تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین و تون کوین؛ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

همزمان با ریزش قیمت بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز به طور قابل توجهی کاهش یافتند. انتظار می‌رود با رشد دوباره قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار، آلت کوین‌ها از جمله ریپل، دوج کوین و تون کوین نیز جان تازه‌ای به خود بگیرند و مجددا صعود کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در این مطلب از میهن بلاکچین، تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، دوج کوین و تون کوین را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال ریپل

قیمت ریپل در تاریخ ۱۷ ژوئن (۲۸ خرداد ۱۴۰۳) از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود پس زده شد اما فردای آن روز در حوالی ۰.۴۶ دلار حمایت شد.

نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار) در حال کاهش است و شاخص RSI درست زیر نقطه میانی قرار گرفته که نشان می‌دهد فعلا کفه ترازو کمی به سمت فروشندگان است. خریداران برای تسلط دوباره بر بازار باید قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بکشانند.

در سمت مقابل، شکسته شدن حمایت ۰.۴۶ دلاری و بسته شدن کندلی زیر آن نشان می‌دهد فروشندگان به طور کامل بر خریداران چیره شده‌اند. در این سناریو قیمت ریپل می‌تواند تا ۰.۴۱ دلار سقوط کند. انتظار می‌رود خریداران به شدت از محدوده ۰.۴۱ تا ۰.۴۶ دلاری دفاع کنند

تحلیل تکنیکال دوج کوین

فشار فروش فروشندگان قیمت دوج کوین را به زیر حمایت قوی ۰.۱۲ دلاری کاهش داد، با این حال، این ریزش ادامه پیدا نکرد. این نشان می‌دهد خریداران با تمام قوای خود در حال دفاع از سطح ۰.۱۲ دلاری هستند.

نمودار دوج کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار دوج کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر خریداران به دنبال آن هستند تا قیمت را افزایش دهند، با این حال، انتظار می‌رود در حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) با فشار فروش شدیدی مواجه شوند. در صورت کاهش قیمت از حوالی این میانگین، فروشندگان بار دیگر حمایت ۰.۱۲ دلاری را هدف قرار خواهند داد. اگر این حمایت شکسته شود قیمت دوج کوین می‌تواند تا ۰.۰۸ دلار سقوط کند.

در سمت دیگر، عبور قیمت دوج کوین از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند این میم کوین را برای مدت بیشتری در حوالی ۰.۱۲ تا ۰.۱۸ دلار نگه دارد.

تحلیل تکنیکال تون کوین

فشار خریداران برای حفظ قیمت تون کوین بالاتر از ۷.۶۷ دلار در تاریخ ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) کافی نبود که به ریزش قیمت منجر شد.

نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

با تداوم فشار فروش، قیمت تون کوین در تاریخ ۱۸ ژوئن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۲۳ دلار) رسید و فردای آن روز نیز به زیر خط روند صعودی رسم شده در نمودار سقوط کرد. اگر قیمت پایین‌تر از این خط روند باقی بماند، الگوی مثلثی صعودی فاقد اعتبار خواهد شد. در این سناریو قیمت تون کوین می‌تواند تا ۶ دلار سقوط کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت تون کوین از حوالی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶.۶۷ دلار)‌ به شدت افزایش یابد و از خط روند صعودی عبور کند، می‌توان به این نتیجه رسید که ریزش اخیر صرفا یک تله خرسی بوده است. این اتفاق می‌تواند قیمت تون کوین را تا ۷.۶۷ دلار افزایش دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا