احراز می‌کنند، توزیع کند.

Orb، دستگاهی که به‌طور اختصاصی برای این پروژه ساخته شده است، با اسکن عنبیه چشم کاربران یک شناسه دیجیتال به نام World ID برای آنها ایجاد می‌کند. از شناسه World ID می‌توان برای تعامل با برنامه‌های مختلف به صورت ناشناس استفاده کرد. ضمن اینکه این شناسه از حریم خصوصی کاربران نیز محافظت می‌کند.

گفتنی است، هر فرد می‌تواند تنها یک سهم از Worldcoin به دست آورد تا بدین صورت احتمال تقلب و سوء استفاده از سیستم کاهش یابد.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا