اخبار عمومی

مجوز جدید پلتفرم X برای انتقال پول؛ ایلان ماسک یک قدم به پرداخت‌های کریپتویی نزدیک‌تر می‌شود

قانون‌گذاران ایالت رود آیلند (Rhode Island) مجوز انتقال پول را به پلتفرم ایکس (X) یا همان توئیتر سابق اعطا کرده‌اند که گامی روبه‌جلو برای ورود این شرکت به بخش امور مالی و صنعت کریپتو محسوب می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین‌تلگراف، دریافت این مجوز برای شرکت‌هایی که می‌خواهند فعالیت‌های مالی کاربرانشان را برای ارسال و دریافت پول انجام دهند الزامی است. از طرفی، این مجوز هم شامل دارایی‌های فیات و هم شامل رمزارزها می‌شود. به طور کلی، پلتفرم X با این مجوز امکان حضانت، انتقال و مبادله رمزارزها را خواهد داشت.

داده‌های سیستم صدور مجوز چند ایالتی سراسری آمریکا (NMLS) نشان می‌دهد مجوز انتقال پول رود آیلند برای پلتفرم X در ۲۸ آگوست (۶ شهریور) تایید شده است.

پلتفرم X تاکنون هفت مجوز انتقال پول و ارز را از ایالت‌های آریزونا، جورجیا، مریلند، میشیگان، میسوری، نیوهمپشایر و رود آیلند دریافت کرده است.

مجوز انتقال پول و ارز پلتفرم X – منبع: NMLS

این حرکت گام مهمی است که نشان می‌دهد ایلان ماسک همچنان به تلاش‌ برای تبدیل پلتفرم X به یک سوپر اپلیکیشن (از جمله پرداخت‌های رمزارزها و ارزهای فیات) ادامه می‌دهد.

تحلیلگران گمان می‌زنند پرداخت‌های پلتفرم ایکس بعد از راه‌اندازی آن، ابتدا فقط از ارزهای فیات پشتیبانی می‌کند. با این وجود، گزارش‌های موجود نشان می‌دهند ماسک به توسعه‌دهندگان پلتفرم X دستور داده است تا سیستم پرداخت آن را به گونه‌ای بسازند که بتواند در آینده از رمزارزها نیز پشتیبانی کند.

شایان ذکر است پلتفرم ایکس در ۵ جولای (۱۴ تیر) مجوزهای انتقال پول را از ایالت‌های میشیگان، میسوری و نیوهمپشایر دریافت کرده بود. این پلتفرم اکنون مجوز هفت ایالت آمریکایی را دریافت کرده است و احتمالا به تلاش‌ برای دریافت مجوز در ایالت‌های دیگر نیز ادامه خواهد داد.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، ایلان ماسک در حال مذاکره با بزرگان وال استریت است تا بتواند پلتفرم ایکس را به یک نسخه به‌روزرسانی شده از پی‌پل (Paypal) تبدیل کند. البته هنوز مشخص نشده است که پلتفرم ایکس چه زمانی سرویس پرداختش را ارائه می‌کند و در این صورت، دقیقا چه خدماتی را در دسترس کاربران قرار خواهد داد.

افرادی که با برنامه‌های این شرکت آشنا هستند، اعلام کرده‌اند X در ابتدا قصد دارد خدمات مربوط به تراکنش‌های ارزهای فیات را مانند پی‌پل (که ماسک یکی از بنیان‌گذاران آن بود) ارائه دهد و فضایی برای ادغام با رمزارزها داشته باشد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا